Skocz do zawartości

Hobby 535 83' Pokrywa szyberdachu, okna dachowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pękniętą pokrywę okna dachowego znajdującego się nag korytarzem. Czy można kupić samą pokrywę czy jestem zmuszony wymienić całe okno?

Wygląda od spodu tak jak ten, ten jest z łazienki ale identyczny jest w korytarzu.

 

dsc1040t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sklejka odpada to obawiam się, że to już za późno jedyna rada to zdemontować cały szyberek i ocenić, jakie powstały szkody dachu.

 

Jeśli tylko w okolicy okna dachowego to ja bym szukał większego i wyciął w dachu większy otwór i wstawił nowy daszek.

 

Ale jak poszło dużo dalej to czeka cię poważna robota, bo będzie ci to gniło dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topmirex, nie "sklejka" odpada a "sklejanie odpada". Po prostu to nie są same pęknięcia, pokrywa ma dziury. Dach jest suchy, bez zacieków. Nie chciałem wymieniać całego okna, miałem nadzieję na zamontowanie nowej pokrywy i w drogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pękniętą pokrywę okna dachowego znajdującego się nag korytarzem. Czy można kupić samą pokrywę czy jestem zmuszony wymienić całe okno?

Wygląda od spodu tak jak ten, ten jest z łazienki ale identyczny jest w korytarzu.

Napisz wymiary otworu w dachu.

 

 

dsc1040t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,pokrywy są dwuwarstwowe przez co zawsze jest minimalny przewiew. I tak masz lepszą sytuację bo zewnętrzna pokrywa jest przykręcana a nie nitowana plastykowymi nitami ,które po kilku latach kruszeją od słońca.Dalej sugeruję zdusić węża w kieszeni i wymienić okno na nowe,raptem 15 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesert a jak te okna wymienić? Ramka zostaje i wymieniam sam wkład czy trzeba rwać całość i na nowo uszczelniać?

Z drugiej strony po co kupować nowe jak stare są ok tylko pokrywy szlag trafił? :niewiem: Okna to minimum 250zł za sztukę a pokrywy? W sumie nawet nie wiem ale myślę że 100zł max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest tak prosta że w oczy szczypie- odkręcasz od dołu wkręty po obwodzie,spada dolny panel a reszta okna wychodzi na zewnątrz.Trzeba zainwestować niestety w tubę sikaflexu i innego lepiszcza.Trzeba też usunąć starą masę uszczelniającą.Zakładanie nowego okna w odwrotnej kolejności.Mirek wrzucił link do aukcji ze starym typem okna,czyli znów zewnętrzna pokrywa nitowana plastykowymi nitami i za kilka lat historia się powtórzy czyli pokrywa odfrunie w siną dal. Kolejna wada to te podwójne pokrywy ,pomiędzy ktorymi zbiera się kurz i za cholerę tego nie idzie wymyć.Za te pieniądze dostaniesz okno nowego typu,uchylane pokrętłem a nie szarpanina z tymi dźwigniami na sprężynach.

http://moto.allegro....1646559945.html tu masz tego typu okno,chociaż polecam wersję z pokrywą przeźroczystą,więcej światła wpada.Ustawiasz to okno zawiasem w kierunku dyszla i nawet jak zapomnisz zamknąć przed jazdą to nic się nie stanie.To są okna uniwersalne jeśli chodzi o wymiar,tzn. mają bardzo szeroki kołnierz wiec pasują do otworów 38x38 cm. i 40x40 cm.Acha i wymieniasz całe okno , ze starego nie zostaje nic

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesert wielkie dzięki za pomoc, faktycznie z tego co widzę czeka mnie jednak wymiana całych okien dachowych. Do jego uszczelnienia użyć Sikaflex? Są różne rodzaje, który najwłaściwszy?

Czy ten będzie dobry czy lepiej szukać wkładu do pistoletu? Czy to te same produkty?

 

http://allegro.pl/sikaflex-600ml-kartusz-uszczelniacz-klej-silikon-i1645683446.html

 

http://allegro.pl/promocja-sikaflex-11-fc-bialy-300ml-i1638018642.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz odpowiedni pistolet to bierz sikaflex w kartuszu,jest go więcej.Ale jeśli mieszkasz w Szczecinie to wpadnij do jakiegoś marketu technicznego,po co masz przepłacać za przesyłkę.Jedna uwaga-wybierz odpowiedni kolor żeby się go dało później zastosować do innych uszczelnień,chodzi o to że na dachu możesz kleić każdym kolorem , nie widać tego , ale jeśli pozostała resztą chciałbyś np. kleić boki przyczepy no to kolor ma już znaczenie

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pistolet jakiś się znajdzie. W Castoramie mają kartusze SikaFlex, te w czerwonej tubie ale jaki kolor samego uszczelnienia to nie wiem, sprawdzę. Daszki zamówiłem, mam nadzieję że na dniach przyjdą. Przy okazji będę musiał uszczelnić wszystkie daszki wentylacyjne. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.