Skocz do zawartości

Lodówka Elektrolux w Hobby prestige 495


lonya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem fora ale nie znalazłem tematów, które mnie interesują, a mianowicie:

 

1. Szukam instrukcji do lodówki Elektrolux w Hobby Prestige 495 z 1989r. lub może ktoś "łopatologicznie" napisze mi jak się ją uruchamia na 230v i 12v krok po kroku, bo w zeszłym sezonie chodziła a w tym nie więc może coś nie tak robię, lub się zepsuła więc wówczas:

 

2. Jak ją wymontować ją z szafki?

 

Proszę o pomoc wszystkich doświadczonych i góry sorki z takie banalne pytania i dzięki za pomoc . bow.gif

 

pozdrawiam lonya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie pocieszałeś jeszcze poczekam parę godzin może ruszy ??? Dzięki

 

ale nadal nie mam pewności czy ją dobrze włączyłem - po prawej str. lodówki są dwa włączniki czerwony i zielony (12, 220v) a na pochłaniaczu nad kuchenką wśród czterech przycisków drugi od lewej to przycisk opisany 12v/220v i rysunek dwóch okręgów nachodzących na siebie. Rozumiem że na 220v wciskam zielony włącznik przy lodówce, ale co z tym na pochłaniaczu, wydaje mi się, że w tamtym roku był włączony (palił się na czerwono)

Niech ktoś napisze co ma być włączone a co nie przy 220 i 12v.

 

dzięki.

Edytowane przez lonya (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacz z lodówką nie ma nic wspólnego. Uruchamianie lodówki jest proste - na 220V zielonym przyciskiem (warunek - podłączony kabel na 220V), na 12 V - przycisk czerwony (warunek - masz w przyczepie podłączone 12 V np. z gniazda 13-pin), gaz - ustawić pokrętło regulacji na środkowe położenie i trzymając je wciśnięte kilkakrotnie naciskac przycisk iskrownika - w okienku obserwujesz cz zapalił sie płomyczek, jeśli tak to puszczasz iskrownik i jeszcze chwilkę trzymasz wciśnięte pokrętło regulacyjne (warunek - gaz jest podłączony i zawór gazowy otwarty). Pozdrawiam - kubryk1

Trochę mnie pocieszałeś jeszcze poczekam parę godzin może ruszy ??? Dzięki

 

ale nadal nie mam pewności czy ją dobrze włączyłem - po prawej str. lodówki są dwa włączniki czerwony i zielony (12, 220v) a na pochłaniaczu nad kuchenką wśród czterech przycisków drugi od lewej to przycisk opisany 12v/220v i rysunek dwóch okręgów nachodzących na siebie. Rozumiem że na 220v wciskam zielony włącznik przy lodówce, ale co z tym na pochłaniaczu, wydaje mi się, że w tamtym roku był włączony (palił się na czerwono)

Niech ktoś napisze co ma być włączone a co nie przy 220 i 12v.

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.