Skocz do zawartości

Przyczepa SAM


TikTak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, warto interesować się przyczepami zarejestrowanymi jako SAM?

Wygląda na to, że sprzedający naprawiają pojazdy po różnych przejściach, sprowadzone bez dokumentów,

następnie rejestrują je jako samodzielnie wykonane.

Pewnie zresztą zakres wykonanych prac naprawczych niejednokrotnie w pełni może to uzasadniać.

Niektóre egzemplarze, zwłaszcza te z najnowszych roczników, wyglądają bardzo zachęcająco ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak można zbudować "SAM"-memu przyczepę kempingową o fabrycznych właściwościach i wyglądzie?

 

 

a jak budujesz i rejestrujesz przyczepkę towarową tzw. SAM to nie korzystasz z żadnego elementu fabrycznego? sam "produkujesz" elementy zawieszenia, osie itp ?:niewiem: to jest ciekawe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarową, ok, kupuje się elementy składowe i towarówka gotowa. Ale kempingowa???? Pokaż mi kto kupił ściany, meble i ramę, ma na to papiery i poskładał to do kupy.

Wszystkie polskie SAM-y kempingowe to egzemplarze o niewiadomej przeszłości a SAM daje furtkę tym, którzy p-pę zdobyli i nie mogą jej normalnie zalegalizować

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że każdy rejestrujący SAM kempingowe to matacz czy też złodziej.

 

 

Chociaż zastanawiający jest "wysyp" tematów takich jak ten i kilka pokrewnych wcześniejszych :hmm:

 

Nie, nie każdy, istotnie. Ale zapewne każdy, kto został zrobiony w jajo przez matacza lub złodzieja. Najczęściej uczciwy taki człowiek tej brzytwy się chwyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rejestrujac przyczepe jako sam musisz miec rachunki na wszystkie elementy wykorzystane do przyczepy i atest na wszystkie srubki

 

taki jest wymóg przy pierwszej rejestracji (przegladzie zerowym)

 

bez którego nie zarejestrujesz sama

Edytowane przez piotr05 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr05 - to o czym piszesz to fikcja.

W mojej ocenie może 1-2 budki na 100 to naprawdę SAM. Reszta - to ominięcie przepisów. Effendi - coś w tym jest, co napisałeś :hmm:.

Sezon w pełni. Jak to mówią - każdy orze jak może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest takich przyczep na allegro i co ciekawe są to prawie nowe roczniki zarejestrowane jako -SAM -

Jakim cudem :hmm: ? Z tego co mi wiadomo to przyczepy te sprzedawane są pod ich orginalnymi nazwami ale już w DR nazywają się sam .Co ciekawe numeru VIN już na ramie nie znajdziemy mimo ,że rama jak i dyszel to orginalne podwozie AL-KO ? .Na dyszlu mamy tabliczkę zastepczą z jakims tam nr .

I teraz pytanie zasadnicze dlaczego i w jakim celu fabryczny VIN został usunięty .

Jeżeli przyczepa posiada orginalny nr VIN to nie może być składakiem czyli SAM-em.

 

O ile mogę uwierzyć w to,że ktoś złożył sobie przyczepę towarową i wyglada ona jak fabryczna-tu akurat to profile stalowe ,blacha ,sklejka itp. to trudno jest mi zrozumieć jakim sposobem można złożyć takiego np. KNAUSA z 2008 roku.

Tu przecież potrzebne były papiery m.in. od rzeczoznawcy oraz diagnosty :niewiem:

 

Oprócz przyczep kempingowych na allegro ,znajdziemy inne "rarytasy" np. orginalna laweta Niewiadowa też jako SAM !! a raz widziałem ogłoszenie pt. sprzedam lawete WIOLA a była to naprawdę samoróbka ,taki prawdziwy SAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.