Skocz do zawartości

Antena sat


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Po wpięciu na stałe satfindera

1. ograniczasz siebie i innych użytkowników pola kempingowego - brak możliwości pożyczenia innym potrzebującym na chwilkę..

2. utrata sygnały dla siebie i ewentualna nie możność odbioru kilku kanałów.

3. piszczenie dość uciążliwe można skręcić ale tracisz sygnał.

4. ja mam zrobione szybkozłączki i nie mam problemu z podpinaniem urządzenia.

Czy naprawde to ustrojstwo jest pomocne w sytuacji gdy podczas strojenia widac ekran tv?

jeżeli było by nie pomocne to po co Twoja wypowiedź cyt: "i mam pytanie odnosnie urzadzenia SAT FINDER ktory wszyscy bardzo chwala"

Chwalą bo jest pomocne.. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Widze ze tu jest troche zaawansowanych uzytkownikow mobilnych anten sat wiec pozwole sobie o cos zapytac. Sam sobie zamierzam wlasnie zainstalowac antene BAS60+HDM141 i mam pytanie odnosnie urzadzenia SAT FINDER ktory wszyscy bardzo chwala. Czy to urzadzenie mozna wpiac w kabel na stale??

Ja jestem poki co zielony w temacie, pierwszy raz bede mial do czynienia z taka antena, ale wydaje mi sie dosc klopotliwe wpinanie tego w kabel i wypinanie za kazdym razem jak sie ustawia antene.

Czy naprawde to ustrojstwo jest pomocne w sytuacji gdy podczas strojenia widac ekran tv?

Pytalem juz sprzedawce na allegro i twierdzi ze ten satfinder przepuszcza sygnal na tv, ale bedzie piszczal jezeli sie go zostawi wpietego. To ja zapytam, nie mozna wtedy skrecic tego potencjometru na 0 zeby przestal piszczec?

Moze sa modele z mozliwoscia wylaczenia, bez wypinania?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

Powiem Ci że kupiłem taki Sat Finder ale go nie urzywam gdyż idealnie mogę ustawić sygnał na ekranie tv w telewizji na karte N. podpięcie na stałe kompletnie nie ma sensugdyż jest to dwie nakrętki typu "F" i masz urządzenie odkręcone a gwarantuje ci że ustawienie anteny zajmie ci 10X dłużej niż odkręcenie wtyku "F"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde to ustrojstwo jest pomocne w sytuacji gdy podczas strojenia widac ekran tv?

Moze sa modele z mozliwoscia wylaczenia, bez wypinania?

 

 

moim zdaniem jest pomocne, bo jest o wiele czulsze niż wskaźnik na tunerze, ustawienie to naprawdę chwilka

 

co do zostawienia na stałe, nie wiem jak przy dłuższym oglądaniu będzie się zachowywał

ale na pewno sygnał przepuszcza i wcale nie musi piszczeć, skręca się go na min czułość i nie piszczy

przynajmniej u mnie na antenie 50cm ... może na dużej czaszy sygnał jest ma tyle mocny, że piszczy nawet na min :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale na pewno sygnał przepuszcza i wcale nie musi piszczeć, skręca się go na min czułość i nie piszczy

 

Kondrad przy podłączonym satfinderze i na mazurach nie mogliśmy zobaczyć dwóch kanałów (dopiero jak odłączyliśmy satfindera ukazał się nam obraz) :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrad przy podłączonym satfinderze i na mazurach nie mogliśmy zobaczyć dwóch kanałów (dopiero jak odłączyliśmy satfindera ukazał się nam obraz) :swiety:

 

:hmm: całkiem możliwe, tzn on "osłabia" sygnał ?

ja w sumie nie robiłem jakiś testów, wiem że obraz się pojawia,

bo już kilka razy ustawiłem astrę i trzeba było kręcić dalej aż się trafi na hb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) już kilka razy ustawiłem astrę i trzeba było kręcić dalej aż się trafi na hb

Od Astry do HB to już masz tylko kilka cm konwerterem w prawo na tym samym poziomie patrząc od strony masztu w kier. satelity.

Satfinder wpięty w linię może powodować brak odbioru gdyż swoim działaniem osłabia zawartość sygnału w sygnale. Sugeruj się lepiej jego dźwiękiem i wskazaniami. Potem odepnij a obraz się pokaże. Tak po naszemu ;)

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za porady. Przyznam ze na kamperowym forum jakos nikomu sie nie chcialo cokolwiek napisac. Antene juz w pocie czola zainstalowalem, satfindera zrobilem wpinanego na szybkozlaczki.

Za tydzien wyjezdzam to przetestuje :) Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat. Moje pytanie jest tak błache że aż wstyd je zadawać ale nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, mianowicie jak wogóle ustawia się antenę satelitarną, tzn w którym kierunku? Hotbird jest na 13E czyli wg tego zapisu powinno się go szukac na wschodzie, natomiast jak patrzyłem się na antenę na domu to jest ona skierowana w kierunku południowym i lekko przesunięta więc jak to się ma do tego 13E? Chyba że znajdujemy południe i obracamy o 13 stopni na wschód? No i jak w takim razie ustawić talerz na CRO? Też szukam południa na kompasie i potem na wschód? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Moje pytanie jest tak błache że aż wstyd je zadawać ale nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, mianowicie jak wogóle ustawia się antenę satelitarną, tzn w którym kierunku? Hotbird jest na 13E czyli wg tego zapisu powinno się go szukac na wschodzie, natomiast jak patrzyłem się na antenę na domu to jest ona skierowana w kierunku południowym i lekko przesunięta więc jak to się ma do tego 13E? Chyba że znajdujemy południe i obracamy o 13 stopni na wschód? No i jak w takim razie ustawić talerz na CRO? Też szukam południa na kompasie i potem na wschód? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

ja sobie przygotowałem taką ściągę znając położenie na wakacjach

 

z linka http://satlex.net/pl/azel_calc.html

 

wychodzi że prawie idealnie na południe

 

dobrze jest też popatrzeć na sąsiadów zza Odry, oni co prawda mają na astre, ale to prawie takie samo ustawienie jak nasz hotbird

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Moje pytanie jest tak błache że aż wstyd je zadawać ale nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi, mianowicie jak wogóle ustawia się antenę satelitarną, tzn w którym kierunku? Hotbird jest na 13E czyli wg tego zapisu powinno się go szukac na wschodzie, natomiast jak patrzyłem się na antenę na domu to jest ona skierowana w kierunku południowym i lekko przesunięta więc jak to się ma do tego 13E? Chyba że znajdujemy południe i obracamy o 13 stopni na wschód? No i jak w takim razie ustawić talerz na CRO? Też szukam południa na kompasie i potem na wschód? Z góry dzięki za odpowiedź.

Wszystkie satelity (te od anten satelitarnych) umieszczone są na orbicie geostacjonarnej. Co oznacza ni mniej ni więcej, że "wiszą" w tym samym punkcie względem ziemi. Rozmieszczone są nad równikiem stąd antenę, na naszej półkuli, należy kierować na południe. Oznaczenie 13°E mówi nam, że satelita znajduje się na równiku nad południkiem 13° na wschód od południka zerowego.

 

 

Ustawienie anteny na satelitę zależy od miejsca w którym się znajdujemy. W celu ułatwienia ustawiania, w internecie mamy kalkulatory (konrad_b podał link do jednego z nich), które pozwolą nam po podaniu swojej lokalizacji dokładnie przeliczyć azymut, kąt elewacji oraz kąt skręcenia konwertera.

 

Do pomocy w ustawianiu anteny gdzie nie mamy żadnego sąsiada, do tego jest pochmurne niebo i zapomnieliśmy kompasu możemy użyć aplikacji, która pozwoli nam na podstawie Sygnału GPS oraz aparatu fotograficznego w telefonie zorientować pozycję satelitarną.

 

Program jest dostępny na IPhona oraz na telefony z systemem android.

 

 

http://www.tele-sate...dishpointer.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.