Skocz do zawartości

Jaką trasa do Włoch?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

hmmm dodam i ja ,kolega widocznie zamknal sie na tam 5 kilometrowym odcinku ----Cavallino Treporti Punta Sabbioni - Marina di Venezia---

 

 

i nigdzie talej nie jechal , poza tym czasc sklepow w tym rejonie dziala tylko w sezonie ,a niektorych wogule nie ma , poprostu tam kasuja i robia sobie ceny jakie chca pod turyste.

 

Chociaz w niedalekiej odleglosci sa

 

http://www.insmercato.it/Volantino

http://www.ldmarket.it/

 

http://www.d-piu.com/?cat=5

 

co do kolegi wypowiedzi """""""są jeszcze ta ńsze jednak ja nie schodze poniezej pewnej jakości"""""" (troche ta wypowiedz przypomina mi prezesa)musze stwierdzic ze to sa sklepy -Diskonty czysto wloskie i wcale nie maja gorszej jakosci produktow niz lidl .Nie maja podrobek wloskich potraw tak jak Lidl czy Aldi.Jesli chodzi o paste czy jakies owoce morza to wlosi nie kupuja tego w Lidlu ale wlasnie w tych diskontach , jezeli nie maja mozliwosci kupienia prosto od rybakow.

 

Widze na forum duzo wypowiedzi i stwierdzen od osob ktore byly gdzies raz ,no moze 2 i to w duzych odstepach czasu a wypowiadaja sie jak by tam prawie mieszkali

 

i wprowadzaja nowicjuszy w blad.

 

stwierdzenie kolegi""" w Lignano jest minimum 5 marketów więc jest normalnie."" kolego Lignano i Bibione , jest nazywane "hasmeister strand""(plaza gospodarzy domu-dozorcow)

 

http://www.google.at...iw=1024&bih=610

 

dlaczego?? bo to jest najblizej niemiecko-jezycznych krajow i mnostwo osob spedza tam prawie kazdy weekend w lecie (okolo 5 do 6 godzin jazdy np.z Wiednia, Niemcy tez maja niedaleko i dobra droge ) dlatego tez infrastruktura sklepowa jest dobrze rozwinieta i ceny normalne i znow pytanie dlaczego??? bo jezeli cena nie pasuje to na takie wypady przywoza sobie swoje krajowe produkty i Wlosi nic by z tego nie mieli. dlatego tez wyszli klientowi "na przeciw".

 

pozdr

DAKOTA

 

 

 

 

To ja pisałem , proszę najnowsza oferta Lidl

http://www.lidl.it/c...l/4182_8965.htm

 

 

86d1b2f54e.jpg

 

 

nie wiem gdzie ty kupujesz te kurczaki bo tu są po niecałe 3ÔéČ za kg ,dodam tyle, ze ja wracam tak co miesiac i znam dobrze włoskie ceny, jak byłes w miasteczku gdzie jest jeden sklep to windują ceny , w Lignano jest minimum 5 marketów więc jest normalnie.

Ceny bułek nawet na kempingowym markecie nie odbiegały zbytnio od polskich.Sery owsze sa niby droższe ale tylko jesli porównujesz je do serów z polskiego mareketu, taki sam prawdziwy włoski ser kosztuje w PL 3x tyle

Na koniec dodam,że Lidl nie jest tam najtańszym marketem :) są jeszcze ta ńsze jednak ja nie schodze poniezej pewnej jakości

 

Co do przejazdu przez Słowacje to ... zerknij na mape Europy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie będe negował jakości pozostałych ale uwierz,że sa markety z produktami gorszej jakości , nie mówie tu o owocach morza (w Lignano kupuje sie je na targu od rybaków)

Nie ,nie nie mam nic wspólnego z "prezesem" wręcz przeciwnie :] ale jak za coś płace to wymagam .

Oczywoście i dalej od plaż tym taniej i lepiej , osobiście większośc zakupów robie w Coop'ach , bywam co 3-4 tyg więc mozna powiedzieć że znam ceny jak mieszkanicy.

Reasumując , kaszanke trzeba zabrac bo nie ma :] inne produkty to już niekoniecznie ale koniecznie na zakupu trzeba podjechac do normalnego miasta lu "plaży dozorców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wybieram się do Padwy za trzy tygodnie i mam kilka pytań. Jadę z Poznania i po wielu namysłach wybrałam trasę przez Niemcy (dobre autostrady i za free). Mam małe problemy z późniejszą trasą, nie chcę jechać płatnymi drogami, ale nie wiem czy się tak da. Nie chodzi mi o jakieś małe opłaty typu kilka euro, ale nie chciałabym płacić po kilkadziesiąt euro, bo nigdzie mi się nie spieszy. I tak :

 

1. Czy wjeżdżając do Insbrucka i jadąc ten kawałek w Austrii potrzebuję winietki albo płacę za jakąś drogę?

 

2. Wjeżdżając do Brennero są dwie drogi (jak dobrze rozumem) płatna autostrada i zwykła droga. "idą" prawie równo, przeplatają się jak widać na mapie. Czy trudno jest wjechać na tę bezpłatną? Boję się, że coś ominę, a odwrotu już nie ma. Potem chcę jechać do Trento, a stamtąd do Padwy (omijając Weronę)

 

3. ostatnie pytanie dotyczy trasy Padwa-Florencja - czy można jechać bezpłatną drogą, gdzieś czytałam że kosztuje 40 euro

 

4. Jeżeli ktoś uważa że powinniśmy jechać przez Czechy i Austrię też proszę dać znać, choć trochę mnie przerażają te winiety i opłaty w Austrii (przez Niemcy droga wydaje się spokojniejsza)

 

Bardzo proszę o rady, wskazówki, to moja pierwsza taka podróż, jedziemy w dwójkę i trochę się obawiamy

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór trasy przez Niemcy jest bardzo dobrym wyborem. Do tego polecam z Poznania pojechać na Zieloną Górę i na przejście graniczne w Łęknicy. Następnie wjazd na Niemieckie autostrady w Bautzen (A4). Z A4 za Chemintz skręcić na autostradę A72 a następnie na A93 i dopiero w okolicy Monachium wjechać na A9. Co prawda A9 jest szersza ale za to strasznie zatłoczona. Winieta w Austir 10 dniowa kosztuje 7.90 euro(auto osobowe). Kilometrów w Austrii do przejechania jest raptem 110 ale nie należy zapominać, że to góry i nawet na autostradzie jest ostro pod górkę a do tego jadąc autostradą płaci się dodatkowo za przejazd przez przełęcz Brenner 8 euro (ok 25km autostrady).

 

Włochy jak Włochy czyli góry. Czteropasmowa droga może zmienić się w wąską i górzystą na pewnym odcinku. Koszt: zjazd na sam dół Włoch autostradami kosztował ok 55 euro z czego od Salerno za Neapolem autostrada jest już bezpłatna.

 

Dwa razy Włochy zwiedzałem osobówką i wtedy korzystałem z autostrad i kempingów. W zeszłym roku jechałem już kamperem i z autostrady skorzystałem tylko i wyłącznie przez błąd nawigacji to tylko przez chwilę, a tak całe Włochy po drogach krajowych.

 

Nie napisałaś czym się wybierasz i jak zamierzasz nocować. Jeżeli jedziesz z przyczepą i goni Cię czas wybierz autostrady, jeżeli kamperem i nie spieszy Ci się to wtedy boczne drogi.

 

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pytaj.

 

P.S. Witam na forum :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patka- tak jak pisał Zaradek, to droga jest optymalna. Za Austrię opłaca się dać 7,90 Euro za winietę(auto do 3,5t, przyczepy kempingowej nie wlicza się). Co do samego Brenneru, to żeby wjechać na bezpłatną drogę to za skocznią Bergisel (przejeżdżasz pod nią tunelem) musisz na pierwszym zjeździe Innsbruck Sued wyjechać z autostrady i wjechać na drogę B182. Od strony Austrii wjazd jest dosyć stromy i niezbyt szeroki. Przyznam, że aut z przyczepami tam nie widziałem, ale kampery owszem. Od strony Włoch droga jest łagodniejsza. Według mnie jadąc z przyczepą warto zapłacić i za winietkę i za Brenner - w sumie 16 Euro, jadąc bez przyczepy Brenner można objechać za darmo.

Napisz czym jedziesz i czy z przyczepą to będzie prościej coś doradzić i uzupełnij profil.

Warto również przywitać się w dziale Powitania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja polecam po Włoszech jeździć autostradami.

Mimo, że dość drogo - to duuuużo szybciej i bezstresowo, podróż mniej męcząca dla kierowcy i pasażerów (zwłaszcza jeśli jedzie się w ciągu dnia), dodatkowo oszczędność paliwa (jechałem z przyczepką) więc w efekcie moim zdaniem lepiej zapłacić i w drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jechal moze ktos z Was ta A14-tka(autostrada adriatycka)? Chcialbym sie dowiedziec pare pomocnych pierdolek(jakies utrudnienia,remonty ile tak mniej wiecej trzeba przygotowac ojro?Jakby co to jade solo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timo wszystko zależy kiedy jedziesz, normalnie zawsze przy dużych miastach jest albo tłocznie albo korki. Przy Bolonii często, potem przy Rimini - San Marino też bywają.

Ale wszystko zależy od terminu, od dnia tygodnia i godziny.

 

Strona gdzie policzysz sobie sam opłaty na włoskich autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jadąc do Włoch czy to przez Słowację,czy tez przez Czechy płatnymi drogami i autostradami  w okolice Caorle,blisko Wenecji -koszt przejazdu w dwie strony oprócz paliwa wynosi mniej niz 250 zł (jezeli pobyt jest dłuższy niż 10 dni ).

Winetki kupujemy zaraz po przekroczeniu granicy danego państwa w pierwszym dostępnym punkcie,kantorze czy spacji paliw.

Koszt miesięcznej winetki na Czechy w tym roku to  440 KCS ,czyli ok. 75 zł( po naszej stronie wołali w kantorze chyba 90 zł).

Koszt winetki na Austrię to juz 8,3 Euro - na 10 dni.Nie ma winetek miesięcznych,sa  dwumiesięczne,których nie opłaca sie kupować,no chyba ,ze ktoś na 2 miechy jedzie,więc przewaznie trzeba kupić 2 sztuki po 8,3 Euro..Austryjacy "politycznie" to wymyslili,bo zadko kto jedzie na wakacje samochodem i wraca do  10 dni ,co nie oznacza ,ze nie ma takich osób-wtedy koszty opłat dodatkowych maleja.

Koszt autostrady we Włoszech do zjazdu na Caorle wynosi 11,6 Euro X2,czyli 23,2 Euro.

Koszty:  75 zł Czechy,2x8,3E ( 16,6 E )  Austrii i 23,2 Euro Włochy=75 zł+39,8 Euro= ok. 242 zł ( przy przeliczniku 4,2 za Euro ).Kazdy przelicza Euro po swojemu :yay:

 

W sklepach włoskich dla posidaczy ich kart  ( karta klienta )bywaja ceny promocyjne.Wyrobiłem sobie za darmo kartę w sieci Ali Aliper ( w Caorle ) i Club famila,gdzieś po drodze z Padwy do Wenecji.Karty wydaja w punkcie obsługi klienta.Nawet nie sprawdzaja zadnych dokumentów.Wypełnia sie formularz i dostaje sie od razu kartę.Podczas pobytu na kempingach znajomi przed zakupami przychodzili do mnie po karty :)

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belmondo na każdy rok ceny winiet znajdziesz na naszym portalu www.karawaning.pl

Tu masz link do artykuły z cenami winiet na 2013 rok. 

Tematów o zakupie winietek było sporo. Generalnie w Austrii, Słowenii, Chorwacji czy Włoszech nie spotkałem się z cenami wyższymi niż te z etykiet. Najdroższe winiety są w PZMot-cie oraz na polskich przejściach.

 

Do Caorle można zjechać różnymi zjazdami:

Portograuro za 12,20 Euro w przypadku jazdy samym autem (klasa A) lub 12,50 Euro za klasę B (h powyżej 1,3 m przy przednim kole) lub 16,60 Euro za przejazd z przyczepą.

San Stino Di Livenza za 12,40 Euro w przypadku jazdy samym autem (klasa A) lub 12,70 Euro za klasę B (h powyżej 1,3 m przy przednim kole) lub 16,90 Euro za przejazd z przyczepą.

 

Każdy musi liczyć swoje koszty dojazdu, bo każdy podróżuje swoim zestawem, za który może mieć różne opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belmondo na każdy rok ceny winiet znajdziesz na naszym portalu www.karawaning.pl

Tu masz link do artykuły z cenami winiet na 2013 rok. 

Tematów o zakupie winietek było sporo. Generalnie w Austrii, Słowenii, Chorwacji czy Włoszech nie spotkałem się z cenami wyższymi niż te z etykiet. Najdroższe winiety są w PZMot-cie oraz na polskich przejściach.

 

Do Caorle można zjechać różnymi zjazdami:

Portograuro za 12,20 Euro w przypadku jazdy samym autem (klasa A) lub 12,50 Euro za klasę B (h powyżej 1,3 m przy przednim kole) lub 16,60 Euro za przejazd z przyczepą.

San Stino Di Livenza za 12,40 Euro w przypadku jazdy samym autem (klasa A) lub 12,70 Euro za klasę B (h powyżej 1,3 m przy przednim kole) lub 16,90 Euro za przejazd z przyczepą.

 

Każdy musi liczyć swoje koszty dojazdu, bo każdy podróżuje swoim zestawem, za który może mieć różne opłaty.

Własnie teraz widzę,że zapomniałem, iz do tej pory jedziłem samym autem i wkleiłem ceny za autostradę dot. tylko samochodu osobowego,bo z tego co wyczytałem  na forum zestaw do 3,5 tony nie ma wpływu na cenę winety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie teraz widzę,że zapomniałem, iz do tej pory jedziłem samym autem i wkleiłem ceny za autostradę dot. tylko samochodu osobowego,bo z tego co wyczytałem  na forum zestaw do 3,5 tony nie ma wpływu na cenę winety.

 

Belmondo w Czechach i Austrii jest dokładnie tak jak piszesz, ale we Włoszech masz różne klasy pojazdów z różnymi opłatami za autostrady.

 

Nie chcę ale muszę kolejny raz wkleić nasz wielokrotnie sprawdzony

dojazd do Pra delle Torri  <  drogami bez autostrad we Włoszech

 

Pozdrawiam,

PS

Bardzo polecam malowniczą trasę od granicy A / I i zapraszam do klikania...

 

Ja bym jednak nie polecał przejazdu przez Włochy drogą równoległą do autostrady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Belmondo w Czechach i Austrii jest dokładnie tak jak piszesz, ale we Włoszech masz różne klasy pojazdów z różnymi opłatami za autostrady.

 

 

Ja bym jednak nie polecał przejazdu przez Włochy drogą równoległą do autostrady ...

MIodzio rozwiń myśl  ,dlaczego?

 

Rozumiem ,ze dłuzej ,ze można drogi pomylić i wbić sie w góry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.