Skocz do zawartości

Trochę pomarudzę


gosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego holownika do przyczepy a ponieważ jak wiadomo na naszym forum są osoby które znają sie praktycznie na wszystkim w tym i na samochodach postanowiłam zasięgnąć waszej swiatłej rady w tej kwestii.

Moje wymagania to:

1. może ciągnąć przyczepkę do DMC 1350 kg

2. automat

3. masa ciągnika + masa przyczepki (oczywiście DMC) do 3500 kg

4. wiek do 4 lat

5. cena - no taka żebym nie zeszła na zawał jak ją zobaczę.

 

 

Na dzień dzisiejszy z rozeznania mam C4 i Focusa ale może jest jeszcze coś innego.

 

Z góry dziekuję za pomoz.

 

Gosiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Superb, Seat Altea XL :)

PS. Podałem auta, które mogą ciągnąć 1350kg, a suma nie przekroczy 3500kg. Szukałem kiedyś holownika do mojego Knausa (DMC 1300kg). Natomiast nie wiem co rozumiesz "do 1350kg", bo niewiadówka też jest "do" i może ją ciągnąć prawie wszystko ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam coś ze swojego ogródka - nissan x-trail. Auto dość duże a stosunkowo lekkie. Masę 1300kg wciąga nosem a i zapas 3500kg jest dość pokażny. Polecam bo to udalny model nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nissan to pierwsza generacja - produkowany do 2006r. Jego masa własna to 1,5t. Zatem teoretycznie może i tak mam w papierach pociągnąć 2t. Jako że MW nie może być mniejsza od DMC przyczepy no to maks. 1,5t. Auta te w większośći mają silniki diesla o dość dużym momencie obrotowy, więc radzą sobie spokojnie z taką masą.

 

Gdybyś chciała coś nowszego to trzeba by sprawdzić jaka jest waga tych aut w II generacji. Nie przypuszczam, by było to znacznie więcej choć są większe z lekke większe.

Pisze że to udany model bo wiem po sobie a także w artykułach prasowych miło się wypowiadają o tym aucie. Ceny to już pełen wachlarz - model wszedł na przełomnie 2000/2001 więc jest w czym wybierać.

Gdyby co to reszta na PW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeczytałem w jakimś piśmie, że w Niemczech za najlepszy holownik dla przyczep kempingowych została uznana SKODA SUPERB.

NICKT masz najlepszy holownik. Podziel się trochę swoimi wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie :) Moje doświadczenia (8000km po Europie) dotyczą zamieszczonej na forum Adrii 4252 o DMC 1000kg. Skoda juz miała 170KM zamiast 140KM. Przyczepy w ogóle nie było czuć na haku poza skrzypieniem haka (wynikało to chyba z wysokich temperatur). Wyjazd pod zamek 8% wąską dróżką bez rozpędzania się z zakrętami 90' nie stanowił problemu - zdziwienie ludzi siedzących w restauracji przy parkingu zamkowym - bezcenne ;) Wjazd na wysokość 1500m w okolice La Salette i zjazd - bez problemów. Manewrowanie w Pszczynie (gdzieś opisywałem sytuację) w wąskich uliczkach od rynku udane bez odpinania przyczepy. Ogólnie bardzo chwalę mój holownik.

Zużycie paliwa przy normalnej jeździe to 5-6l ON, z przyczepą przy prędkości do 90km/h 7,5-7,8, przy 109km/h (wskazania nawigacji, na liczniku 120km/h) na autostradzie francuskiej (można jechać 130km/h, ale przy 119km/h zaczęło rzucać przyczepą z koła na koło przy wymijaniu TIRów) zużycie 8,5-9.

Co do holowania Knausa - DMC 1300kg to też problemów nie ma (wjeżdżałem jakimiś bocznymi drogami na wzniesienia Jury Krakowsko-Częstochowskiej), chociaż byłem nim tylko na dwóch zlotach (Ochaby i u siebie - Miedzianka). Test w Rumunii pokaże na co stać Superba i jak się spisze Knaus. Oczywiście te uwagi też zamieszczę w relacji. Jeśli KTOŚ ma jakieś pytania to NICKT chętnie odpowie ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeczytałem w jakimś piśmie, że w Niemczech za najlepszy holownik dla przyczep kempingowych została uznana SKODA SUPERB.

NICKT masz najlepszy holownik. Podziel się trochę swoimi wrażeniami.

 

Na pewno w niemczech? W UK jest konkurs Tow Car of the Year i w 2011 roku to Škoda Superb Estate Elegance 2.0 TDI CR zdobyła ten tytuł hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy z rozeznania mam C4 i Focusa ale może jest jeszcze coś innego.

 

1300 kg to dla kompakta dość spora cepka, MW=DMC budki ...

druga sprawa, znajdziesz foke z automatem ? nie wiem jak C4, tu może lepiej

 

ford musi być z silnikiem 2.0 (lub 1.8D) bo mniejsze mają 1200kg DMC budki, z tego co pamiętam - musisz sprawdzić

mój c-max ma właśnie 1200kg, ale 1000kg cepka już daje spory opór

 

jednym słowem, szukaj auta klasę wyższą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzikuję wszystkim za pomoc. Napisałam 1350 bo moja przyczepa ma 1300 kg DMC.

O Nissanie nie pomyslałam.

 

ja dorzucę to co znam, czyli moje Mondeo III Kombi 2,0 TDCi 130KM, DMC 2195 (+1300DMC przyczepy = 3495 waytogo.gif na styk) MW 1564, masa przyczepy (O1 w DR) 1800 kg !

więc w cyfrach wszystko pasuje idealnie,

o wadach autek na "F" pewnie się zaraz wszystkiego dowiesz, ale jeśli Cię to nie zrazi, to ja napiszę w skrócie o zaletach do karawaningu:

  • pojemność bagażnika: ponad 500 litrów, a ja mam jeszcze kratkę, więc teoretycznie drugie tyle
  • ładowność: 631 kg, to wartość niebagatelna
  • spalanie z budką 1100kg ok 8,5-9 litrów
  • ceny: zależnie od rocznika i stanu, zaczynają się już od 15-20 tyś
  • skrzynia manualna 6-cio biegowa, przydaje się na autostradzie (ale raczej bez przyczepki wink.gif)
  • silnik EURO 3, bez filtra cząstek stałych (ale to dłuższa historia)
  • relingi na dachu już są, jakby były potrzebne
  • gniazdo zapalniczki w bagażniku, można podłączyć jakiś sprzęt dla dzieciaków, na czas podróży

jeśli Cię troszeczkę zainteresowałem, to chętnie jakiś wątek rozwinę

 

pozdr

 

PS: tylko rocznik za niski sad.gif

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie info. Co do aut na F to miałam Fiata Mareę kombi JTD a teraz mam Forda Focusa II Kombi tak więc troche ich wad znam. Marea była dobra ale się zestarzała - po 11 latach poszła w dalsze ręce. Focus daje radę ale przy temperaturach powyżej 30 stopni - a w lato takie bywają - komputer krzyczy zwolnij. Druga jego wada to to że według męża (znanego bywalcom jako Trybeki) czuć na haku że samochód jest trochę zbyt lekki względem budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.