Skocz do zawartości

Niemiecki TüV -100km/h na przyczepę zarejestrowaną w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei dwukrotnie zauważyłem na autobahnie w DE jak policja podjechała za mnie i tak jechali 2-3 min. Dobrze, że mam zwyczaj częstego patrzenia we wsteczne lusterka i w porę zmniejszyłem prędkość do 85 km/h. Może czekali kiedy przyśpieszę i wtedy mnie capną, a może o co innego im chodziło. W każdym razie staram się być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może zapytaj producenta również o moją, jeśli twoja może to moja również.:tuptup:

 

Napewno może ale stacja Dekry chce odpowiednie dokumenty od producenta. Niestety nie mogę zapytać się o Twoją bo potrzebuje do tego dowód rejestracyjny zdjęcia opon i tabliczki znamionowej. No i zobaczymy co z Tego wyjdzie po napisałem tam już drugiego maila i kontakt narazie się urwał więc też może się okazać że mają nas w :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostało nic innego jak zapiąć przyczepę i pojechać do Niemiec na stację DEKRY.

Na miejscu na tej stacji, diagnosta po sprawdzeniu przyczepy oraz danych w swoim prawie pancernym laptopie wypisał kwity zezwalające na jazdę z prędkością do 100km/h.

Następnie udałem się do Miejskiego Urzędu a dokładnie wydziału komunikacji w celu wydania nalepki .Miła Pani sprawdziła dokumenty z DEKRY i wypisała kwity do wydania nalepki ze znaczkiem gdzie nadano taką decyzję.

Z mojej strony pozostało tylko naklejenie jej z tyłu przyczepy.

 

 

Pozwolę sobie zacytować ponownie Maras'a który proces uzyskiwania TUV 100km/h przeszedł...

 

W DE nie potrzebowali zaświadczeń od producenta itd...

Na razie ściągacie dla Polskiej stacji dokumenty a jeszcze nie wiadomo za ile ten dokument wystawią i czy na pewno będzie to wersja akceptowana przez Niemców (powinna być wystawiona przez Niemiecki Werkersamt ...)

 

Może warto zadzwonić (ktoś niemiecko-języczny się znajdzie) do stacji w DE (w zasadzie pierwszej z brzegu) i zapytać co Oni faktycznie potrzebują :)

 

TUV potrzebny będzie przy wyjeździe do Niemiec ... więc może się okazać że planując najbliższa podróż warto po prostu zatrzymać się na jakiejś stacji i zrobić przegląd :)

Na prawdę przeglądy w DE są proste i łatwe i nawet bez znajomości języka da się dogadać ... tam urzędnik jest dla klienta a nie na odwrót ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to sprawa zaczepu ?

 

WS3000

dämpft Schlingern und Nicken<li>Ein-Hebel-Sytem für alle Funktionen<li>mehr Freiraum zum Fahrzeugheck<li>Soft-Puffer (Soft-Dock) schützt Beine und Sto├čstange<li>grö├čerer Freiraum zwischen Griff und Deichsel<li>alle Reibbeläge leicht austauschbar durch Clip-System<li>uneingeschränkter Kugelhals-Freiraum<li>extrem schlanke Bauweise<li>mit Verschlei├čanzeige<li>niedriges Eigengewicht bei 3000 kg. Anhängelast<li>STützlast: bis 150 kg.<li>zugelassen für 100 km/h gem. ISO 11555-1<li>EG-Zulassung: 00-0065 e1<li>kein Eintrag in die Fahrzeugpapiere erforderlich<li>nachrüstbar für nahezu alle gebremsten Anhänger und Wohnwagen

 

 

 

http://cgi.ebay.de/HGW-Antischlingerkupplung-Winterhoff-WS-3000-100-km-h-/110687296054?pt=Reisemobil_Caravan_Teile&hash=item19c57a1a36

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Hobby. Jestem w małym szoku bo czekałem niecały tydzień, wczoraj patrze do skrzynki a tu list z niemców z wszystkimi papierami o tym że wg producenta przyczepa może poruszać się z taką prędkością.

Jako że teraz wyjeżdżam z budką na kilka dni to będę dalej sprawę w Dekrze załatwiał po powrocie jak coś uda mi się znowu załatwić to dam Wam znać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc udostępnisz wzór maila bo mój niemiecki delikatnie mówiąc jest słaby .

Ależ oczywiście proszę bardzo: :thank:

 

Guten Tag

Ich habe einen von Ihnen produzierten Wohnwagen Hobby (tutaj podajesz model). Der Baujahr des Wohnwagen ist (tutaj rok produkcji). Ich brauche ein Zertifikat, fur den Dekra Spezialist, dass der Wohnwagen mit einer Geschwindigkeit von 100 km/h gezogen kann sein.

Konnen Sie miehr so ein Zertifikat nach Polen schicken?

Mit Herzlichen Grussen

(podpisujemy się ładnie)

 

To zgłoszenie wpisałem na stronie http://www.hobby-caravan.de/de/meta-navigation/kontakt/ i wtedy przyślą prośbę o dosłanie skanu dow. rejestracyjnego i zdjęć opony i tabliczki znamionowej na której widnieje VIN przyczepy

 

Ewentualnie możecie spróbować wysłać bezpośrednio na maila do faceta który do mnie odpisał właśnie po wypełnieniu powyższego formularza odrazu wysyłając mu skany i zdjęcia, tylko nie można zapomnieć wtedy dopisać swojego adresu w mailu żeby wiedzieli gdzie mają wysłać list z dokumentami :-)

 

Zapomniałem w poprzednim poście podać tego maila do pracownika Hobby oto on: marion.baasch@hobby-caravan.de

Edytowane przez Tomii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.