Skocz do zawartości

HOBBY modernizacje


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

Znając siebie wiem, że coś tam zmodernizuję tyle, że niekoniecznie będzie to dotyczyć wyłącznie Hobby, a zatem niekoniecznie będzie w tym wątku. Na początek przymierzam się do klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przymierzam się do klimatyzacji.

 

na Grecję ? ;)

też myślałem o klimie, ale nie montaż na stałe, tylko przenośna ustawiona w przedsionku, a nadmuch wprowadzony do przyczepy

ew są takie przenośne, dwuczęściowe, gdzie całe hałasujące ustrojstwo jest na zewnątrz http://allegro.pl/saeco-ac10000-klimatyzator-przenosny-ac-10000-i1571391870.html

 

po wakacjach można zabrać do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na wyprzedaży w TESCO za jakieś śmieszne pieniądze taki przewoźny klimatyzator.

 

post-1214-0-72912900-1303885990_thumb.jpg

 

post-1214-0-44374700-1303886056_thumb.jpg

 

post-1214-0-54238800-1303886247_thumb.jpg

 

post-1214-0-45326000-1303886294_thumb.jpg

 

 

 

 

Dotychczas woziłem go w całości i w razie potrzeby wystawiałem rurę za okno.

 

Po wyjęciu go z obudowy okazało się, że jego rozmiary to ca 24x41x61 cm i potencjalnie jest szansa by wcisnąć go gdzieś na stałe.

 

Narazie to skóra na niedźwiedziu bo jeszcze nie mam budki na placu, ale za kilka dni już będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem na wyprzedaży w TESCO za jakieś śmieszne pieniądze taki przewoźny klimatyzator.

 

był kiedyś na forum opis zabudowy, z tym że trzeba napełnić układ od nowa - tam część poszła chyba do kufra w przodu :hmm:

jakby dać go do kufra, a tylko nadmuch wprowadzić pod łóżko, to już by było lepiej, pozostaje kwestia sterowania i regulacji temp - o ile jest tam jakiś termostat

 

tylko to znowu kolejne kilogramy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin zdaje, bo chłodzi. Zdecydowaną wadą jakiego rozwiązania jest stojąca w budce kolubryna z niekształtną rurą, którą trzeba wyprowadzić na zewnątrz i wylot uszczelnić.

 

Waga urządzenia to ok 26 kg, ale coś za coś. Komfort kosztuje.

 

Potencjalnie widzę 2 miejsca montażu: kufer bądź jedna z szafek. Każde z nich ma swoje wady i zalety.

 

Panel sterowania można przedłużyć i dać praktycznie w dowolnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie widzę 2 miejsca montażu: kufer bądź jedna z szafek. Każde z nich ma swoje wady i zalety.

Panel sterowania można przedłużyć i dać praktycznie w dowolnym miejscu.

 

IMO tylko kufer i to dobrze by było to wygłuszyć, tak żeby słuchać szumu morza a nie szumu wentylatora , stąd mój zamysł takigo dwuczłonowego urządzenia

z tego co czytałem opinie to jednak one dość mocno hałasują :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nowy temat.

 

W Hobby koło zapasowe jest w kufrze a w Wilku było pod podłogą. Mam zamiar przełożyć je pod podłogę ewentualnie wykorzystując do tego konstrukcję z Wilka.

 

Czy ktoś przerabiał taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nowy temat.

 

W Hobby koło zapasowe jest w kufrze a w Wilku było pod podłogą. Mam zamiar przełożyć je pod podłogę ewentualnie wykorzystując do tego konstrukcję z Wilka.

 

Czy ktoś przerabiał taki temat?

 

 

 

na razie tylko w głowie, pisałem gdzieś o tym, mam zamiar wykorzystać kosz z jakiegoś francuza, taki kosz można kupić za 20-30zł :yes:

brakuje mi tylko motywacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj kupiłem do swojej hobbitki nowy zderzak, który wygląda tak

 

post-5193-0-25446700-1306411227_thumb.jpg post-5193-0-57706400-1306411303_thumb.jpg

 

I mam zamiar odmłodzić moją cepkę o jakieś 4 lata czekam jeszcze tylko na lampy i zabieram się do roboty a póki, co zmienię sobie jeszcze szyber dach na okno dachowe

 

O takie

post-5193-0-86002200-1306411361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.