Skocz do zawartości

Knaus Gas


Bluesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie rozwiązania z butlami gazowymi w Knausach. Ja mam 6 kg ale trudno je dziś bez znajomości nabić. Myślałem o butli 2 kg ale musiałbym przerabiać. Najlepszym rozwiązaniem bo ogólnodostępnym na każdej niemal wiosce i stacji paliw jest butla 11 kg, ale to dodatkowe kilogramy, miejsce. No i trud aby włożyć ją na miejsce, choć na ostatnim wyjeździe poradziłem sobie jakoś.

 

Myślałem też, może nie w moim dziadku ale następnej przyczepie zamontować butlę od auta LPG i dobijać (tu nie ma problemów) do pełna przy okazji każdego wyjazdu.

 

Jakie byłoby najlepsze rozwiązanie waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a może butle kompozytowa z BP :ok: lekka i pojemna :-] chyba najlepsze rozwiazanie jakie przychodzi mi do głowy :]

 

Ja ostatnio miałem w przednim luku dwie butle i do tego dwa zbiorniki wody :ok: tylko na masy i nacisk na hak zwracać uwagi nie musze ale jak liczysz kg to polecam te lekkie butle :-] sama butla waży tyle co standartowa 5 a pojemność masz 11 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek u mnie wchodzi jedna a właściwie dwie standardowe butle 11kg z kołnierzami bez problemu. Wożę jedną 11kg cały czas i o ilości gazu przez najbliższe dwa lata pewnie nie muszę się martwić. Mój ostatni wynik w pakowaniu bakisty: butla 11kg, koło zapasowe, klin najazdowy, przedłużacze, chemia do toalety, pojemnik na szarą wodę, koszyk z częściami zapasowymi, daszek z bokami letni i stelaż :)

Wydaje mi się że z butlą 11 kg jest najprościej - w Polsce ją wszędzie wymienisz, a za granicą i tak w każdym kraju są inne standardy butli turystycznych. Jakby była możliwość łatwego nabijania butli 5kg u nas, ale tych z wyjściem na normalny reduktor to pewnie bym woził taką. U nas ostatni widziałem w castoramie i praktikerze butle 5kg ale z małym wyjściem jak w butli 2 kg (po 99 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co mam turystyczną, ale rozważam zakup dużej. Turystyczna byłaby jako rezerwa.Miejsce jest na dużą:

Oryginalnie było tak:

post-2768-0-23444800-1306965645_thumb.jpg

 

teraz jest tak:

 

ufolz ma dużą do sprzedania, dogadaj sie co do ceny to ci na Świętojanki zabiorę

 

Jakie macie rozwiązania z butlami gazowymi w Knausach. Ja mam 6 kg ale trudno je dziś bez znajomości nabić.

 

 

ja mam 5 kg i dziś do nabijania zamowiłem takie cos http://allegro.pl/sh...item=1624954300

Kolega tak robi i sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do butli 5kg tylko redukcja za parę pln i działa, nie wiem jak z ciśnieniem, ale skoro ludzie używają to chyba dają radę

(palnik do papy jakoś słabiej się palił na turystycznej)

 

Gemix nie pisz i przelewaniu bo zaraz ... to dość drażliwy temat ;)

 

 

jest jeszcze opcja wymiany zaworu w butli NL (taką jak wrzucił Grzesiek)

na zawór z małym gwintem jak w turystycznych, tylko z napełnianiem potem problem - samemu albo małe pkt

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jarek u mnie wchodzi jedna a właściwie dwie standardowe butle 11kg z kołnierzami bez problemu. Wożę jedną 11kg cały czas i o ilości gazu przez najbliższe dwa lata pewnie nie muszę się martwić. Mój ostatni wynik w pakowaniu bakisty: butla 11kg, koło zapasowe, klin najazdowy, przedłużacze, chemia do toalety, pojemnik na szarą wodę, koszyk z częściami zapasowymi, daszek z bokami letni i stelaż :)

Wydaje mi się że z butlą 11 kg jest najprościej - w Polsce ją wszędzie wymienisz, a za granicą i tak w każdym kraju są inne standardy butli turystycznych. Jakby była możliwość łatwego nabijania butli 5kg u nas, ale tych z wyjściem na normalny reduktor to pewnie bym woził taką. U nas ostatni widziałem w castoramie i praktikerze butle 5kg ale z małym wyjściem jak w butli 2 kg (po 99 zł)

 

Miodzio, a jak przy takiej konfiguracji z naciskiem na zaczep/hak ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek u mnie wchodzi jedna a właściwie dwie standardowe butle 11kg z kołnierzami bez problemu. Wożę jedną 11kg cały czas i o ilości gazu przez najbliższe dwa lata pewnie nie muszę się martwić. Mój ostatni wynik w pakowaniu bakisty: butla 11kg, koło zapasowe, klin najazdowy, przedłużacze, chemia do toalety, pojemnik na szarą wodę, koszyk z częściami zapasowymi, daszek z bokami letni i stelaż :)

Wydaje mi się że z butlą 11 kg jest najprościej - w Polsce ją wszędzie wymienisz, a za granicą i tak w każdym kraju są inne standardy butli turystycznych. Jakby była możliwość łatwego nabijania butli 5kg u nas, ale tych z wyjściem na normalny reduktor to pewnie bym woził taką. U nas ostatni widziałem w castoramie i praktikerze butle 5kg ale z małym wyjściem jak w butli 2 kg (po 99 zł)

 

 

Dokup redukcje do zaworu i podepniesz normalny reduktor

Edytowane przez botax1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit nie chcę BP light bo:

 

1. Punkty wymiany są w dużych miastach.

 

2. Ja mam do najbliższego BP 50 km.

 

Gemix ja boję się takich sposobów na przelewanie gazu.

 

Gfizyk Twoje rozwiązanie mnie zastanawia. Może dwie takie małe :hmm: .

 

Botax1 normalny reduktor to jaki? :niewiem:

 

Ostatnio skończyła mi się butla na polu ta oryginalna z cepy i :pupa: 11kg bez problemu można wymienić a nabić jakąś inną mniejszą - porażka w dodatku totalna.

 

Butla 11 kg jest najlepszym rozwiązaniem ale.... tak jak pisał Tomekk zwiększa nacisk na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kit nie chcę BP light bo:

 

1. Punkty wymiany są w dużych miastach.

 

2. Ja mam do najbliższego BP 50 km.

 

Gemix ja boję się takich sposobów na przelewanie gazu.

 

Gfizyk Twoje rozwiązanie mnie zastanawia. Może dwie takie małe :hmm: .

 

Botax1 normalny reduktor to jaki? :niewiem:

 

Ostatnio skończyła mi się butla na polu ta oryginalna z cepy i :pupa: 11kg bez problemu można wymienić a nabić jakąś inną mniejszą - porażka w dodatku totalna.

 

Butla 11 kg jest najlepszym rozwiązaniem ale.... tak jak pisał Tomekk zwiększa nacisk na hak.

 

Ja mam 2 butle 6 kg (3 kg waży pusta, ok 3 kg gaz). Używam do grilla gazowego i do zasilania przyczepy. Jak byłem na majówce to wystarczyło gazu na 3 dni ogrzewania, 2 razy grillowanie, oraz zasilanie lodówki podczas jazdy w jedna stronę - 450 km i to było na styk. Płacę za nabicie w punkcie 20 zł za jedną. Kiedy z kolei jest lato i ciepło to wystarczają w zupełności na jeden cały wyjazd. W zeszłym roku 18 dni Chorwacji, zasilanie lodówki podczas jazdy, grillowanie co drugi dzień, oraz gotowanie na kuchni gazowej (ziemniaki, zupa, jajecznica). Według mnie kiedy jest ciepło w wakacje to jest dobrze, natomiast kiedy jest chłodno i trzeba grzać to taka trochę kicha. Myślę, że jedna butla 5 kg (5 kg gazu) w dni chłodne nie załatwi problemu. Jak jeździłem z 11 kg butlą to zmieniłem po prostu umiejscowienie ładunku (akumulator, cała pościel na tylne łóżko, część krzesełek, oraz zapasy wody). Bluesmen oceń sam. Aha, ważna informacja. Lodówkę zasilam gazem podczas jazdy, posiadając odpowiedni reduktor, oraz specjalny wąż wysokiego ciśnienia z odpowiednimi zabezpieczeniami - SecuMotion.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.