Skocz do zawartości

Antena sat


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Ufolz dlatego ja zainwestowałem w 80 cm . Wiem kolubryna tym bardziej jeszcze ten dyszel ale ładuję ją do środka na łóżko i mam to w d..... :-)

 

Ja mam specjalne miejsce na antenę w przyczepie angielskiej. i nie zajmuje mi miejsca i spać mogę podczas podróży. a że zawsze na wakację daleko i musi być nocleg w środku lub pod koniec drogi dlatego wisi sobie i przymocowana jest pomiędzy szafą a łazienką.

Na którymś z postów pokazałem i nowy stojak i miejsce posadowienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam specjalne miejsce na antenę w przyczepie angielskiej. i nie zajmuje mi miejsca i spać mogę podczas podróży. a że zawsze na wakację daleko i musi być nocleg w środku lub pod koniec drogi dlatego wisi sobie i przymocowana jest pomiędzy szafą a łazienką.

Na którymś z postów pokazałem i nowy stojak i miejsce posadowienia anteny.

 

:ok:

 

dokładnie w tym sens, żaby się kimnąć nie musisz przewalać klamotów z kąta w kąt :-]

moja jeździ w szafie, też jest na wymiar -czyt. na styk :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu macie rację ale co tam :-)

 

Ja w sumie to tak bardziej stacjonarnie planuję przyczepki używać tzn 2 tygodnie nad morzem w jednym miejscu , jakiś weekend dłuższy gdzieś w pobliżu mojego miejsca zamieszkania lub coś podobnego . Nie wiem jak teraz będzie to wyglądało bo żona namawia mnie na koniec sierpnia początek września pojechać na Chorwację . To będzie pierwsza taka moja wyprawa z przyczepą za granicę tak że na pewno będzie gdzieś jakiś postój . Pożyjemy zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu macie rację ale co tam :-)

... bo żona namawia mnie na koniec sierpnia początek września pojechać na Chorwację . To będzie pierwsza taka moja wyprawa z przyczepą za granicę tak że na pewno będzie gdzieś jakiś postój . Pożyjemy zobaczymy ...

 

na pewno będzie postój. a chorwacją będziecie zachwyceni.. my w lipcu pędzimy po raz wtóry. obserwuj relacje bo na pewno opiszę.

Dlatego znalazłem miejsce na antenkę gdyż w nocy wstawać i słyszeć brzęk talerza to nie na moje uszy. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze będę śledził forum z niecierpliwością . A masz jakieś obcykane miejsce z atrakcjami dla dzieci i żeby baseny były i niedaleko do morza i prąd z wodą niedaleko i troszkę drzewek ale nie za dużo żebym antenę mógł rozstawić i nie za drogo i w miarę blisko polski i...... hehehehehe skromny jestem wiem :-D ale jakbyś coś takiego miał z namiarami ew. na stronkę to poproszę :-)

 

i jeszcze jedno którędy najlepiej jechać ? Może na PW bo zaśmiecimy temat o antenkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,możesz zamieścić fotkę tego sat-findera bo z kolei ja mam problemy ze złapaniem sygnału enki na wyjazdach a też mam taki zestaw jak ty,

 

 

 

 

 

 

Kondziu, jak przyjedziesz do pajęczna to mam nadzieje że mnie nauczysz łapać ten sygnał z satki.

 

N-kę bardzo łatwo ustawia się na dźwięk.

Setup>Ustawienie anteny>Zielony guziczek w pilocie włącza dźwięk bipera w głośniku TV. Im lepszy sygnał , tym szybsze bipanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk wygląda mój sat finder i w 5 min łapię sygnał nawet w Lublinie.

 

A tutaj masz mapę pokrycia HotBirdem

 

 

Mam coś takiego ale na majówce nie mogłem tego ustrojstwa rozgryźć, wskazówka ani drgnęła a sygnał był jak go podkręcałem i ustawiłem sygnał na tunerze i dopiero zagrało (być może coś jest w nim walnięte), a właściwie to mi Biaon sygnał złapał. więc nie ukrywam że kondziu będziesz miał ucznia w Pajęcznie na ustawianie antenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego ale na majówce nie mogłem tego ustrojstwa rozgryźć, wskazówka ani drgnęła a sygnał był jak go podkręcałem i ustawiłem sygnał na tunerze i dopiero zagrało (być może coś jest w nim walnięte), a właściwie to mi Biaon sygnał złapał. więc nie ukrywam że kondziu będziesz miał ucznia w Pajęcznie na ustawianie antenki.

 

do ustawiania anteny sat trzeba trochę cierpliwości ;) to nie naziemna którą można kręcić z prędkością światła :-]

w Mucharzu chłopaki Seby też się męczyli, mimo że moja antena stała obok i ustawiali "jak moja" - mnie ustawienie zajęło minutę - trochę fuks bo akurat trafiłem

 

wczoraj testowałem setfinder, niegłupie to .... szkoda tylko że ustawiłem astre zamiast hotbird :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj testowałem setfinder, niegłupie to .... szkoda tylko że ustawiłem astre zamiast hotbird :lol:

 

Trzeb było o 2 st przesunąć w prawo i po problemie - łatwo mówić gorzej zrobić. :) hahaha.. ale szczęścia też troszkę trzeba. ale 18zł satfinder a ile radości.

 

zawsze można kupić coś takiego u Piotra

http://www.allcamp.pl/10pa-plus-przenosna-automatyczna-antena-satelitarna-p-838.html?cPath=117_122_151

tylko cena 1/3 przyczepki <lol2>

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeb było o 2 st przesunąć w prawo i po problemie - łatwo mówić gorzej zrobić. :) hahaha.. ale szczęścia też troszkę trzeba. ale 18zł satfinder a ile radości.

 

:ok: oczywista oczywistość :-]

ale trochę mnie zaskoczyło, stafinder piszczy jak głupi a na ekranie ciemność :bzik:

teraz już wiem OCB, na początku myślałem że satfinder nie przepuszcza sygnału, ale okazało sie że tuner normalnie działa z satfinderem wpiętym

znalazłem kanał z astry i :winner:

 

 

pod jakim kątem mniej więcej idzie sygnał sat ? tzn np jak daleko musi stać antena od przyczepy żeby sygnał ją minął ?

ile to jest 45' ? czyli gdzieś 2.5, od budki złapiemy ? czasem jest ciasno i nie ma gdzie postawić anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jestem zorientowany ale mi się wydaje że gdzieś ok 15 st. może mniej

 

przynajmniej u mnie w Pszczynie i w okolicach , ale sądzę że w całej Polsce nie będzie nic ponad to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy antenka TV SAT o sr 38 cm odbiera tam sygnał z polskimi kanalami chodzi o e-nke.

 

Może ja też wtrącę swoje 3 grosze:

 

Do ustawiania byłby przydatny najpierw kompasik (ew telefon z takowym) i dane o kącie nachylenia a dopiero później sat-finder, nic nie bedzie z sat-findera jeśli nie ustawimy zgrubnie anteny.

W sposób uproszczony można powyższe zrobić drogą obserwacji anten w okolicy. A sat-finder jest rzeczywiście jest przydatny i wygodny po zgrubnym ustawieniu do optymalizacji i wydobycia max sygnału, zwłaszcza przydatny będzie dla małych anten aby uzyskać optymalne ustawienie anteny.

 

Jeśli chodzi o wielkość anteny - przeprowadziłem niedawno teścik:

Cyfra+, Kraków, średnie zachmurzenie, ustawienie czaszy na max sygnał

- czasza fi 35cm - porażka - trudno ustawić, troszkę większe zachmurzenie lub troszkę deszczu - odbiór niemożliwy

- Technisat kwadratowa 45x45 dużo lepsze rezultaty lecz nie wszystkie kanały chodziły jednakowo (były takie które lekko zrywało).

- czasza fi 60cm. tu ok. - taką czaszę użytkuję normalnie w domu - problemy są tylko przy dużym opadzie śniegu, bardzo ulewnym deszczu.

 

Cóż propagacja i zysk anteny to sama fizyka a ona jest nieubłagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze korzystałem z podanej strony, bardzo pomocne w ustawieniu anteny.

 

Kalkulator azymutu i elewacji

http://www.satlex.net/pl/azel_calc-params.html?satlo=13.0&user_satlo=&user_satlo_dir=W&location=52.25%2C21.00&la=52.25&lo=21.00&country_code=pl&diam_w=75&diam_h=80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, a co sądzicie o takim zestawie?

Warto wydać na niego te parę groszy czy nie? Bo ja akurat w tych sprawach to zielenina

Ma to-to szansę na w miarę sprawne działanie na kempingu ( pomimo że napisane zestaw kempingowy) ?

post-4771-0-11833800-1306557460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.