Skocz do zawartości

sharan 1,9 tdi 116 kM automat jako holownik


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

czesc koledzy czy ktos ciagna przyczepke takowy autkim jak w tytule, mam zamiar wybrac sie do chorwacji i kurcze jakos tak nie wiem zawsze jezdzilem manualem ale tym razem mi się trafił taki holownik ,doradzcie cos z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Auto zbyt silne nie jest, a z automatem starej generacji jest jeszcze gorzej tym bardziej że przyczepa nie jest mała. Ale dasz radę.

 

Mi automat padł w Chorwacji jadąc solo, i z budą wracałem momentami na dwóch biegach ale dałem radę, mimo że pod Wiedniem chłodnica walnęła. Ponad 40h jazdy wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam identyczne autko, ino manual.

radzi sobie bez problemów - moja budka ma dmc 1100kg. Nawet na obwodnicy Kraśnika VI zapiąłem ;-)

 

Wydaje mi się, że od tego powinieneś zacząć. nie każdy z nas wie, ile Twoja Adria waży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu to autko ma 2000kg na haku. Ciekawe ile w automacie?

Ja też na autostradach eksperymentowałem z 6, ale dałem sobie spokój. Jak zapodam 5 to te 80-100km/h spokojnie i bez stresu sobie sunie. Moja buda DMC ma 1075kg

Edytowane przez bambosz99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 2008 roku holuję hobby 560 sharanem w automacie 1.9 tdi . Nie ma absolutnie żadnego problemu . Na długich podjazdach musisz mieć lekką nogę , ale to chyba w każdym słabszym aucie .

Trochę podniosłem mu moc w ... nie chcę robić reklamy i co dziwne spadło zużycie paliwa. ale bez tego też dawał radę. Polecam jako ciągnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dmc to 1600 kg plus żona dwie córki i fura bagaży. Razem z autem 3600 kg a patrząc na opony trochę więcej.

Podkręciłem w Krakowie na 143 kM specjalnie dobieranymi parametrami do samochodu.Trochę się podgrzewał olej między Austrią a Włochami ale wskażnik temp oleju był na granicy czerwonej kreski. Spaliłem 10 l na 100km z 7-metrową przyczepą ,4 rowerami i pełnym wyposażeniem przedsionka. Kupuj śmiało to auto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełączałem na tiptronik.

:sciana: Właśnie teraz uświadomiłem sobie, że mogą być wersje bez tej możliwości.Jeśli tak jest u Ciebie to nie wypowiem sie .sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowo nabytym automacie oprócz zwyczajowego pakietu startowego wymieniłbym olej w skrzyni (koniecznie). Automat to 100 razy lepszy holownik od manualna (szczególnie docenia się to przy manewrach na placach i startowaniu pod górkę) brak tiptronika to nie problem bo nie widziałem jeszcze automata w którym nie można wymusić niższego biegu .... w tiptronicu jest to zrobione lepiej i bardziej elegancko niż w starszych modelach skrzyń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace swoje 3 grosze... sharan 2.8 204KM w manualu... i z duzym ogonem

 

jazda na 6 biegu... bez problemu juz od 80/85km/h...

 

spalanie... coz - jak zap@@@@@ do Slawy - 300km w 4,5 godziny - spalanie wyszlo prawie 20l lpg/100km... ale to rownowartosc niecalych 10l PB czy ON

a biorac pod uwage fakt ze predkosci oscylowaly w granicach 100km/h lub momentami wiecej / wiekszosc trasy to A4 lub DK3/ to nie wiem czy jakis diesel pod wzgledem ekonomicznym osiagnalby lepszy wynik...

 

zpowrotem wracalem wolniej bo 80-90km/h - spalanie spadlo mi do 16,5l/100km

 

co do diesla 115KM w automacie... jechac bedzie, ale spali napewno okolo 9lON/100km przy naprawde spokojnej jezdzie... a osiagniecie 90km/h bedzie wymagalo dlugiej prostej

 

profilaktycznie to bym mu virusa zapodal... na 140KM - roznica odczowalna

 

Automat to 100 razy lepszy holownik od manualna (szczególnie docenia się to przy manewrach na placach i startowaniu pod górkę)

 

 

tez tak myslalem... ale zminilem zdanie majac V6 pod maska - rpm na biegu jalowym to ~800

spokojnie mozna ruszac na samym sprzegle bez obawy o zaduszenie...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.