Skocz do zawartości

Lekkie uszkodzenie zewnetrzne - koszty?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe z jakiej gumy był ten słupek ?

 

Zbrojonej na bank;)

 

Marmur- dzięki. Na rocznik nie patrzę w ogóle, zresztą, w angielkach (w przedziale cenowym, który rozpatruje) mam wrażenie, że nie ma on większego znaczenia (w sensie: to tylko data, niezbyt wiele się z nią wiąże, stan, elementy wyposażenia, jakość- czasem w tych starszych można trafić na korzystniejszą opcję niż w młodszych, a prawie całe '90 to te same meble, obicia itd; ukiład zależy od budy, budy zaś przeplatają się te same u każdego z producentów). I w tym aspekcie stan jest chyba najważniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest sukces, rzutem na taśmę, bo byłem już zrozpaczony. 2 dni jazdy, blisko 2kkm i 50 przyczep- ostatnia pozycja na liście (dosłownie), której nawet nie brałem wstępnie pod uwagę okazała się złotym strzałem ;) Po koleji, pozwolicie, że zrelacjonuję, może się komuś przyda (a propos, przepraszam, nie szukałem, może istnieje taki wątek- fajnie jakby było takie miejsce, gdzie wrzucić by można te 'obejrzane', nie warte zachodu, oszczędzając tym samym innym czasu, pieniędzy itd...)

 

Jechałem (zapewnienie sprzedawcy o stanie itd) po tą: Coachman Mirage 520/4 http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-coachman-mirage-520-4-s-bdb-i1599674001.html Odradzam tego sprzedawcę (pomijając już niezgodność stanu rzeczywistego z opisywanym), niemiły, robił łaskę udzielając jakichkolwiek informacji, chodź wiedział, iż jade blisko 400km. Z zewnątrz fajna, w środku trochę mniej, podłoga zdrowa, niestety rozszczelniony (i nie naprawiony) prawy przedni róg- tym samym przednia prawa ściana miękka, w półkę od dołu można było wsadzić palec, nie znam się, nie mając pojęcia ile naprawa może kosztować odpuściłem. Oprócz tego stan całkiem całkiem, no i mover, fajny bajer...

Będąc już niedaleko, postanowiłem zachaczyć o Poznań. I tu przeżyłem szok. Krętacze, krętacze i jeszcze raz krętacze.

BAILEY DEVILLE http://allegro.pl/bailey-deville-5-osob-2-sypialnie-przedsionek-i1594063588.html oraz druga od tego sprzedawcy http://allegro.pl/bailey-scorpio-5-osobowa-przedsionek-video-i1602259398.html totalna porażka. Musiałbym wkleić kwieciste opisy i zapewnienia z emaila, żebyście wiedzieli o co chodzi. Miałem być zachwycony stanem, a na miejscu: uderzona w dach, śmierdzi, grzyb, miękka podłoga, meble rozwarstwione od wody... Po powrocie do domu nie mogłem uwierzyć, że to te same przyczepy co na ogłoszeniach. I że można mieć czelność 'chcieć' sprzedawać taki złom w takiej cenie...

Kolejna (pan Jameson11): http://allegro.pl/duza-zadbana-6-osobowa-duza-lazienka-abbey-gts-416-i1592048157.html - miała mieć lekki zaciek z tyłu (chwała za to, że przynajmniej o tym mnie poinformował)... zaciek był, ale okazał się być grzybem rozprzestrzenionym od łazienki w lewym rogu, po ściane za szafą w prawym rogu + miękka podłoga. Ogólnie syf.

Potem udałem się do Panów z BestCamp- przynajmniej byli mili. Pod tym względem polecam (szczerze- fajne chłopaki)- można pogadać, nie ściemniają itd. Dużo przyczep, niestety, kilka z miękką podłogą, kilka z wyplenionym grzybkiem, ale ślady zostały. Generalnie, mając na uwadzę, że za naprawdę zdrową przyczepę (a takich było tylko kilka) trzeba u nich niemało dopłacić, można się wybrać i pooglądać. Ja niestety nic tam dla siebie nie znalazłem, przeraziło mnie, że nawet sprzedawca z 40 przyczepami na 'placu' większość ma z widocznymi fuckupami...

Dzień kolejny i druga strona kraju. Ta miała być idealna, myślę sobie, Elddis, najwyższy jeśli chodzi o wyposażenie- GTX, może warto: http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-elddis-typhoon-gtx-4-os-i1587936458.html . W sumie może i warto, nawet udało mi się utargować fajną cenę + dorzucenie stabilizatora; ale... zaciek na przednim lewym słupku. Bez widocznych śladów uderzenia czy coś- z zewnątrz super. No ale słupek... nie wiem na ile 'złapany' wilgocią, nie chciałem przedziurawić wewnątrznej tapety. Z mniejszych braków: aku do wywalenia, brak dużego stołu (tylko 2 mniejsze), do ogólnego czyszczenia, bo trochę zasyfiona, w łazience do podklejenia brodzik, dwa wyłamane teleskopy w oknach, niezgodność z opisem- brak anteny ze wzmacniaczem i sterowaniem (tylko instalacja, wyjście na zewnątrz z urwanym kablem), brak pojemników na wodę, ułamana rączka z piekarnika... Wahałem się, bo sprzedawca miły, widać, że część braków dopiero mu uświadomiłem... Prawie zdecydowany, pojechałem jeszcze tu: http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-lunar-premiere-415-i1592668726.html

Wszedłem do środka...i kupiłem. Jeszcze takiego stanu, przyczepy jakby nie było ponad 15 letniej, nie widziałem. Wszystko jak nowe- meble, instalacje itd... gdyby była roczną, może bym uwierzył (stan) ;) No, to tyle, później wrzucę w odpowiedni dział odpowiednie opisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i warto było pojeździć, by znaleźć coś fajnego. Można spotkać przyczepki kilkunastoletnie jak nowe i znacznie młodsze, które nadają się tylko na złom. Wklejaj zdjęcia i powodzenia w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wkleję. Na razie muszę zarejestrować. Właśnie się zorientowałem, że numer, który posądzałem o bycie VIN-em, okazał się numerem CRIS wbitym także na ramę. O ja niemądry, przecież na szybach też jest, wystarczyło sprawdzić. Na szczęście na ramie jest tabliczka znamionowa a na niej chasis no (jakoś tak, nie pamiętam). Mam nadzieję, że vin także gdzieś jest, musze poszukać, jak nie, to ufam że tabliczka wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia. Takie posty czyta się z przyjemnością i wypiekami na twarzy.

Załóż temat w dziale nasz pojazdy. Przerzuć swojego posta i zacznij swoją historię.

Gratuluję zakupu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.