Skocz do zawartości

Pranie przedsionka


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś dobry sposób na pranie przedsionka. Chodzi o boczne ściany które są materiałowe :-] - nie są mocno brudne tylko raczej zakurzone.

Zastanawiałem się czy najpierw nie rozrobić w ciepłej wodzie dużej ilości proszku do prania i nanieść go na zmoczony przedsionek miękką szczoteczką. Potem po położeniu na płaskiej powierzchni spłukać myją ciśnieniową.

 

Jak myślicie da radę :-]? No i gdzie najtaniej dostane nowe gumki do przedsionka - stare są trochę sparciałe i mało pewne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii radzę najpierw sprawdzić na kawałku ściany. Jeśli zabrudzenia nie są duże to jeśli go zamoczysz przestaną być widoczne i napracujesz się a po wyschnięciu okarze się że efekt jest mizerny. Dlatego zrób pranie testowe kawałka, wysusz suszarką i zobacz efekt :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował.

Prawdopodobnie jest to materiał impregnowany (mimo,że to tylko ściany boczne) tak jak namioty starego typu i moim zdaniem po praniu może stracić swoje właściwości-zaciekać.(może się mylę)

 

Wiem, że są srodki do impregnacji ale jakie to i za ile tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie ... impregonwany. Dobrze wiesz, co się stanie jak zamoczysz ... jest mokry, ale nie przecieka. Jeśłi pozbędziesz się impregnatu zrobisz z dopinki szmatę. Kiedyś też chciałem mieć piękny i zawsze cysty predsionek i po próbie odnowienia kupiłem nowy :-]

Starego próbowałem reanimować kupując jakieś impregnaty w szpraju, ale efekt był mizerny i podczas deszczu ... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, zostaw, przyjdzie deszcz porządny i Ci umyje. Jak zaczniesz szorować to na bank zmyjesz impregnat a jak nie ma plam wielkich to po prostu wytrzep albo na trawkę i odkurz odkurzaczem[tą małą okrągłą szczoteczką] a potem poskładaj i nie kładż do worka ciasno, tylko lużno do skrzyni a lepiej do szafy, żeby oddychał. Ja tak robię od wielu lat i mimo, że mam namiot dobrej firmy - Walker, to ma on z 15 lat i nadal dobrze wygląda.

 

Pozdrawiam, Jacek.

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 01:57 ]

Gumki, to zobacz w tym sklepie na Wisłostradzie koło wjazdu na Plac

Wilsona - musisz jechać od centrum Wisłostradą i na wys. Cytadeli po prawej jest zjazd do sklepu z łódkami, to zaraz za nimi. Tam jest w ogóle dużo rzeczy do przyczep, w większości Niewiadów ale nie tylko, miła Pani tam obsługuje zawsze coś doradzi.Jak byś coś nie wiedział to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek też używał impregnatu ale nie w spreju (ponoć kiepskie) ale właśnie w płynie nanosił opryskiwaczem ogrodniczym.

Bo to trzeba zanurzyć a nie spryskać,namiot,przedsionek musi być mokry a nie zroszony

 

Ja używałem czegoś takiego i pamiętam w wannie to robiłem :ok:http://www.lato.sportzakupy.pl/index.php?p=shop&show=showdetail&fid=Nikwax-008&categ=93&parent=57&navop=57&area=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.