Skocz do zawartości

Haki holownicze + wiązki 7 lub 13-pin


haki24

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ponownie

 

po sprawdzeniu i analizie okazało się że w moim samochodzie nie ma modułu CAN.

W drugiej astrze mam.

Jest tak zwana mała skrzynka bezpieczników.

 

Mam zatem pytanie jak teraz najlepiej połączyć wiązkę elektryczna haka z elektryką samochodu.

 

Czy jest jakas wiązka którą sie gdzieś wpina w istniejącą wiązkę? 

 

Czy te standardowe wiązki z modułami co sprzedają są coś warte?

 

Astra H 1,7CDTI z 2010r.

 

Dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

witam szystkich. 

Mam u siebie w aucie 13 pinową instalacje do haka , ale jest tam tylko 9 pinów podłączonych , tego  najwazniejszego  10-ego   pina +12v pouruchomieniu silnika wogóle niema . powiedzcie gdzie yen kabel trzeba podłączyć ? Do akumulatora , do alternatora, czy gdzieś w bagazniku?

bez tego pina nie chłodzi mi lodówka podczas jazdy , ani nie ładuje akumulatora w przyczepie.

bmw x1 2018  2.0 D

dzieki , Andrzej.

endriu8810@wp.pl 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, andrzejcaravan napisał:

witam szystkich. 

Mam u siebie w aucie 13 pinową instalacje do haka , ale jest tam tylko 9 pinów podłączonych , tego  najwazniejszego  10-ego   pina +12v pouruchomieniu silnika wogóle niema . powiedzcie gdzie yen kabel trzeba podłączyć ? Do akumulatora , do alternatora, czy gdzieś w bagazniku?

bez tego pina nie chłodzi mi lodówka podczas jazdy , ani nie ładuje akumulatora w przyczepie.

bmw x1 2018  2.0 D

dzieki , Andrzej.

endriu8810@wp.pl 

 

Masz w aucie instalację haka bez rozszerzenia , dość popularna sytuacja. Ja Ci nie będę podpowiadał gdzie sie podpiąć bo spali sie instalacja i będzie na mnie.

Bo ładowanie aku to bezpieczna opcja ,ale podtrzymanie lodówki dość obciąża kable. Poszukaj na forum było o tym pisane.

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzejcaravan napisał:

Mam u siebie w aucie 13 pinową instalacje do haka , ale jest tam tylko 9 pinów podłączonych

 

No to masz gniazdo 13pin a nie instalację. ?

Najlepiej prosto do akumulatora, za pomocą odpowiednio grubych kabli. 

Ten pin gdzie jest stały plus to "na krótko" tylko z dodatkowym bezpiecznikiem, a ten pin, gdzie ma być "prund" po odpaleniu silnika trzeba puścić przez przekaźnik. Tu już jest trochę więcej opcji do wyboru, bo można sobie zrobić od razu po włączeniu stacyjki, albo z opóźnieniem, lub po wzroście napięcia ładowania. Ogólnie temat już wałkowany wielokrotnie więc najpierw trochę poczytaj. Nie wiem tylko czy da radę jednocześnie ładować akumulator i zasilać lodówkę. Tu by się musiał ktoś mądrzejszy wypowiedzieć jak to pogodzić.

PS. Do lodówki zalecany przekrój kabla to 6mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić dodatkową instalację dla zasilania lodówki i bezpośredniego zasilania przyczepy (pompki, oświetlenie). Lodówka winna być zasilana przez przekaźnik. Załącznik wszystko wyjaśnia.

Lodówka zasilanie.pdf

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam przyczepę T.E.C., która została przerobiona w Anglii. Z tego tytułu posiada ich typowe rozwiązanie - dwie wtyczki - czarną i szarą. Podłącza się to do gniazda 13 pin w samochodzie poprzez rozgałęźnik na dwie wtyczki. Pytanie czy wówczas trzeb mieć aktywne wszystkie piny? Czy to może powoduje jakieś podzielenie się prądem?

 

A drugie pytanie do być może posiadaczy tylko Volvo a być może do posiadaczy oryginalnych wiązek. Czy taka oryginalna wiązka na przykład w moim przypadku Volvo będzie już w standardzie zasilać lodówkę? Czy trzeba będzie prowadzić dodatkowy obwód?

 

I trzecie pytanie - czy to prawda, że dedykowane moduły (nie oryginalne) mogą nie działać z samochodem sprowadzonym z USA? Taką informację gdzieś uzyskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.