Skocz do zawartości

zielona karta


Rekomendowane odpowiedzi

Stało zię tak że mój ubezpieczyciel OC nie oferuję ubezpieczenia Zielona Karta.

 

Obdzwoniłem kilka firm ubezpieczeniowych i dowiedziałem sie że zielona kartę moge wykupic w PZu (droga) lub w HDI (trochę tańsza).

Słyszeliście o innych firmach oferujących wykupienie tylko tego ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbliża się czas na odnowienie OC mojego holownika i studiując oferty stwierdziłem, że kilku ubezpieczycieli ogranicza swoją ofertę wyłącznie do krajów UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbliża się czas na odnowienie OC mojego holownika i studiując oferty stwierdziłem, że kilku ubezpieczycieli ogranicza swoją ofertę wyłącznie do krajów UE oraz Norwegii, Szwajcarii i Chorwacji.

 

Cześć. Ale zdaje się że na wyjazd do tych krajów nie jest wogóle potrzebna Zielona Karta - wystarczy krajowe OC. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby ZK nie jest potrzebna ale... jesli jest zdarzenie to ZK bardzo ułatwi sprawę , bez ZK można spędzić pół dnia na komisariacie.Niemcy pomimo tego,że są w uni również mają ZK.Reasumujac ja zawsze biorę na auto i przyczepę ,porządny ubezpieczyciel wydaje to jako standart.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek masz rację ale jeżeli ktoś nie chce się rozstawać ze swoim ubezpieczycielem, a ten z kolei nie oferuje ZK to można zaryzykować wyjazd bez ZK a jak najbardziej "w majestacie prawa"

 

aha no i jadąc do Chorwacji bez ZK musimy pamiętać żeby nie zapuszczać się pod Dubrovnik bo trzeba kawałek przejechać przez Bośnięi Hercegowinę ;)

Edytowane przez zibi200 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bsosieccy - nie wiem. obawiam się, że jest to bzdura, ponieważ nie mógłbyś jeździć autami w kredycie bez papieru ;-)

 

Co do ZK - to większość krajów Europejskich jest w systemie ZK. We wszystkich krajach UE oczywiście obowiązuje nasze OC.

Jako ciekawostkę dodam, że pomimo ZK obowiązującego na terenach byłego ZSRR - na granicy policja każe wykupić "ichnie" ubezpieczenie, tzw graniczne.

 

Proponuję popyrać w necie i sprawdzić jaki jest koszt tzw "granicznego" w konkretnym kraju. Może się okazać, że będzie tańsze niż ZK gdzieś tam.

 

Marmur - załatwiłeś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. A czy prawdą jest że jak jestem współwłaścicielem pojazdu to muszę mieć pozwolenie od ubezpieczyciela na kierowanie tym pojazdem poza granicami POLSKI???.

 

 

Z tego co wiem jeśli wyjeżdzamy za granicę autem które nie jest naszą wyłączną własnością musimy mieć pisemną zgodę właściciela na użyczenie bądź wynajem.

Nie wiem dokładnie jak to jest z współwłasnością. Jeśli jesteś wpisany w DR jako współwłaściciel to chyba nie ma problema ale głowy nie dam.

Chodzi chyba o to, że gdy pojazdem poruszają się osoby nie związane z wpisami do DR to musi być dokument, który da podstawy żeby założyć, że auto nie jest kradzione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.