Skocz do zawartości

Jaką trasa do Włoch?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką trasą jeździcie do Włoch, konkretnie północne Włochy (np. okolice Wenecji). Czy jeździcie autostradami (płatnymi) czy raczej staracie się omijać płaatne drogi?

Czy ktoś zna aktualne ceny za autostrady (Czech, Słowacja, Austria, Włochy), chodzi mi o przejazd z "ogonkiem" czyli zestaw do 3,5t.

W google znalazłem m.in. taką stronę z cenami http://www.twojaeuropa.pl/1750/ceny-autostrad-w-europie a także strona z pzm-otu http://www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html ale jakoś nie jestem pewien co do opłaty za przyczepke... może ktoś z doświadczeniem pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bielsko-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Wiedeń-Graz-Klagenfurt-ITALIA

Wszystko po płatnych drogach , Słowacja 7 dni 7ÔéČ + 5ÔéČ przyczepa , Austria niecałe 8ÔéČ za 10 dni, Włochy od granicy do zjazdu na Lignano ok 12ÔéČ w jedna stronę.Nie ma sensu omijać ponieważ z przyczepą więcej wydasz na dodatkowe paliwo.Dobry obiad na trasie to ok 5ÔéČ osoba.

Bardzo dobry parking dla przyczep w Austri to Herzoberg lub parking przy Worthersee (Burger King) Klagenfurt.

Ogólnie jest to bardzo łatwa trasa.

nie ma sensu zabieranie prowiantu w postaci napojów ,makaronów,słodyczy,kawy itp ponieważ taniej i lepiej jest w miejscowym Lidlu ,nie wspomne o winach ...taniocha .

IMHO jest to najlepsza trasa robie ja bez przyczepy kilkanaście razy w roku ,z przyczepą tylko wakacje.Jadę w poniedziałek ;)

 

Tankowanie w Austrii , Klagenfurt lub Villach koniecznie poza autostradą ponieważ jest dużo taniej . Italia to rowniez droższe paliwo dlatego trzeba nalać pełny zbiornik + najlepiej kanister.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką trasą jeździcie do Włoch, konkretnie północne Włochy (np. okolice Wenecji). Czy jeździcie autostradami (płatnymi) czy raczej staracie się omijać płaatne drogi?

Czy ktoś zna aktualne ceny za autostrady (Czech, Słowacja, Austria, Włochy), chodzi mi o przejazd z "ogonkiem" czyli zestaw do 3,5t.

W google znalazłem m.in. taką stronę z cenami http://www.twojaeuro...strad-w-europie a także strona z pzm-otu http://www.pzmtravel...-drogowych.html ale jakoś nie jestem pewien co do opłaty za przyczepke... może ktoś z doświadczeniem pomoże?

 

Odradzam jazdę z przyczepą innymi drogami niż autostrady, szczególnie we Włoszech, no chyba że chcesz jechać 2-3 dni. A to co zaoszczędzisz na autostradach stracisz na większym zużyciu paliwa.

Jeżdżę przez Bratysławę ponieważ omijam Wiedeń oraz droga przez Słowację jest równa, bez górek, podjazdów i w miarę dobra. Jedzie się spokojniej niż przez Brno i Wiedeń. Tylko odcinek od Cieszyna do Jabłonkowa trzeba jakość przeżyć ale Czesi ciągle jakiś nowy odcinek oddają do użytku. Nie przekraczając 100 km/h dojedziesz w ok. 13 godzin z Cieszyna, jadąc w niedzielę, bo masz cały czas prawy pas wolny. Na narty w Alpy też wybieram podróż w niedziele. Zupełnie inna jazda niż w inne dni, łącznie z sobotą.

Prawdziwe Włochy zaczynają się na południe od Florencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechałem Cieszyn - Brno - Wiedeń - Włochy autostrady. ┼╣le nie było a taniej za przejazd bo na Słowacji jest winieta auto plus przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Słowacje jest bardziej płasko , fakt poniżej Florencji jest o wiele ładniej niestety dalej o minimum 350km co przekalda się na dodatkowe 5 godzin jazdy .Dni powszednie to nawet dodatkowe kilkanaście godzin jazdy ,szczególnie odcinek Bologna-Firenze ,nie wspominam o dodatkowej opłacie ze autostrade ok 40ÔéČ w jedną stronę.

Podsumowując na pierwszy raz polecam okolice Wenecji ze szczególnym nastawieniem na Lignano.Fakt najlepiej jechać w sobote lub niedzielę praktycznie zero ruchu.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam wszystkim za rady. Też przypuszczałem, że lepiej autostradami, ale wolałem zapytać, tym bardziej że to pierwszy mój wyjazd w tamtą stronę.

 

Co do opłat:

... Słowacja 7 dni 7ÔéČ + 5ÔéČ przyczepa...

wydaje mi się, że zestaw do 3,5t (ja jeżdże na kat. B więc nie przekraczam tej wagi) to opłata tylko 7ÔéČ ? Chyba że coś źle rozumię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładnie sa różne , pisałem o tym w innym temacie.Pytałem Policji i powiedzieli,że jak jest "nad 750kg" to trzeba winete.

Prosiłem już kilka razy o ulotkę informacyjną ale niestety nie dostałem, spróbuję zapytac jutro.Taki sma dylemat miałem w Austrii po parokrotnym nudznieu panó z Asfinang dostałem w końcu oficjalny informator w języku polskim z którego jasno wynika,że pąłci się tylko za pojzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładnie sa różne , pisałem o tym w innym temacie.Pytałem Policji i powiedzieli,że jak jest "nad 750kg" to trzeba winete.

Prosiłem już kilka razy o ulotkę informacyjną ale niestety nie dostałem, spróbuję zapytac jutro.

 

Jak uda Ci się dowiedzieć coś konkretnego, to daj znać. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechaliśmy pierwszy raz i gdzieś na forum wyczytałem że najlepiej wypytać się w PZM-ocie. I tak właśnie zrobiliśmy,przy okazji zakupiliśmy winiety i wyjaśniliśmy kilka spraw co do podróży i przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety w PZMot są dużo droższe nisz kupione w kraju przez który przejeżdżasz - np Słowacja 7 dniowa 7euro w PZM 41,50zł Austria 10 dni 7,9 euro w PZM 45 zł. Ja jeździłem Cieszyn -Czadca -Bratysława -Wiedeń Gratz i spaliśmy pod Villach na fajnym kempingu Mittelwald (zjazd autostrady Villach Faaker See) przejeżdżasz po autostradą i potem są drogowskazy - rano ciepłe bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tranzytowo sypiam jeden parking wczesniej (Worthersee) , nie jade na kemp na jedną noc ,na tym zjeździe (ed) skręcając w prawo zamiast pod wiadukt dojedziemy po 500m do wielkiego sklepu kempingowego -przyczepy i akcesoria, 100m dalej jest najtańsze paliwo na trasie.Wczorajsza cena diesla to 1.290ÔéČ

Oczywiście winety w PZMot sa droższe, lepiej kupować po drodze.

Mam ulotkę 2011 ze Słowacji zamieszcze niebawem skan, konkretnie nie ma nic o przyczepie ale wynika zniej ,że jednak tylko pow.3.5t jest O2 i O2

 

Właśnie wróciłem z wyjadzu w interesach i zahaczyłem o Lignano , fajnie ciplutko gorący piasek ludzi garstka, pełnia lata jednak morze jeszcze zimne (cieplesze od Bałtyku w sierpniu).

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bielsko-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Wiedeń-Graz-Klagenfurt-ITALIA

 

Witam zabiorę głos w temacie ponieważ jesteśmy świeżo po podróży do Włoch,Chorwacji,Węgier .I tak na terenie Włoch nie korzystałem z autostrad płatnych i każdemu kto jedzie turystycznie i ma czas radziłbym tak właśnie jechać.Na granicy Au-Italia zmieniłem w navi "drogi płatne omijaj,autostrady tak"i pojechałem kierunek Wenecja na kamping RIALTO 2 dni zwiedzania,a jest co i dalej kierunek Rzym kamping Fabulous.Trasa piękna piękna widokowo super,na autostradzie połykasz kilometry wiele nie widzisz i nuda.Dobre jak jedziesz służbowo,turystycznie zachęcam jechać tak jak ja jechałem naprawdę super.

 

L&L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I tak na terenie Włoch nie korzystałem z autostrad płatnych i każdemu kto jedzie turystycznie i ma czas radziłbym tak właśnie jechać.Na granicy Au-Italia zmieniłem w navi "drogi płatne omijaj,autostrady tak"i pojechałem kierunek Wenecja ...

 

A jaką trasą (mniej więcej) jechałeś od granicy Austria-Włochy? Jak czasowo Cię to wyszło (do Wenecji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechałem Cieszyn - Brno - Wiedeń - Włochy autostrady. ┼╣le nie było a taniej za przejazd bo na Słowacji jest winieta auto plus przyczepa.

 

Peklacz nie wprowadzaj ludzi w błąd. Na Słowacji dodatkową winietę na przyczepę płaci się dopiero po przekroczeniu 3,5tony a autor tematu powiedział że do 3,5t. jest jego zestaw. wiec nie wiem po co dodatkowa mu winieta na cepkę.

 

Dziekuję Wam wszystkim za rady. Też przypuszczałem, że lepiej autostradami, ale wolałem zapytać, tym bardziej że to pierwszy mój wyjazd w tamtą stronę.

 

Co do opłat:

 

wydaje mi się, że zestaw do 3,5t (ja jeżdże na kat. B więc nie przekraczam tej wagi) to opłata tylko 7ÔéČ ? Chyba że coś źle rozumię?

 

Dokładnie tak jak piszesz... nie wiem dlaczego niektórzy wprowadzają w błąd i chcą nabijać kasę Słowakom.:czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy wprowadzają w błąd i chcą nabijać kasę Słowakom.:czerwona:

 

 

Poniewaz przepisy nie były jasne, jadąc pytałem słowackiej policji i powiedzieli,ze na przyczepę pow.750kg trzeba. Teraz mam oficjalna ulotkę opłat i wynika z niej ,że nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.