Skocz do zawartości

Knaus Gas


Bluesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Kit nie chcę BP light bo:

 

2. Ja mam do najbliższego BP 50 km.

 

to wszystko wyjaśnia :ok:

 

a tak kiepsko z Twoim naciskiem że szukasz jakiejś alternatywy dla butli 11kg? :hmm: to może 2x po 5kg? :-] wtedy jedna może jeździć z tyłu budki i będzie równoważyć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

A 5kg można wymieniać? Mają takie butle na punktach? Ja zastanawiam się albo nad 11kg + 3kg. Po Waszych postach zaczynam się skłaniać do albo do 3+5kg albo 3+3 kg.

 

Grzesiek, 5-cio kilogramowa ma taki sam zawór jak mniejsze (0,5, 1, 2, 3 kg) i tak samo się nabija - w jakimś punkcie. Osobiście będę jednak inwestował w BP Light po paru latach zabawy z mniejszymi butlami, ale jakby co to myślę, że kombinacja 5+3 kg będzie wystarczająca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale słyszałem (i wiem z autopsji), że łatwiej wymienić butlę niż ją nabić. Szczególnie podczas wyjazdów. Kwestia czy na skupach mają 5-tki.

Druga kwestia - to BP nie jest powszechne i jak już ktoś zauważył - wymiana jest trudno dostępna ...:-(

A nie chcę przesadzić z masą na haku....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale słyszałem (i wiem z autopsji), że łatwiej wymienić butlę niż ją nabić. Szczególnie podczas wyjazdów. Kwestia czy na skupach mają 5-tki.

Druga kwestia - to BP nie jest powszechne i jak już ktoś zauważył - wymiana jest trudno dostępna ...:-(

A nie chcę przesadzić z masą na haku....:niewiem:

 

a ile ważą dwie 5kg ? bo żeby nie wyszło że różnica to kilka kg ?

butla z BP jest chyba połowę lżejsza od stalówki, ale to raptem kilka kg, które można łatwo zniwelować

wywalając np zapas na tył przyczepy

 

u siebie mam 11kg i problemów z naciskiem nie ma, wiem że Ty masz jeszcze aku, ale za to koło masz pod spodem

więc wychodzi na jedno :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklacz - każdy hak w aucie ma określony nacisk na hak. Ustawiając graty w budce powinieneś dążyć aby zachować mniej więcej równowagę po obu stronach osi. Większy ciężar powinien być na przodzie budki, aby naciskała na hak. W wielu autach ten nacisk to około 50kg (50 kg więcej z przodu niż z tyłu). Jeżeli ten nacisk będzie znacznie większy, wtedy tył auta będzie mocno dociążony. Przód pójdzie do góry i auto nie będzie miało dobrej trakcji (przyczepność, skuteczność hamulców, sterowność). Ja tył budki będzie za mocno dociążony, wtedy auto będzie podnoszone od tyłu - czyli odwrotnie do poprzedniego, z tym, że własności trakcyjne również kiepskie.

 

Konrad - może i masz rację. Zważę sobie budkę na Świętojankach. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać. Z przodu oprócz aku mam jeszcze wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważę sobie budkę na Świętojankach.

 

Znaczy mam zabrać wagę :niewiem:

 

Powiem tak dopóki nie kupilem wagi zazwyczaj miałem na haku ponad 100 kg i jeżdziło się znośnie. Kiedy ważę między 50 - 75 kg jeździ się super. Ostatnio jadąc do Pajęczna zapomniałem o ważeniu a zbiornik wody zalałem na full (jest on z tyłu zabudowany) Tak kiepskiej jazdy nie miałem nigdy, jak budką zaczęło bujać na boki to mało w rowie nie wylądowałem, Fatalnie. W Pajęcznie zmierzyłem nacisk na hak a tu tylko 20 kg. Jednak ważenia i wagi trzeba skrupulatnie przestrzegać. Koszt wagi 30 pare zł. np http://allegro.onet.pl/waga-do-pomiaru-nacisku-na-hak-nowa-i1645375714.html

Edytowane przez GEMIX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Peklacz - każdy hak w aucie ma określony nacisk na hak. Ustawiając graty w budce powinieneś dążyć aby zachować mniej więcej równowagę po obu stronach osi. Większy ciężar powinien być na przodzie budki, aby naciskała na hak. W wielu autach ten nacisk to około 50kg (50 kg więcej z przodu niż z tyłu). Jeżeli ten nacisk będzie znacznie większy, wtedy tył auta będzie mocno dociążony. Przód pójdzie do góry i auto nie będzie miało dobrej trakcji (przyczepność, skuteczność hamulców, sterowność). Ja tył budki będzie za mocno dociążony, wtedy auto będzie podnoszone od tyłu - czyli odwrotnie do poprzedniego, z tym, że własności trakcyjne również kiepskie.

 

Konrad - może i masz rację. Zważę sobie budkę na Świętojankach. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać. Z przodu oprócz aku mam jeszcze wodę...

 

Zawsze powtarzam, że nacisk na hak to jedno, a nacisk na zaczep to drugie. Producent samochodu przewidział np 75 kg, wytrzymałość haka producent podaje 100 kg, a nacisk na zaczep podawany przez producenta przyczepy to 50 kg. Ta ostatnia wartość ma znaczenie na przykład na swobodę poruszania się i trwałość suwadła. Ja staram się trzymać właśnie wartości podawanej przez producenta przyczepy, ale jest niesłychanie trudne. Będąc nieświadomym zamówiłem bagażnik na 3 rowery na dyszel. Do przedniego luku nie ładuje nic poza butlą 3 kg (teraz będę miał BP Light). Przed osią jest także luk bagażowy w którym mam 2 małe krzesełka stalowe, 2 duże krzesła aluminiowe, 2 stoły z tworzywa, leżak aluminiowy. Duży leżak stalowy ląduje na dolnym łóżku piętrowym na tyle. Pod nim jest cała reszta bambetli, włącznie z grillem gazowym i zapasem wody niegazowanej. 40 litrowy zbiornik na wodę za osią napełniam do pełna. Akumulator też powędruje za oś, na razie mam stary samochodowy włożony do obudowy plastikowej i niestety musi być ze względu na wymiar być przed osią. Cała pościel wędruje na górne łóżko, piętrowe na tyle. Powiem Wam, że lekko nie jest, szczególnie wtedy, gdy konfiguracja podróżujących, oraz ich rowerów jest inna na Zloty, a inna na wakacje hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - czy jest w Łodzi jakiś sklep z akcesoriami do budek?

 

ALLCAMP kolega Szantymen z forum prowadzi, a co potrzebujesz?

 

Witam !

 

 

 

Zawsze powtarzam, że nacisk na hak to jedno, a nacisk na zaczep to drugie. Producent samochodu przewidział np 75 kg, wytrzymałość haka producent podaje 100 kg, a nacisk na zaczep podawany przez producenta przyczepy to 50 kg.

 

Pozdrawiam

 

ja tu akurat nie mam kłopotu bo obie wartości mam jednakowo 75 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takiej butli walcowej jak do isntalacji LPG w samochodach?

oriętuję się ktoś jaka jest najmniejsza buta do samochodu?

mysle ze uda sie zalozyc nabijac nie problem. gorzej jak sterowac elektrozaworem na postoju? cewka przekaznika niepotrzebnie brala by prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takiej butli walcowej jak do isntalacji LPG w samochodach?

oriętuję się ktoś jaka jest najmniejsza buta do samochodu?

mysle ze uda sie zalozyc nabijac nie problem. gorzej jak sterowac elektrozaworem na postoju? cewka przekaznika niepotrzebnie brala by prąd.

 

jak `się nie mylę to kolega Zundapp ma takie rozwiązanie więc o szczegóły wypytaj jego :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zundapp możesz podać szczegóły.

 

Tomekk ja na łóżkach piętrowych mam chyba wszystko co tylko możliwe. 4 leżaki stół, stoliczek, poduszki itp, kable, przedłużacze, a i tak nie raz muszę wrzucać jedną lub dwie piątki wody aby na zaczepie / haku zachować wartość 50 -60 kg. Rowerów jeszcze nie wożę, ale to przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.