Skocz do zawartości

Czy da sie spawac szybe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.

a moim KNAUSIE wybiłem tylnia szybę...

naprawiłem to w tej chwili w taki sposób...

wewnetrzna czesc wogole wycągnąłem. Kupiłem Plexę wstawiłem cała nową (wraz znawierceniem wszystkich otworów itp itd)

zewnętrzna czesc tą przyciemnianą jedynie pokleiłem POXIPOLEM do plastiku. Dwie te szyby połączyłem sylikonem i wstawiłem)

niby wszystko OK ale zastanawiam sie czy da rady ta czesc powierzchu pospawać tak jak spawa sie zderzaki. Wie ktos czy taka plexa da się spawać?

narazie z zewnętrznej strony nakleiłem naklejki więc tak tego nie widac.

Edytowane przez demko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie plexa daje się spawać tylko to zalezy od rodzaju materiału i jego grubości.

Musi się wypowiedzieć ktoś kto wie z jakiego materiału dokładnie wykonane są Twoje okna bo plexa to potocznie bardziej... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie dokadnie z czego jest ta "plexa" to nie wiem,

od środką ja pokleiłem, że będzie widąć to mi to nie przeszkadza, ważne aby mocne było. bo prawie to jedt na dolnym uchwycie jednym

gruboś 2mm może 2,5mm.

Zobaczę jak dogrzeje słońce co będzie z klejem i jak zacznie pracować podczas jazdy szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak dogrzeje słońce co będzie z klejem i jak zacznie pracować podczas jazdy szyba.

 

Nie wiem jakie duże masz klejenie, ale u siebie kleiłem jakieś 7 lat temu róg bocznej szyby (ubił się na murku płotu podczas wyjeżdżania z ogrodu) też poxipolem i do tej pory się trzyma i nic się temu nie dzieje, ale może boczna szyba będzie miała mniejsze obciążenia podczas jazdy niż tylna :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby zazwyczaj sa poliweglanowe. ja swoja polaczylem wtapiajac na goraco krotkie miedziane druciki. kleju uzylem tylko jako uszczelniacza. W celu zamaskowania widocznych napraw nakleilem folie reklamowa perforowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybie powinieneś mieć symbol materiału z jakiego zrobiono szybę np PP, PE itp. najlepszym sposobem jest zabrać szybę do klejenia do punktu gdzie kleją zderzaki. to ta sama technologia spawania - warunek : musi być do spawania użyty ten sam material

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bylem u magika od spawania plastiku powiedzial ze moze probowac spawac szybe ale juz widzi ze to bedzie raczej meczenie niz spawanie, mowil ze duzo lepiej pokleiłem niz on to spawem poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybie powinieneś mieć symbol materiału z jakiego zrobiono szybę np PP, PE itp. najlepszym sposobem jest zabrać szybę do klejenia do punktu gdzie kleją zderzaki. to ta sama technologia spawania - warunek : musi być do spawania użyty ten sam material

 

Zgadza się pracowałem kiedyś przy czymś takim i tak jak mówi kolega warunkiem jest użycie tego samego materiału aczkolwiek nie będzie miało to nic wspólnego z estetyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.