Skocz do zawartości

Knaus Gas


Bluesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zundapp możesz podać szczegóły.

 

Tomekk ja na łóżkach piętrowych mam chyba wszystko co tylko możliwe. 4 leżaki stół, stoliczek, poduszki itp, kable, przedłużacze, a i tak nie raz muszę wrzucać jedną lub dwie piątki wody aby na zaczepie / haku zachować wartość 50 -60 kg. Rowerów jeszcze nie wożę, ale to przede mną.

 

 

 

Masz akumulator, zbiornik na wodę ? Tylne łóżko podnosi ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja zawsze w droge biore ok30-40L wody a w przyczepie mam wszystko na swoim miejscu by budka w każdej chwili była gotowa do użytku :ok: Takie rozwiązanie najbardziej Nam odpowiada Butle z gazem natomisat używam lipiec-sierpień 5kg a pozostały okres woże 11kg Chyba że wiem że mam mało w 11 to 5 biore też na zapas, zebym nie musiał potem latać i szukać :swieca:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze w droge biore ok30-40L wody a w przyczepie mam wszystko na swoim miejscu by budka w każdej chwili była gotowa do użytku :ok: Takie rozwiązanie najbardziej Nam odpowiada Butle z gazem natomisat używam lipiec-sierpień 5kg a pozostały okres woże 11kg Chyba że wiem że mam mało w 11 to 5 biore też na zapas, zebym nie musiał potem latać i szukać :swieca:

 

robię podobnie, tak żeby budka w kazdej chwili była gotowa do użytku :ok: Z reguły wystarcza nam butla 5 kg z tym, że jak jest dostęp do prądu to dogrzewamy się klimą a nie gazem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam...

Ponieważ przerabiam u siebie kilka rzeczy, chyba przełożę akumulator bliżej osi (albo na oś, obok trumy - jak się zmieści, albo przy ścianie łazienki. Jako przeciwwaga zbiornika z wodą byłaby 11kg butla z gazem. Dodatkowo z tyłu 3kg zapasu. Widzę sporo plusów tego rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Akumulator mam na osi, wodę wlewam dopiero po przyjeździe na miejsce.

 

A nie mógłbyś przełożyć go na tył. Ja w poprzedniej miałem problem z wyważeniem i dałem grube przewody i akumulator umieściłem z tyłu. Ja także wożę wodę, gdyż zbiornik mam trochę za osią i też mi to pomaga w wyważeniu.

Generalnie zauważyłem, że producenci mają w nosie problemy w wyważeniem przyczepy, bo jak wytłumaczyć montaż z kolei bojlera 5 litrowego u mnie zaraz na początku przyczepy w luku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony jakimś przeczuciem (po postach bluesmena), po wczorajszym powrocie z weekendu, zmierzyłem nacisk na zaczep. I wyszło około 80 kg. Fiu - fiu. A w bakiście "tylko" koło zapasowe i butla 11kg. Znaczy są też inne pierdoły, ale typu pusty bak na szarą wodę, klapki, wiaderko do mycia naczyń, grill - wszystko przestrzenne, ale za to lekkie. Oprócz butli nie bardzo widzę co bym mógł przepakować. Chyba pozostaje dociążyć tył przyczepy jakimiś rzeczami, tylko czym? Większość rzeczy wożę w aucie, bo bagażnik mam sporawy... Przed Kościerzycami muszę porobić jakieś próby. No chyba, że pusty zbiornik na wodę 15l. (zlokalizowany na samym tyle), i pusty WC ( i zbiornik i spłuczka) spowodowały taką nierównowagę w przyczepie - to w sumie około 30-40 kg z tyłu. Może to właśnie to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tył dawałem 2 lub 3 bańki 5L z marketu i na zaczepie było git. Miodzio jak włożysz tam zgrzewkę :piwko: będzie hit. Albo napełnij zbiornik z wodą lub wuceta i wtedy na wadze zobaczysz.

 

W tym sezonie zostanę przy butli 6 kg ale na wszelki wielki mam jeszcze 2 kg. A na przyszły zobaczymy.

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.