Skocz do zawartości

Beyerland


Ferson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sebanoo a można wiedzieć ile zapłaciłeś za tą przyczepkę? I który rok?

 

Ja też się muszę pochwalić że zostałem w kwietniu posiadaczem cepki Beyerlanda. Model to Vitesse 380.2 z 1988 roku. Szczerze to się trochę wkopałem początkowo bo zeszło mi 2 miesiące codziennej pracy po robocie żeby ją ogarnąć. Szyba czołowa była pęknięta na wylot i woda lała się do środka, cała przednia ściana była zgnita. Zostało wyprute z predniej ściany wszystko do gołej blachy i od zera robiłem stelarz, wzmocnienie, ocieplenie i obicie. Dodatkowo uszczelniłem wszytkie łączenia z przodu przyczepy i wzdłuż przy dachu na łączeniu ze ścianami.

Za przyczepę zapłaciłem tylko 2500zł.

Za remont wyszło coś ponad 3500zł ale za to mam w przyczepie zrobione, poza remontem:

- pomieszczenie łazienkowe przerobione na prysznic (obite całość wykładziną PCV z uszczelnieniem wszystkich połączeń i narożników, odpływ w podłodze z odprowadzenie do bańki na szarą wodę)

- nowa toaleta przenośna Campa Potti

- podgrzewacz elektryczny do łazienki akumulacyjny (nie przepływowy tylko ze zbiornikiem 5l, nagrzenie wody ok 5 minut, czas prysznica ok 4 min)

- cała nowa instalacja wodna ze zbiornikiem 30l na czystą wodę, z zewnętrznym wlewem wody, instalcja do podgrzewacza i cała w łazience zrobiona na rurach PCV 1/2" zgrzewanych z przyłączem 1/2" do węża ze słychawką prysznicową

- nowe materace wraz z nowym obiciem

- nowa lodówka - starej nie udało się naprawić metodami opisanymi na forum

- pęknięta szyba czołowa zastąpiona szybą z poliwęglanu dymionego zamontowana na stałe

- nowe lampy tylne + obrysówki

- nowe okno dachowe do łazienki

- nowe karnisze do zasłonek

- wymienione opony oraz felgi na koła ze Skody Felicii

- dodatkowe gniazdo do podgrzewacza z podciągnietym kablem bezpośrednio do bezpiecznika

- 2 szt kabla zasilającego ok 45 - 50m w sumie

 

Wszytkie prace naprawcze, instalacji wodnej, uszczelenienia, elektryczne itd itp robiłem własnymi siłami a jak było potrzba 3 ręki to moja dróga połówka mi pomagała.

 

Jak by ktoś miał pytania to służę pomocą. Fotki kiedyś też podrzucę :)

 

PS: Przyczepa pierwszy wyjazd miała na Boże Ciało ale to było tylko 200km, sprawdziła się i w wakacje już śmigła po Polsce.

Trasy:

- Łódź - Dębki - Łódź ok 850km

- Łódź - lubelszczyzna - Łódź ok 1000km

- Łódź - Cieszyn - Łódź ok 600km

Czyli razem już prawie 2500km zrobiłem z cepką ;)

Edytowane przez combo21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy marki. Od tygodnie jestem w posiadaniu beyerland vitesse 430 Tm z 95 roku którego dostałem od wuja. Przyczepa nie była używana 3 lata posiada uszkodzenie powłoki z przodu a mianowicie pęknięcia wokół okna . Czy istnieje możliwość sklejania tego plastiku czy może wymiana na nowy o ile się go dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy marki. Od tygodnie jestem w posiadaniu beyerland vitesse 430 Tm z 95 roku którego dostałem od wuja. Przyczepa nie była używana 3 lata posiada uszkodzenie powłoki z przodu a mianowicie pęknięcia wokół okna . Czy istnieje możliwość sklejania tego plastiku czy może wymiana na nowy o ile się go dostanie?

żywica epoksydowa, szlifierka, farba - co do żywicy kwestia doboru bo są żywice 1l za 40 i 1l za 150. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, posiadam model Quartz 380/2. Niestety zbił mi się kawałek klosza od tylnej lampy. Czy jest możliwość zakupienia takiego?. Czy raczej zamontować już całkiem inne. Proszę szanownych użytkowników o pomoc i porady.

 

Krzysztof


Witam

Przymierzam się do zakupu przyczepki, czytam forum od jakiegoś czasu i coraz więcej się dowiaduję :D Być może wybór panie na Beyerlanda z 1986 roku. Mam pytanie odnośnie modelu 380.2 - czy jest w nim toaleta? Bo ma takie drzwiczki rewizyjne na boku jak by miał a nie wiem czy ma? :P Może ktoś wie?

Ja mam model Quartz 380/2 i toalety nie ma. Jest pomieszczenie z umywalką, ale kibelek musisz dokupić.

Edytowane przez cristof50 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, posiadam model Quartz 380/2. Niestety zbił mi się kawałek klosza od tylnej lampy. Czy jest możliwość zakupienia takiego?. 

http://forum.karawaning.pl/topic/20345-beyerland-klosz-lampy-tylnej-zamiennik/?do=findComment&comment=479140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.