Skocz do zawartości

wskażnik poziomu wody


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pomysł, aby wskaźnik (też kupiłem diodowy, podawałem linka), miał dodatkowy włącznik. Dzięi temu stan sprawdzałbym po uruchomieniu napięcia. W innym przypadku wskaźnik będzie wyłączony. Myślę, że top może być dobre rozwiązanie.

 

Znalazłem jeszcze taki prosty schemacik. Prąd mogący wywołać elektrolizę jest minimalny (rezystory 1M). Łącząc 2 takie układy - odczyt będzie dokładniejszy. LEDy D6-D10 można sobie darować.

post-2556-0-92778600-1307661737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Sam czujnik to przetwornik ciśnienie / napięcie MPX5010 Motoroli (taki wybrałem dla zbiornika 42 l o wysokości ok. 20 cm.) Na końcówkę czujnika zakłada się wężyk, którego drugi koniec jest włożony do zbiornika (pionowo do samego dna). Ciśnienie wywierane przez wysokość słupa wody w zbiorniku przetwarzane jest liniowo na napięcie. Wystarczy podłączyć do niego odpowiednio skalibrowany woltomierz i mamy cyfrowy odczyt ilości wody na bieżąco.

Odświeżam temat.

Buduję właśnie kamperka, zbiorniki już zabudowane, Leję do nich wodę i nie wiem ile jest w zbiornikach. Zdecydowanie brakuje mi informacji o stanie poziomu wody w zbiornikach.

Jeden z naszych kolegów zaproponował mi miernik poziomu wody, ale cena jest jednak zaporowa. 

Czujniki elektrodowo-diodowe nie spełniają moich oczekiwań zarówno technicznych jak i funkcjonalnych.

Optymalnym rozwiązaniem wydaje mi się rozwiązanie zaproponowane przez Wotara.Koszt ok 100 zł i pomiar w miarę dokładny a na wyświetlaczu mamy ilość wody w litrach.

Czujnik MPX 5010 wydaje się być predysponowanym do tego celu.

Czy ktoś z Was ma podobne rozwiązanie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w cepce zamontowałem cos takiego:

 

http://allegro.pl/wskaznik-poziomu-wody-4-led-i3271595005.html

 

Rozebrałem to i diody wmontowałem w blachę nad lodówką. Wygląda jak oryginał. Jako sondy użyłem aluminiowe pręty ze starej anteny. Działa rewelacyjnie. Tanio i spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Tak to wygląda u mnie. Sondy o różnej długości zrobiłem z mosiężnego pręta, na wężu zamontowałem zaworek zwrotny żeby woda z głównej bańki nie cofała się, Otwory w bańce i bakiście to mufy ze sklepu hydraulicznego. Wszystko działa jak należy.

post-7905-0-48308500-1499719601_thumb.jpg

post-7905-0-52255100-1499719750_thumb.jpg

post-7905-0-21057000-1499719881_thumb.jpg

post-7905-0-77095600-1499720021_thumb.jpg

post-7905-0-89032000-1499720231_thumb.jpg

post-7905-0-77190700-1499720559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bammber .... podpowiedz gdzie i za ile poszczególne elementy zakupileś ( moze linki ?) 

 

tu masz wskaźnik

http://allegro.pl/wskaznik-poziomu-wody-4-led-i6884042659.html?reco_id=1e062791-66d0-11e7-b824-246e96321c80&ars_rule_id=201

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam wrażenie, że gość nieźle sprzedaje dzięki forum :). Kiedyś go poleciłem i wiem już o przynajmniej 3 wskaźnikach zamontowanych od niego. Sam zakupiłem też sterownik do obsługi studni. Dzięki temu uniknąłem wiercenia studni głębinowej do podlewania. Magazynuje teraz wodę 24H i wydajność studni wzrosła z 1,5 do 5-6m3 na dobę :). W skrócie polecam kupić gotowca chyba, że ktoś ma wiedzę i chęci i czas lutować po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak zacznie hałasować w połowie prysznica przed spłukaniem :)

Fakt, choć ja od uzupełnienia wody zaczynam dzień, nie lubię marudzenia, przy siadaniu do książki, że właśnie skończyła się woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, choć ja od uzupełnienia wody zaczynam dzień, nie lubię marudzenia, przy siadaniu do książki, że właśnie skończyła się woda.

 

a ja po zamontowaniu zbiornika 70l i wskaźnika poziomu wody i pomocy 2 małych fachowców do obsługi przyczepy temat mam praktycznie z głowy. Jakby jeszcze zabrali się za wypróżnianie kasety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie licz. Jak byłem "mały" to twierdziłem że nigdy w życiu kibelka w domu nie umyje i dziwiłem się jak Rodzice mogą to robić :D Pare lat jeszcze poczekasz :Dheh,

heh. Całkowicie odchodząc od tematu przypomina mi się mina żony kiedy chciała zobaczyć jak opróżnia się kasetę. Wytrzymała tylko do momentu okręcenia nakrętki i cała zielona uciekła zanim przechyliłem kasetę. Na początek chyba puszczę jej filmik kolegi Kiki z vlogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.