Skocz do zawartości

Lekkie uszkodzenie zewnetrzne - koszty?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tutaj nowy, i jak to zazwyczaj bywa, szukam pomocy wsrod bardziej doswiadczonych;) Nie posiadam jeszcze przyczepki, mam kilka na oku, jedna z nich- wedle opisu sprzedajacego i zdjec- wymaga drobnej naprawy. Opis: uszkodzona (podobno) na bramkach, wjechala w jakiś gumowy słupek- który dokonał zniszczeń widocznych na zdjęciach. Jak na nich widać- dokonano prowizorycznej naprawy. Niby nic nie cieknie, nie ma żadnych zacieków itd. Załączam zdjęcia... Pytanie- jak oceniacie 'powagę' uszkodzeń? Ile, szacunkowo, może kosztować doprowadzenie do przyzwoitego stanu? Da się to jakoś 'wyprostować, czy trzeba wstawiać łatę? Czy takie uszkodzenie mogło naruszyć poważnie konstrukcję? Odpuscić sobie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

B.

post-6708-0-28684800-1304542858_thumb.jpg

post-6708-0-95696100-1304542865_thumb.jpg

post-6708-0-29495100-1304542873_thumb.jpg

post-6708-0-66692900-1304542883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ujął sprzedający ;)

 

Rozumiem iż uszkodzenie zbyt poważne, naruszona konstrukcja, rama itd, itp... hym?

Edytowane przez crategus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za opinie. Innego szukać nie musze, mam jeszcze dwie na oku, w sobotę się wyjaśni, oczywiście się pochwalę. Ta (gwoli ścisłości: http://otomoto.pl/inny-avondale-charior-T2335657.html ) się sprzedała. Zrozumiałem przekaz: odpuścić sobie, ale, tak na przyszłość, tego typu uszkodzenie to jakie powikłania? Uszkodzenie ramy, konstrukcji, układu jezdnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciana cepy to przewaznie szkielet drewniany cos w rodzaju kratownicy, wypelnione to jest styropianem i obite sklejka a calosc przykryta blacha... tak wiec nie ma tam stref zgniotu

 

a co za tym idzie "lekkie" uderzenie przenoszone jest na cala konstrukcje...

 

a jak wiadomo to wkrety ktorymi calosc jest skrecona puszczaja przy strzale i calosc zaczyna pracowac...

 

ODPUSC SOBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innego sprzedającego. ;-)

Dokładnie tak.

 

 

Znajdź taką bez uszkodzeń. Lepiej dołożyć co ceny wyjściowej wiadomo ile niż niewiadomo ile do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tylko róg dostała ale poszło po całej lewej stronie do wysokości koła ... cała listwa pofalowana jest co widać na zdjęciach.

 

Swoją przyczepkę remontowałem (też Avondale) i tą bym sobie od razu odpuścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - szukaj takiej, która ma mniejsze " lekkie " uszkodzenia :ok:

 

Może taka, gość pisze, że ma lekko uszkodzony przód: http://allegro.pl/quad-honda-atv-camping-2008-konsola-psp-noka-n73-i1599742067.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić konsolę, czy przyczepę?

 

Możre zaproponuję Ci moją, też jest lekko uszkodzona. VIDE: http://forum.karawaning.pl/topic/6863-to-tez-moj-wilk-po-przejsciach/

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić konsolę, czy przyczepę?

 

doczytałem do końca ogłoszenie i zajarzyłem o co chodzi :brawo:

 

Chcesz kupić konsolę, czy przyczepę?

 

Możre zaproponuję Ci moją, też jest lekko uszkodzona. VIDE: http://forum.karawan...po-przejsciach/

 

 

 

a ta faktycznie jedynie zarysowana hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, być może ja teraz coś źle odbieram, a być może niezbyt jasno, czy wręcz gmatwając -się wyraziłem :) Pierwszą, po pierwszych sugestiach, sobie odpuściłem, zresztą, jak napisałem, od razu (o dziwo w takim razie) się sprzedała. Za 9kzł (podobno)... tak dla informacji. Do drugiej zamieściłem linka, w duchu wątku, jako ciekawostkę, z uśmiechem na końcu. Marmur, Twój wątek przeczytałem (nie ukrywam, z emocjami) już wcześniej. Nie zazdroszczę sytuacji, tym bardziej, że musisz się teraz wręcz dopraszać o swoje, z niewiadomym efektem, miast myśleć w spokoju o wakacjach. I jeszcze postawa przyjmujacego zgłoszenie... Strach się bać.

W sobotę ruszam w drogę, mam nadzieję, że wrócę z balastem na haku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.