Skocz do zawartości

Przyczepa SAM


TikTak

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakim cudem :hmm: ? Z tego co mi wiadomo to przyczepy te sprzedawane są pod ich orginalnymi nazwami ale już w DR nazywają się sam

 

a chociażby dlatego, że część przyczep ściągniętych do kraju jest bez prawa do rejestracji a w tym momencie pozostaje " otwarta furtka " do rejestracji SAM-ów i oryginalne skorupy, na oryginalnych podwoziach - ( z usuniętymi VIN-ami ) jest w ten sposób rejestrowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a chociażby dlatego, że część przyczep ściągniętych do kraju jest bez prawa do rejestracji a w tym momencie pozostaje " otwarta furtka " do rejestracji SAM-ów i oryginalne skorupy, na oryginalnych podwoziach - ( z usuniętymi VIN-ami ) jest w ten sposób rejestrowana

 

Jurek , wiem,że takie przyczepy są np. po szkodzie całkowitej .Ale na litość boską ja nie rozumiem rzeczoznawcy oraz diagnosty który podpisuje się pod tymi kwitami-czy tylko liczy się kasa ?. Ciekawe czy dali by kwity na 2 letni samochód ,czy też by w to uwierzyli ,że ja go sam złożyłem ?

A furtka jest bo widać w ogłoszeniach a wiadomo Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro więcej , dzisiaj tylko tyle :

 

1. Diagnosta otrzymuje decyzje o nadaniu numeru na przyczepie marki SAM , bierze młotek i wali numery na ramie

 

2. Właściciel przyczepy składa oświadczenie w wydziale komunikacji , pod odpowiedzialnością karną , ze sam zbudował pojazd w ilości 1 szt. rocznie z legalnych materiałów

 

Kto jest winny ? Lub bardziej winny ?

 

Ale teraz idę już spać ...........:sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kij ma tez dwa końce ... mamy np niewiadówkę ze zdezelowaną budą ... nie opłaca się remont, więc robimy sobie bagażówkę

rama jest fabryczna, jest nr vin, oś, zaczep itd ... sami wykonujemy burty, oświetlenie itd - czy to jest naganne ? tzn mamy taką ramę pociąć i na złom ?

 

inny przykład ... jest sobie sandwicz któremu się oberwało, zgnił itd - naprawa nieopłacalna, sprzedajemy podwozie i ktoś na tej ramie robi podłodziówkę - źle ?

 

albo stoi sobie niewiadka bez papierów na działce, ktoś chce ją kupić i zarejestrować - nie ma szans :( - to też jakiś absurd, często omijany właśnie jako sam

 

oczywistym jest że SAM to furtka do legalizacji różnego rodzaju przekrętów, ale tym powinni zająć się ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie prawa

jakoś aut nikt tak nie rejestruje :hmm:

 

 

dawniej ludzie np składali sami niewiadówki - zamawiało sie części w fabryce i samemu robiło montaż ... tu też jest sam, ale wygląda jak fabryczny :hmm:

dzisiaj teoretycznie też można by tak zrobić - rama ze zgnitej angielki, buda z niewiadowa, przekładamy osprzęt i mamy budkę full wypas za pół ceny :-]

lepsze to niż jazda "angielką" z laminatową budą :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kij ma tez dwa końce ... mamy np niewiadówkę ze zdezelowaną budą ... nie opłaca się remont, więc robimy sobie bagażówkę

rama jest fabryczna, jest nr vin, oś, zaczep itd ... sami wykonujemy burty, oświetlenie itd - czy to jest naganne ? tzn mamy taką ramę pociąć i na złom ?

 

inny przykład ... jest sobie sandwicz któremu się oberwało, zgnił itd - naprawa nieopłacalna, sprzedajemy podwozie i ktoś na tej ramie robi podłodziówkę - źle ?

 

albo stoi sobie niewiadka bez papierów na działce, ktoś chce ją kupić i zarejestrować - nie ma szans :( - to też jakiś absurd, często omijany właśnie jako sam

 

oczywistym jest że SAM to furtka do legalizacji różnego rodzaju przekrętów, ale tym powinni zająć się ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie prawa

jakoś aut nikt tak nie rejestruje :hmm:

 

 

dawniej ludzie np składali sami niewiadówki - zamawiało sie części w fabryce i samemu robiło montaż ... tu też jest sam, ale wygląda jak fabryczny :hmm:

dzisiaj teoretycznie też można by tak zrobić - rama ze zgnitej angielki, buda z niewiadowa, przekładamy osprzęt i mamy budkę full wypas za pół ceny :-]

lepsze to niż jazda "angielką" z laminatową budą :bzik:

 

 

Ad1. Jeśli mamy ramę z numerami - nie musimy rejestrować jej jako SAM , robimy opis zmian dokonanych w pojeździe i rejestrujemy jako ciężarowa , podłodziowa ...

 

Wcale nie musimy kłamać , że zbudowaliśmy SAM-a , tylko przerabiamy legalnie pojazd

 

Ad2. Tej niewiadki co stoi na działce bez papierów faktycznie legalnie zarejestrować się nie da

 

Ad3. Co do samodzielnego składania z fabrycznych części - to nie SAM , to SKŁADAK - ale rejestracja składaków jest już od dawna zabroniona

 

 

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem od jesieni tamtego roku, kiedy pojawił się pierwszy temat - jak zarejestrować budkę bez dokumentów.... :-)

Polak potrafi... .

Pytanie - ilu (tfu)rców tamtych tematów nadal jest na forum? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem od jesieni tamtego roku, kiedy pojawił się pierwszy temat - jak zarejestrować budkę bez dokumentów.... :-)

Polak potrafi... .

Pytanie - ilu (tfu)rców tamtych tematów nadal jest na forum? :niewiem:

 

odpowiedzią mogą być cytaty z kilku ciekawych piosenek hehe%281%29.gif:gitara:

 

 

a tak na poważnie to wszelkiej maści matacze szukają tutaj jakiś "podpórek" myśląc, że coś tutaj się dowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tezą że tylko matacze szukają pomocy jak zalegalizować przyczepę , otóż kilka lat temu mój znajomy kupił w Holandii poczciwego Knausa ,który nigdy nie był rejestrowany - stał sobie nad jeziorem i służył celom wypoczynkowym.Wcześniej zasięgnoł informacji na temat możliwości zarejestrowania tego typu przyczepy w W.K starostwa ,gdzie poinformowano go że taka możliwość istnieje a decyzję wydaje radca prawny starostwa. Po sciągnięciu przyczepy do kraju radca prawny starostwa wydał opinię negatywną typu" nie bo nie" i basta.W tym wypadku przyczepa nadawała się tylko do użytku stacjonarnego . Ratunek przyszedł od diagnosty ze stacji okręgowej - należało zdjąć tabliczkę znamionową przyczepy , nakleić na pole numerowe ramy kawałek blachy ocynkowanej , odkleić nalepki Knaus i w taki oto sposób z poczciwego Knausa stworzono przyczepę SAM - twierdzę że to opór materii urzędniczej zmusza ludzi do takich posunięć i wątpię ,czy złodziej tudzież innej maści kombinator wybiera podobną ścieżkę postępowania - za małe pieniądze żeby się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię ,czy złodziej tudzież innej maści kombinator wybiera podobną ścieżkę postępowania - za małe pieniądze żeby się w to bawić.

 

jasne, że nie. Kombinator sprzedaje tanio przyczepkę naiwnemu, a ten po pierwszej nieudanej próbie rejestracji zgłasza się na nasze forum i pisze, że ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.