Skocz do zawartości

angielskie wtyczki x 2


kangur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Na wstępnie pozdrawiając wszystkich użytkowników forum. Stalem się szczęsliwym posiadaczem angielskiej cepki ABI, idac po nitce do klebka odnalazlem 2 kable, poczytalem na forum co nieco i pytanie moje jest nastepujace:

 

Czy można bezpieczne (nie narazajac sie na jakies zwarcie) przy dyszlu wykonac dwa gniazda w ktore na stale beda podpiete oba przewody a od opisanych gniazd wykonac wspolny 7 pinowy kabel do wtyczki do samochodu:-)?

 

Czy to bedzie dzialac czy cos padnie?:oslabiony:

 

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyjścia sa dwa ,pierwsze zlikwidowac dwie wtyczki i zrobic jedną 13 pinową lub kupic tu http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_761197_langId_1_categoryId_165734 przejściówke którą wpina sie te dwie a wychodzi jedna ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam was za brak fachowosci co do elektryki i równoległych polaczen, mega ze mnie laik w tym temacie. :swiety: czy moglbys piotrekbb zalaczyc fotke co mi linkowales bo nie chce sie otworzyc :dzieki: w sumie to boje sie przerobki na 13 pinowa i rozgrzebania elektryki a wolal bym w trakcie podrozy latwowac aku i miec zasilanie lodowki, wiec cos co to spina bylo by idealne :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Na wstępnie pozdrawiając wszystkich użytkowników forum. Stalem się szczęsliwym posiadaczem angielskiej cepki ABI, idac po nitce do klebka odnalazlem 2 kable, poczytalem na forum co nieco i pytanie moje jest nastepujace:

 

Czy można bezpieczne (nie narazajac sie na jakies zwarcie) przy dyszlu wykonac dwa gniazda w ktore na stale beda podpiete oba przewody a od opisanych gniazd wykonac wspolny 7 pinowy kabel do wtyczki do samochodu:-)?

 

Czy to bedzie dzialac czy cos padnie?:oslabiony:

 

dziekuje za pomoc

 

witam i zapraszam: http://forum.karawan...-inne-angielki/

 

 

temat był omawiany

http://forum.karawan...post__p__181594

 

My, Użytkownicy Angielek polecamy dorobienie drugiego gniazda 7-PIN na hak samochodubiggrin.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka :narcyz: znalazlem fajna tabele jak podlaczyc kabelki z 2 x 7 pin w jedna 13 i chyba pojde tym tropem jak Saba :winner: dla zainteresowanych załąam plik

 

hmmm...

załącznik, który podałeś to schemat przeróbki 2 wtyczek 7PIN w przyczepie na jedną 13 PIN i oznacza przeróbkę gniazda w samochodzie na 13 PIN, a tego wcześniej nie chciałeś

 

13 PIN w aucie to też fajny pomysł, ale wypada mieć przejściówkę, jakbyś ciągnął przyczepkę z wtyczką 7PIN

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

A może ktoś wie gdzie w KRAKOWIE kupić gniazdo 7 pinowe 12S lub gniazdo i wtyczkę 13 pinowe. Obskoczyłem już OBI, Castorame i inne takie Leroje Merliny i nigdzie nie ma ! Tylko nie proponujcie mi proszę firm typowo Kempingowych jak El-Camp bo nie chcę wydać na to koło 100 zł :) Te same na allegro są za kilkanaście złotych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie gdzie w KRAKOWIE kupić gniazdo 7 pinowe 12S lub gniazdo i wtyczkę 13 pinowe. Obskoczyłem już OBI, Castorame i inne takie Leroje Merliny i nigdzie nie ma ! Tylko nie proponujcie mi proszę firm typowo Kempingowych jak El-Camp bo nie chcę wydać na to koło 100 zł :) Te same na allegro są za kilkanaście złotych....

 

w każdym normalnym sklepie motoryzacyjnym - np w intercars -ie (hurtownia ) - pewnie ma oddział w Krakowie ? a jak nie to każda inna hurtownia.

 

ja w intecars płaciłem ok 30 zł za komplet 13 pin - firmy chyba bosal - wygląda bardzo dobrze, czeka na montaż (ale ja mam rabat, normalnie ok 50zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie urządzeń wewnętrznych przyczepy do gniazda 7PIN(oświetlenie zewnętrzne przyczepy) jest nieporozumieniem. Grzałka lodówki ma około 100W i jej podłączenie do instalacji oświetlenia samochodu, gdzie przewody mają przekrój 0,75mm2 spowodują ich zniszczenie. Jeden z elektryków samochodowych nie mający pojęcia o poborze prądu w przyczepie, zrobił mi kiedyś taki patent co doprowadziło do stopienia się wiązki przewodów. Do zasilania urządzeń wewnętrznych przyczepy szczególnie lodówki (w tym dodatkowej masy) zaleca się używać przewodów o przekroju 1,5mm2, a minimum 1,0mm2. Żaden z przewodów fabrycznej instalacji oświetlenia samochodu nie ma takich przekrojów. Dlatego do gniazda 13PIN trzeba wykonać nową wiązkę używając przekaźników przy przewodach najbardziej obciążonych prądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie gdzie w KRAKOWIE kupić gniazdo 7 pinowe 12S lub gniazdo i wtyczkę 13 pinowe. Obskoczyłem już OBI, Castorame i inne takie Leroje Merliny i nigdzie nie ma ! Tylko nie proponujcie mi proszę firm typowo Kempingowych jak El-Camp bo nie chcę wydać na to koło 100 zł :) Te same na allegro są za kilkanaście złotych....

 

Musisz udać się do sklepu z akcesoriami kempingowymi. Ja takie gniazdo kupiłem przez allegro za 9 zł. Czekałem 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.