Skocz do zawartości

Niemiecki TüV -100km/h na przyczepę zarejestrowaną w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie Panowie, czy Wy wszyscy jeździcie tak przepisowo te 80 km/h.

Ja z przyczepą jeżdzę dopiero dwa lata, ale nigdzie w Polsce ani w Europie, nie miałem problemów z policją. Nie zdarzyło się aby mnie namierzali radarem.

Może to poprostu fart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedzcie Panowie, czy Wy wszyscy jeździcie tak przepisowo te 80 km/h.

Ja z przyczepą jeżdzę dopiero dwa lata, ale nigdzie w Polsce ani w Europie, nie miałem problemów z policją. Nie zdarzyło się aby mnie namierzali radarem.

Może to poprostu fart.

 

No ja się przyznam z ręką na sercu że ciężko jest na autostradzie taką prędkością się poruszać. Ja tak przeważnie jadę w granicach 90 - 100 km/h, to i tak przy pomiarze wg. tych radarów co stoją przy drodze i pokazują z jaką prędkością się jedzie jaki i wskazań gps-a wychodzi w granicach 87-94 km/h. I na szczęście też nie miałem jeszcze problemów z panami :policja: z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy wiemy, że liczniki samochodowe trochę zaniżają prędkość. Ja też, jak jadę, staram się jechać według gpsÔÇÖa. Tak na pograniczu 83-85 km/h na gpsÔÇÖie. Licznikowo to jest trochę ponad 90.

 

I wtedy jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równiez zapodaje na tempomacie 100 i tak lecę, niestety jak wczoraj wracałem i zawiało za Bratysława to grzecznie zwolniłem do licznikowego 80-85 , przy 100 nie mogłem utrzymać zestawu na pasie.

 

No to widzę że pogoda wietrzna była za Bratysławą jak na koniec czerwca. Też przez Słowację wracałem grzecznie 80ka bo inaczej cepka zaczynała trenować do Tańca z Gwiazdami smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę jechałem A4 z Wrocławia do Bolesławca i po przeciwnej stronie :policja: trzymały zestaw z przyczepką... obstawiam że właśnie ustawił na tempomacie 100km/h i się miśki przyczepiły do tego ;)

 

mam nadzieję że to nikt z forum :niewiem:

 

a wracając do sedna tematu czy ktoś ustailł ile w Polsce kosztuje ten przegląd TUV na 100km/h ... bo mocno (jak zwykle) temat zszedł na manowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zszedł bo mało kto z Polski jest zainteresowany, nalepka obowiązuje tylko w DE. Austra równiez zezwala na jazdę z przyczepą 100km/h bez specjalnych nalepek o ile jest to przyczepa lekka, w praktyce prawie wszyscy jada 100. Pamietaj ,że licznikowe 100 to jakieś 92-93 wiec tragedi nie ma.

Myśle,że zastosowanie ma tu zdrowy rozsadek, dobry cholownik i sprawny zaczep ze stabilzatorem to bezpieczna jazda nawet 100km/h ,wątpie aby miśki polowały na przyczepy jadoące ok 90km/h , tiry również jadą szybciej jak nie będziesz ich wyprzedzać to będzie ok.

Włosi natomiast traktują przyczepy kempingowe na równo z tirami, jak jest zakaz wyprzedzania dla cziężarówek to pod nim tabilczka z przyczepą kempingową :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę jechałem A4 z Wrocławia do Bolesławca i po przeciwnej stronie :policja: trzymały zestaw z przyczepką... obstawiam że właśnie ustawił na tempomacie 100km/h i się miśki przyczepiły do tego ;)

 

mam nadzieję że to nikt z forum :niewiem:

 

a wracając do sedna tematu czy ktoś ustailł ile w Polsce kosztuje ten przegląd TUV na 100km/h ... bo mocno (jak zwykle) temat zszedł na manowce ;)

 

Czekam aktualnie na dokumenty od producenta przyczepy że przyczepka może się tak szybko poruszać. Jak je dostanę to wtedy będę ponownie dzwonił do Dekry to wtedy się zapytam o cenę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też myślałem by zrobic przegląd na 100 :hmm: ale odechciało mi się :-] kilkukrotnie mijali mnie polizeie na autobahnie gdy jechałem 100 (i ciut więcej przy wyprzedzaniu) i nawet uwagi na mnie nie zwrócili :-] Jak się jedzie grzecznie i bez dziwnych manewrów to chyba oko przymykają :niewiem: Dodam że dużo zestawów (z najróżniejszych krajów) jeździ 100 bez naklejek i nie widziałem by kogoś za to zatrzymali :niewiem: Niechcce nikogo namawaić do łamania przepisów i proszę tak tego nie odbierać ale tylko pisze co zaobserwowałem :-] Mysle że oni na oko widzą czy dany zestaw może pozwolić sobie na pogonienie kucyków a my jako kierowcy sami czujemy czy można bezpiecznie jechać 100 czy lepiej przepisową 80 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.