Skocz do zawartości

Antena sat


jasiekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tym roku po raz pierwszy wybieram sie na Balkany

Mam pytanko czy antenka TV SAT o sr 38 cm odbiera tam sygnał z polskimi kanalami chodzi o e-nke.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może zmień temat ? bo tak ciężko wyłapać o co pytasz

 

szukałem info n/t odbioru w Grecji, podobno nawet na wysokości Aten ludzi łapią, więc na Bałkanach nie powinno być problemów

hotbird jest wycelowany w Hiszpanię (tak mniej więcej), więc powinno być lepiej jak w PL

http://www.eutelsat.com/polish/satelity/hotbird.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , satelitkę powinienes złapać bez problemów a co do anteny - ja mam stojak na trawę z możliwoscią przybicia go sledziami tak że się nie rusza oraz antenę 80 cm z konwerterem twin oraz 20 m kabla przy antenie tak że nie mam problemu ani ze złapaniem satelity ani z jakoscią odbioru . Aha zainwestowałem ostatnio jeszcze w sat-finder-a takiego cyfrowego i powiem Ci że złapanie sygnału to jest kwestia 5 minut . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem przy tak małej antenie. W Polsce Nka potrzebuje również większej anteny niż np do cyfry plus kanałów SD. Kanały HD oraz kanały SD nadawane w standardzie DVB-S2 ( część kanałów z Nki) potrzebują silniejszego i stabilniejszego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , satelitkę powinienes złapać bez problemów a co do anteny - ja mam stojak na trawę z możliwoscią przybicia go sledziami tak że się nie rusza oraz antenę 80 cm z konwerterem twin oraz 20 m kabla przy antenie tak że nie mam problemu ani ze złapaniem satelity ani z jakoscią odbioru . Aha zainwestowałem ostatnio jeszcze w sat-finder-a takiego cyfrowego i powiem Ci że złapanie sygnału to jest kwestia 5 minut . Pozdrawiam

 

Kolego,możesz zamieścić fotkę tego sat-findera bo z kolei ja mam problemy ze złapaniem sygnału enki na wyjazdach a też mam taki zestaw jak ty,

 

 

 

 

 

 

Kondziu, jak przyjedziesz do pajęczna to mam nadzieje że mnie nauczysz łapać ten sygnał z satki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu, jak przyjedziesz do pajęczna to mam nadzieje że mnie nauczysz łapać ten sygnał z satki.

 

Oczywiście że pomogę, dzisiaj też zamawiam satfinder, tyle że zwykły analogowy z pipcykiem, zobaczymy jak będzie się spisywał

do tej pory ustawiałem na wskaźnik tunera, ale przy dalszym ustawieniu anteny od cepki, jest problem - na 9" TV wiele nie widać z 15m :-]

 

w pajęcznie będzie pewnie łatwiej, bo lukniemy na sąsiadów i już kierunek będzie wiadomy :-]

w terenie przydaje się kompas, ew może być GPS z kompasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,możesz zamieścić fotkę tego sat-findera bo z kolei ja mam problemy ze złapaniem sygnału enki na wyjazdach a też mam taki zestaw jak ty,

 

 

TAk wygląda mój sat finder i w 5 min łapię sygnał nawet w Lublinie.

 

A tutaj masz mapę pokrycia HotBirdem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_K - Ufolz pokazał jak wygląda ten satfinder ja mam troszkę droższy i cyfrowo pokazuje a nie analogowo ale tak prawdę mówiąc jest to to samo . Nie wiem jak u Ufolz-a ale u mnie daję satfindera na maksa i od razu łapię kierunek (piszczy) potem go po trochu przykręcam i dalej łapię sygnał i tak aż do minimum . Ostatnio jak ustawiałem antenkę na majówce w żywcu to wyobraź sobie moje zaskoczenie gdy już doszedłem do min. i dokręciłem antenę to pobiegłem sprawdzić na tv jak wygląda sygnał i jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem zielone 5 :-) (cyfra) . Tak że wydatek mizerny a radość i zaoszczędzony czas bezcenne :-D . Pozdrawiam

 

p.s. http://allegro.pl/precyzyjny-satfinder-z-lcd-satellite-hd-kompas-i1578265808.html - taki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_K - Ufolz pokazał jak wygląda ten satfinder ja mam troszkę droższy i cyfrowo pokazuje a nie analogowo ale tak prawdę mówiąc jest to to samo . Nie wiem jak u Ufolz-a ale u mnie daję satfindera na maksa i od razu łapię kierunek (piszczy) potem go po trochu przykręcam i dalej łapię sygnał i tak aż do minimum . Ostatnio jak ustawiałem antenkę na majówce w żywcu to wyobraź sobie moje zaskoczenie gdy już doszedłem do min. i dokręciłem antenę to pobiegłem sprawdzić na tv jak wygląda sygnał i jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem zielone 5 :-) (cyfra) . Tak że wydatek mizerny a radość i zaoszczędzony czas bezcenne :-D . Pozdrawiam

 

p.s. http://allegro.pl/precyzyjny-satfinder-z-lcd-satellite-hd-kompas-i1578265808.html - taki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombr -Stroje tak samo jak ty.

Nauczył mnie kolega aasp w Bałtowie. SatFinder ułatwia niesamowicie. (kiedyś też stroiłem na dekoderze ale w Bałtowie miałem problem z względu na ustawienie przyczepy.

Na zdjęciu pokazane jest jak duża antena potrafi (cudem złapać 56% sygnału) dziwili się co niektórzy ale działało.

Jak było pochmurnie to musiałem ją przestawić na stojak z krzesełka :krzykacz:

Teraz z sat finderem brak problemów z znalezieniem 70% - 80% :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapka z zasięgiem na 35cm antenie (czyli TIRÓWCE) takiej przenośnej. i prawdę mówiąc ktoś już pisał na elektrodzie.pl że nie może złapać tam sygnału.

 

:ok:

 

bo na niej Grecja też jest poza zasięgiem, a przecież grecka platforma Nova też idzie z HB :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz dlatego ja zainwestowałem w 80 cm . Wiem kolubryna tym bardziej jeszcze ten dyszel ale ładuję ją do środka na łóżko i mam to w d..... :-) . Gdziekolwiek jestem sygnał jak żyleta . Takie małe antenki są fajne pod względem zajmowanego miejsca ale czy to aż takie ważne ? Przecież przyczepa po dach załadowana nie jest , a jak tylko na miejsce przybędziesz to ją od razu rozkładasz i cześć pieśni ale jeśli chodzi o sygnał z małej a dużej to nie ma tematu . Zresztą "panowie" od cyfry (enki zresztą też) polecali minimum 60 cm bo kanały HD wymagają lepszej jakości sygnału . Nie wiem czy to prawda ale nie chciałem inwestować 2 razy bo po co . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.