Skocz do zawartości

Niemiecki TüV -100km/h na przyczepę zarejestrowaną w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

No to jak przekraczasz 3,5T to nawet nie masz co szukać bo nawet jeżeli znajdziesz potrzebne dokumenty, to ta homologacja jest tylko na DMC zestawu nie przekraczającego 3,5T. Więc niestety obowiązują Cię przepisy jak dla ciężarówki 80km/h maks.

 

A skąd masz takie informacje ??

Podam Ci przykład, wypożyczalnia lawet w niemczech ,mają taką o DMC 2,5 T z możliwością jazdy do 100km/h i wychodzi nam ,że tą lawetę możemy ciągnąć samochodem o DMC 1000kg !!!!!!!!!!!!!! :look: .....

http://bamberg.miet2...68?usid=1087879

 

 

Kristofer , odnośnie:

1-kwity z Dekry musisz mieć ,to podstawa :policja:

 

2-ok

 

3- pytałem Ciebie o masę własną samochodu a Ty mi napisałeś chyba :niewiem: DMC ?

 

Tempo 100 ,bo tak to właśnie nazywa się w niemczech dodatkowe badanie ,które robimy na przyczepę i które można wykorzystać z samochodem osobowym o dmc do 3,5T (mikorobusy ,dostawcze )a nie zestawu (auto+przyczepa 3,5t ).

I jeszcze jedno, to że dana przyczepa ma papier na "setkę" wcale nie oznacza ,że może być holowana z każdym pojazdem z prędkością do 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Kristofer , odnośnie:

1-kwity z Dekry musisz mieć ,to podstawa :policja:

 

2-ok

 

3- pytałem Ciebie o masę własną samochodu a Ty mi napisałeś chyba :niewiem: DMC ?

 

 

Marku, faktycznie przez pośpiech wpisałem DMC holownika. Masa własna (goły samochód, bez kierowcy) 1525 kg). Tak podaje instrkcja samochodu.

Hak jest fabrycznie, w dowodzie wbite 1600 kg. dla przyczepy.

 

 

Tempo 100 ,bo tak to właśnie nazywa się w niemczech dodatkowe badanie ,które robimy na przyczepę i które można wykorzystać z samochodem osobowym o dmc do 3,5T (mikorobusy ,dostawcze )a nie zestawu (auto+przyczepa 3,5t ).

I jeszcze jedno, to że dana przyczepa ma papier na "setkę" wcale nie oznacza ,że może być holowana z każdym pojazdem z prędkością do 100km/h

 

A) Czyli, samochód może mieć np. DMC 2500 kg. + przyczepa DMC 1500 KG i jeśli są papiery na 100 dla przyczepy, to można tak jechać ?

B) Dlaczego nie z każdym pojazdem, możesz napisać coś więcej ? Generalnie interesują mnie tylko osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie informacje ??

Podam Ci przykład, wypożyczalnia lawet w niemczech ,mają taką o DMC 2,5 T z możliwością jazdy do 100km/h i wychodzi nam ,że tą lawetę możemy ciągnąć samochodem o DMC 1000kg !!!!!!!!!!!!!! :look: .....

http://bamberg.miet2...68?usid=1087879

 

 

Bezpośrednio z Dekry jak i również z Hobby. Jak prześledzisz temat to wcześniej zacząłem załatwiać TUV dla poprzedniej przyczepki ale zaniechałem raz z powodu kosztów dwa z powodu tego że przekroczyłem 3,5T.

Myślę że jak zagłębisz się w przepisy kodeksu RD to też znajdziesz tam uzasadnienie tego.

 

A to że mają przyczepy z możliwością jazdy 100km/h świadczy tylko o tym że konstrukcyjnie laweta jest do tego przystosowana, a nie że można z taką prędkością jechać wg. przepisów

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, faktycznie przez pośpiech wpisałem DMC holownika. Masa własna (goły samochód, bez kierowcy) 1525 kg). Tak podaje instrkcja samochodu.

Hak jest fabrycznie, w dowodzie wbite 1600 kg. dla przyczepy.

 

 

 

A) Czyli, samochód może mieć np. DMC 2500 kg. + przyczepa DMC 1500 KG i jeśli są papiery na 100 dla przyczepy, to można tak jechać ?

B) Dlaczego nie z każdym pojazdem, możesz napisać coś więcej ? Generalnie interesują mnie tylko osobówki.

 

Witam !

Przyczepa ,która spełni wymogi odnośnie jazdy z predkością do 100km/h dostaje kwit z Dekry ,wyżej było opisane .

 

Teraz zajmiemy się holownikiem, po to aby razem z przyczepą mógł się poruszać wspomnianą "setką" z przyczepą na legalu.

 

Masa własna auta jest mnożona przez 0,8 i w Twoim przypadku 1525 kg x0,8 =1220 kg i tym konkretnym holownikiem aby jechać "setką" możesz ciągnąć przyczepę o DMC do 1220kg. W dowodzie rejestracyjnym masz wbite, tak jak podałeś 1600kg dla przyczepy i z taką przyczepą możesz jezdzić ale na "setkę" tym holownikiem się nie "łapiesz" .

I dlatego napisałem ,że nie każdym pojazdem możesz na legalu śmigać tą "setką" .Twój przypadek jest właśnie takim przykładem -ma na haku 1600kg a na "setkę" się nie łapie (przyczepa1500kg).

Twoja przyczepa ma "setkę" i na pewno poprzedni właściciel miał samochód z większą masą własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczöw tak wczytalem sie w ten temat i co do niektörych rzeczy sie zgadzam , tylko nie zycze nikomu by ktörys z was trafil na DEKR-E z uszkodzana lub zje.......a przyczepka bo wtedy naprawa was w Niemczech wiecej wyniesie niz te wasze kombinowanie zeby sobie mozna bylo szybciej pomykac , a jeszcze sie punktöw dorobicie i duzo kasy stracicie :hej::hej::hej::hej:

 

Witam!

 

Krew mnie zalewa jak ktoś po przekroczeniu granicy staje się bardziej niemiecki od niemca ! Zamiast pisać " wasze kombinowanie" mogłeś napisać co trzeba zrobić, aby nie mieć żadnych problemów poruszając się po drogach twojej nowej ojczyzny :>

 

Sorry za OT, ale jakoś nie mogłem przejść nad tym do porządku dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przyczepa ,która spełni wymogi odnośnie jazdy z predkością do 100km/h dostaje kwit z Dekry ,wyżej było opisane .

 

Teraz zajmiemy się holownikiem, po to aby razem z przyczepą mógł się poruszać wspomnianą "setką" z przyczepą na legalu.

 

Masa własna auta jest mnożona przez 0,8 i w Twoim przypadku 1525 kg x0,8 =1220 kg i tym konkretnym holownikiem aby jechać "setką" możesz ciągnąć przyczepę o DMC do 1220kg. W dowodzie rejestracyjnym masz wbite, tak jak podałeś 1600kg dla przyczepy i z taką przyczepą możesz jezdzić ale na "setkę" tym holownikiem się nie "łapiesz" .

I dlatego napisałem ,że nie każdym pojazdem możesz na legalu śmigać tą "setką" .Twój przypadek jest właśnie takim przykładem -ma na haku 1600kg a na "setkę" się nie łapie (przyczepa1500kg).

Twoja przyczepa ma "setkę" i na pewno poprzedni właściciel miał samochód z większą masą własną.

 

Dzięki Marku :ok:

Teraz rozumiem, czyli jak bym kupił holownik o masie własnej min. 1875 kg. to by było OK Mimo, że DMC zestawu pow. 3500 - chyba dobrze myślę. smirk%281%29.gif

 

Witam!

 

Krew mnie zalewa jak ktoś po przekroczeniu granicy staje się bardziej niemiecki od niemca ! Zamiast pisać " wasze kombinowanie" mogłeś napisać co trzeba zrobić, aby nie mieć żadnych problemów poruszając się po drogach twojej nowej ojczyzny :>

 

Sorry za OT, ale jakoś nie mogłem przejść nad tym do porządku dziennego.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Krew mnie zalewa jak ktoś po przekroczeniu granicy staje się bardziej niemiecki od niemca ! Zamiast pisać " wasze kombinowanie" mogłeś napisać co trzeba zrobić, aby nie mieć żadnych problemów poruszając się po drogach twojej nowej ojczyzny :>

 

Sorry za OT, ale jakoś nie mogłem przejść nad tym do porządku dziennego.

 

Witam 'Effendi' co do postu to ja tylko wam napisalem co bedzie jesli przyczepki beda nie sprawne co sie wiaze z tym ile bedzie kosztowalo zrobienie naprawienie ,a ja bylem Polakiem jestem i nim bede a nie staje sie bardziej niemiecki jak to napisales ,akurat tamten kolega co zalatwial TüV w niemczech mial wszystko OK.. Wiec nie napotkal zadnych problemöw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, o ile dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź (a chyba nie do końca zrozumiałem), to jeśli wjadę na stację DEKRA z przyczepą niesprawną na badanie, to do naprawy zostanę odesłany do Niemiec? A mógłbyś wyjaśnić (jeśli dobrze zrozumiałem przekaz) na jakiej podstawie? Ja mam spełniać pewne wymagania, a nie mieć je zrealizowane w określonym kraju. Jeśli Chińczycy naprawią mi przyczepę taniej i zgodnie z zasadami, to też mogę im zlecić taką naprawę i wrócić na przegląd. Kolego, skonkretyzuj - o czym ty w ogóle piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony, o ile dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź (a chyba nie do końca zrozumiałem), to jeśli wjadę na stację DEKRA z przyczepą niesprawną na badanie, to do naprawy zostanę odesłany do Niemiec? A mógłbyś wyjaśnić (jeśli dobrze zrozumiałem przekaz) na jakiej podstawie? Ja mam spełniać pewne wymagania, a nie mieć je zrealizowane w określonym kraju. Jeśli Chińczycy naprawią mi przyczepę taniej i zgodnie z zasadami, to też mogę im zlecić taką naprawę i wrócić na przegląd. Kolego, skonkretyzuj - o czym ty w ogóle piszesz?

 

Witam Cie z tego co wiem,a wiem na pewno ze jezeli wjedziesz nie sprawnym zestawem do Niemiec,to Niemcy tak latwo Cie nie wypuszcza bo stanowisz zagrozenie na drodze nie sprawnym zestawem.A w Chinach ja nie mieszkam,wiec nie wiem jak jest u skosnookich,mieszkam tutaj i wiem jakie procedury maja gebelsy,a jesli nie wierzysz to wjedz na Dekre niesprawnym zestawem,a przekonasz sie sam czy pojedziesz do Chin niesprawnym zestawem,jak twierdzisz ze zrobia Ci taniej,a z tego co jest pewne to z Dekry nie wyjedziesz nigdzie indziej jak tylko do Niemieckiego warsztatu w eskorcie Policji.Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony - ja również witam. Wyjaśnij mi, proszę, technicznie jak to rozwiązują. Stacja diagnostyczna nie jest warsztatem. jeśli więc jadąc na kontrolę masz w jakimś zakresie pojazd niesprawny, to co - zatrzymają Ci pojazd i każą na miejscu naprawiać? Przecież musisz go zabrać d naprawy. Jeśli Ci go wydadzą, to nie chcesz chyba powiedzieć, że wymagają naprawy w konkretnym warsztacie? Ale i tak bijemy pianę, bo cały czas kręcimy się w temacie zrobienia przeglądu w Polsce, a tu wszyscy wiemy jak przeglądy i naprawy wyglądają. Poza tym, jeli przyczepka jest w stanie takim, że mogłaby nie przejść przeglądu technicznego, to chyba zainteresowany nie będzie kombinował z uzyskaniem zgody na jazdę 100! Przecież każdy z nas najpierw zadba o pełną sprawność przyczepy, a dopiero w następnej kolejności będzie kombinował nad 100-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony - ja również witam. Wyjaśnij mi, proszę, technicznie jak to rozwiązują. Stacja diagnostyczna nie jest warsztatem. jeśli więc jadąc na kontrolę masz w jakimś zakresie pojazd niesprawny, to co - zatrzymają Ci pojazd i każą na miejscu naprawiać? Przecież musisz go zabrać d naprawy. Jeśli Ci go wydadzą, to nie chcesz chyba powiedzieć, że wymagają naprawy w konkretnym warsztacie?

( ... )

 

witam i ja :)

 

wiem, że jak niemcy organizują łapanki np ukierunkowane na stan techniczny pojazdów ciężarowych ( policja, bag, dekra ) to naprawę musisz zrobić we wskazanym warsztacie i zanim nie naprawisz samochodu nie masz co liczyć na zwrot dokumentów oraz dalszą jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej cenie też się skłaniam ku temu żeby to sobie odpuścić szczególnie że obowiązuje to tylko u Niemców. No i jeszcze zażyczyli sobie przetłumaczenie papierów z DE na PL,

 

Pozostaje jeździć ładnie 80-90 km/h ;]

 

Dochodzę do tego samego wniosku, zwłaszcza po przeczytaniu tego wszystkiego, co zostało do tej pory tu napisane :ok:

Rzeczywista, licznikowa prędkość, z którą się jeździ (przy ograniczeniu do 80-tki) i tak oscyluje w granicach 90 km/h.

Biorąc pod uwagę fakt, zawyżania wskazań przez prędkościomierze, przekraczam dozwoloną 80-tkę zaledwie o kilka km/h :bzik: .

Mając możliwość jazdy z prędkością 100km/h, jestem przekonany, że nie przekroczył bym już tej granicy :nono: nawet o kilometr, a to z powodów oczywistych - zdrowy rozsądek.

 

Konkluzja: różnica w prędkości ok. 10 km/h i zaoszczędzenie ok. 7 min / 100 km., nie jest warta tego całego zachodu z tym dopuszczeniem na "setkę".

Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia. Inaczej będzie uważał ktoś, kto jeździ non-stop z taką budką po niemieckich a-banach.

Ale ile jest takich osób :niewiem:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktoś, coś w ostatnich 2 latach coś kombinował, czy cisza martwa?

... a jaki jest sens i czy w ogóle warto :hmm:

 

Tak, jak napisałem wyżej i tylko z jednym wyjątkiem - dla mnie jest to niepotrzebna strata czasu (na badanie) i pieniędzy.

Pomyśl, co tak naprawdę to daje :niewiem:

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę drobnego sprostowania powyższych informacji

Warunkiem opisywanym powyżej jest DMC przyczepy nie może być większa niż MW samochodu pomonożona przez 0,8 lub 1,0!! (w przypadku gdy przyczepa wyposażona  jest w stabilizator)

 

reasumując w opisie @Marasa jeśli przyczepa miała stabilizator to mogła mieć DMC 1525 kg

 

Oczywiście warunek 3,5tony już powyżej zostal chyba rozstrzygnięty ;) samochód musi mieć DMC poniżej 3,5t a nie cały zestaw

 

odsyłam do źródła:

 

http://www.tuv-nord.com/en/checks-and-inspections/100kmh_approval_2618.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.