Skocz do zawartości

Jazda na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

A pitolenie o zwiększonym spalaniu, zatruwaniu srodowiska (kolejny zajefajny argument) to jakbym Romka G. słuchał. Bądz poważny, lepiej spalić te 0,2 l (bzdura) na 100km, niż zginąć w czołówce z samochodem którego się zbyt pózno zauważyło. Czyż nie tak? :-]

Wynalazłem w tygodniku MOTOR (bieżący numer z 5 marca) ile paliwa rocznie dzięki zapalonym światłom spalimy więcej. Jest to 200tys. ton. Czy to mało? Sami oceńcie.

 

A co do wypadków? Być może to kogoś uchroniło lub nie (osobiście nie słyszałem o tym ani nigdzie nie wyczytałem) polemizować nie będe dalej - w ostatnim poście napisałem czemu tak się "nastroszyłem" na te światła mimo, że sam JEŻDŻE cały rok. KOniec kropka z mojej strony zamknięty ten obślizgły temat. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim najwiekszym marzeniem w zakresie bezpieczenstwa na drodze jest oswietlenie i ubranie w kamizelki odblaskowe rowerzystow oni sa bezlitosni dla nas sam sie nieraz zastanawiam jak to sie stalo ze przez tyle lat jeszcze zadnego nie potracilem A nasza Policja sprawdza czy ktory nie wypil piwa a reszta to niewazne Jakby co to kierowca spedzi wakacje :):-]:-]:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z mojego tytulowego postu zapodano na innych jeszcze forach i ciekawe jest to jak ludzie identycznie z na kazdym forum podniecaja sie roznica w spalaniu i innymi pierdolami typu zuzycie zarowek a podejrzewam, ze polowa z tych co to chwali sie, ze jezdzi caly rok na swiatlach, gasi je przyslowiowa minute po polnocy 1 marca nie zwazajac na to co leci z nieba. Standardem powinno stac sie programowe zalaczanie swiatel po uruchomieniu silnika i to jeszcze w fabryce

Moim najwiekszym marzeniem w zakresie bezpieczenstwa na drodze jest oswietlenie i ubranie w kamizelki odblaskowe rowerzystow oni sa bezlitosni dla nas sam sie nieraz zastanawiam jak to sie stalo ze przez tyle lat jeszcze zadnego nie potracilem A nasza Policja sprawdza czy ktory nie wypil piwa a reszta to niewazne Jakby co to kierowca spedzi wakacje :):-] :-] :) :) :) :)

A moim marzeniem jest dozywotnie zabieranie prawa jazdy za jazde po "jednym piwie" i np. wyrzucanie niedopalka przez okno w czasie jazdy acha i 1000% podwyzka OC dla mlodych leboni co to kupili golfa dwojke za 50 euro i mysla, ze sa panami szos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymam i musze dodać jeszcze coś antyświatłowego. Piszecie, że warto włączać światła choćby dla uchronienia jednego życia ludzkiego. Prawda - ale jakim kosztem? Ilu ludzi ginie z powodu chorób dróg oddechowych spowodowanych zanieczyszczeniami komunikacyjnymi? Na Śląsku chyba najbardziej jest to odczuwalne. Ilu z nas jest wdzięcznych za "domineralizowane i zdrowe" warzywa uprawiane przy drogach? A ile zwierzątek też na tym cierpi?Te 200tys. ton nie będzie obojętnych dla nas i środowiska.

Ile z nas i naszych dzieci skaleczy sie przez wyrzucane byle gdzie żarówki? Prosić Boga by nie dostać przy okazji jakiegoś tężca czy innego zarazka z którym będzie trzeba walczyć (może to skrajne, ale nam grozi). A jeszcze powtórze ile ludzi jeździ z jednym sprawnym światłem po nocy bo nie chce sie mu zmienić owej żarówki???!!! Często nawet postojówka nie zostaje oby cokolwiek świeciło w niesprawnym reflektorze. A będzie to jeszcze wieksza plaga wypadków śmiertelnych! Bo nie douważy kogoś na poboczu albo ktoś pomyśli że to motocykl i się otrą...

 

 

Tu trzeba wybrać lepsze ze złego, a czy oby włączanie świateł ma być tym dobrym? Osobiście coraz bardziej w to wątpie... Niech to przemyśli każdy z Was. To jest głębszy temat, nie wpełni opisany w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarus, mam wrazenie, ze od rana drinkujesz :-]

A jeszcze powtorze ile ludzi jezdzi z jednym sprawnym swiatlem po nocy bo nie chce sie mu zmienic owej zarowki???!!! Czesto nawet postojowka nie zostaje oby cokolwiek swiecilo z owej strony. A bedzie to jeszcze wieksza plaga wypadkow smiertelnych! Bo nie douwazy kogos na poboczu albo ktos pomysli ze to motocykl i sie otra...

No bo wiesz, gdyby mandat za przepalona zarowke byl 3000zl a nie np. 100 to nie bylo by tych sytuacji. U nas niestety mandaty sa zenujaco niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaruś, mam wrażenie, że od rana drinkujesz :-]
A jeszcze powtórze ile ludzi jeździ z jednym sprawnym światłem po nocy bo nie chce sie mu zmienić owej żarówki???!!! Często nawet postojówka nie zostaje oby cokolwiek świeciło z owej strony. A będzie to jeszcze wieksza plaga wypadków śmiertelnych! Bo nie douważy kogoś na poboczu albo ktoś pomyśli że to motocykl i się otrą...

No bo wiesz, gdyby mandat za przepaloną żarówkę był 3000zł a nie np. 100 to nie było by tych sytuacji. U nas niestety mandaty są żenująco niskie

 

 

MarcinT, ale pomyśl, nie powiększy się grono takich artystów? Zresztą mamy widok teraz z ulic, gdzie jeszcze kupa ludzi po zimie nie wymieniła spalonych żarówek. No ale żeby nikt się nie doczepił, że cofnąłbym ten przepis zimą - tu BEZ GADANIA są niezbędne światła i to nawet w wydłużonym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z nas i naszych dzieci skaleczy sie przez wyrzucane byle gdzie żarówki? Prosić Boga by nie dostać przy okazji jakiegoś tężca czy innego zarazka z którym będzie trzeba walczyć (może to skrajne, ale nam grozi)

Chłopie kto ci te bzdurne teksty pisze??? :) Cofnijmy się do jaskini ubierajmy się w skóry, jedzmy surowe mięso (bo ktoś się w ognisku mógłby popażyć) napewno będzie bezpieczniej. :-]:):):):-]:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za światłami cały rok, per saldo się opłacają.

natomiast co innego mnie nurtuje: sejm przyjmuje przepisy z zapowiedzią wejścia w życie dopiero w kwietniu, a od 1 marca jeździmy bez świateł. czy w parlamencie nie potrafią nic zrobić do końca dobrze? nie mogą wprowadzić obowiązku od jesieni, a w tym czasie przekonać części społeczeństwa że to dla dobra ogółu? żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety mandaty są żenująco niskie

Ja rozmiem, że sporo zarabiasz ale nie wszyscy. Tylko kwestia kultury jazdy i chęć przewidywania sytuacji na drodze, a nie tylko wciskanie pedału do spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi kto ile zarabia ,ale wysokość mandatu nie powstrzymuje przed łamaniem przepisu gdyby za byle co zapłacił 200zł to by ze 3 razy pomyślał na drugi raz.Tu o to chyba chodziło Marcinowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o podwyższaniu mandatów sza... bo usłyszą i nad morze będziemy jechać cały dzień, bo naustawiają ograniczeń żeby zarobić :-] Zresztą już i tak mają jakieś niecne plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary 11 i Dzidas :):-], Marcin T :-].

Standartem wg. mnie powinno być NAUCZENIE I NAUCZANIE młodych ludzi jak powinni zachowywać się na drodze i nie tylko. "Mundurki " i zakazy niewiele tu dadzą - vide zakaz przekraczania 50 km/h w Moim Mieście, zapraszam do oceny na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie tylko wciskanie pedalu do spodu.

I o to mi chodzi Dzidas, jak bedzie swiadomosc, ze za piractwo zaplaci sie 3000 a nie 300zl to to napewno poskutkuje.

 

Tu nie chodzi kto ile zarabia ,ale wysokosc mandatu nie powstrzymuje przed lamaniem przepisu gdyby za byle co zaplacil 200zl to by ze 3 razy pomyslal na drugi raz.Tu o to chyba chodzilo Marcinowi

Dokladnie o to mi chodzilo, jednak nie wszyscy potrafia to rozumiec. Moze poprostu placa co rusz i stad ich tak to bulwersuje...jak to mowia uderz w stol a nozyce sie odezwa Marku :-]

 

[ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 09:05 ]

Standartem wg. mnie powinno byc NAUCZENIE I NAUCZANIE mlodych ludzi jak powinni zachowywac sie na drodze i nie tylko

Tak, dzisiejsza zbuntowana mlodziez czeka z utesknieniem na takie nauki, wyjdz na ulice i Im to powiedz :-]

W tej chwili liczy sie szpan (predkosc, jak najwiecej niebieskich swiecidelek, pisk opon co skrzyzowanie) Jacek, otworz oczy, codziennie dziesiatki osob ginie przez takich kretynow dla ktorych zycie jest tylko przygoda ale to chyba naturalne czlowiek dopiero jak sie ozeni, ma dzieci to nabiera dystansu i mysli o bezpieczenstwie ale napewno nie jest to regula, normalna mlodziez tez jest i ich jakos nie trzeba nauczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za mandatami adekwatnymi do przewinienia, odstraszającymi przed recydywą, a jednocześnie nieutrudnianiem życia.

najłatwiej zrobić ograniczenie prędkości... dobre skrzyżowania, oznakowanie, edukowanie, nauczanie przyszłych kierowców jak sensownie korzystać z drogi- to wszystko trudniej zrobić i efekty nie przychodzą tak szybko

w dodatku duża część kierowców jest zbyt pewna siebie i swojego pojazdu i koniecznie próbuje poznać granice możliwości :-] gdyby jeszcze tylko sobie stwarzali zagrożenie, ale najczęściej ranni są lub giną ich pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu

 

sądzę jednocześnie, że odstraszający wymiar mandatu działa tylko na tzw. normalnych ludzi. poza tym wielu z nich "wkalkulowywuje" sobie ewentualny mandat w koszty :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zgadzam się z Wami w całości, jednak nie ptrzychylał bym się do takiego generalizowania że wszyscy młodzi kierowcy to kamikadze. Jest też wielu kierowców, którym niestety mądrość z wiekiem nie przychodzi, albo spora grupa przedstawicieli handlowych w białych firmowych autkach którzy kosztem bezpieczeństwa swojego i cudzego(co gorsza) pędzą za "pieniądzem". Równierz kierowcy w podeszłym wieku co to ich możliwości psychofizyczne wykluczają ich jako prowadzących pojazdy z zapamiętaniem siadają za kółko chociaż boją się chodzić po schodach. A tak poza tym to przypomnijcie sobie siebie parę lat wcześniej myślenia i przewidywanie za kierownicą nie było naszą mocną stroną :-] ( sam taki byłem). Przewidywanie i rozwaga przychodzi z wiekiem i doświadczeniem. Rozwiązaniem mogły by tu być ograniczenia nakładane na młodych kierowców i zdecydowane zaostrzenie kar za wszelkie przewinienia młodych( ale nie finansowe- bo to niewiele daje) prace społeczne, dodatkowe kursy,aż do dożywotniego zakazu prowadzenia poj. dla wybitnych recydywistów. A poza tym SZKOLENIE fajne filmy edukacyjne pokazujące konsekwencje brawury, specjalne tory gdzie mogli by się wyładować nie zabijając niewinnych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.