Skocz do zawartości

Jazda na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

w "naszych" realiach gdzie często gęsto przejeżdżając przez wieś pieszy NIC nie widzi bo jest "nawalony" w 3 trąbki - i tu nawet "szperacz" po oczach nie pomoże...

 

:-]:):-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

No tak tak. Ale generalnie to powiem Wam przypadek - (byłem zresztą świadkiem w sprawie) - jechał sobie gość drogą główną i wyjechał mu starszy pan z podporządkowanej...był piękny słoneczny ranek. I starszy pan się tłumaczy "nie widziałem"... I niestety to prawda - stwierdziłem kiedyś, że dużo mniej pojazdów wyjeżdża mi z drogi podporządkowanej przed nos jak jadę na światłach. A wcześniej różnie to bywało - często ktoś wyskakiwał "przed maskę".

Ja jednak polecam włączanie tych światełek...

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś mieszane odczucie odnośnie włączania świateł przez cały rok (choć to robie nie wiem czemu :-] ). Jakby to tak znacznie poprawiało bezpieczeństwo to Niemcy dawno wprowadzili by ten przepis u siebie. U nich przecież bezpieczeństwo odgrywa nadrzędną rolę. Zrozumiałbym żebyśmy mieli aurę jak Skandynawowie - bez gadania światła są wówczas potrzebne. Ale u nas? Jedynie opowiedziałbym się nad wydłużeniem okresu jazdy na światłach od połowy września do końca kwietnia. Przepisy tez ustalaja kiedy powinno się włączać owe światełka (szarówka, deszcz, zamglenia, itp.) Jak będziemy tego się stosować problemu bezpieczeństwa nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szary - zgadzam się z Tobą ale mam jedno ale (nie do Ciebie rzecz jasna :-] ) - świateł nie trzeba włączać od 1 marca - i co widzimy na drodze? Ano pochmurnie, szarówka już (17-18) jedzie sznur samochodów na światełkach i wśród nich jak "czarna dziura" pomyka "pan w kapeluszu" bez światełek.

Jestem pewien, że na pytanie - czemu bez - odpowie - bo NIE MA OBOWIĄZKU... I tu masz odpowiedź - żeby wszyscy myśleli o innych nie trzeba byłoby wprowadzać "obowiązku"....

Druga sprawa to to co napisałem onegdaj i skasowałem - "zasłona dymna" rządzących, że COŚ się robi ku poprawieniu bezpieczeństwa na drogach....

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, :-] tez zapalam ale w trasie a na miescie bede sie upierał ze to nie ma sensu. i nie zapale;) i moj opor ma drugie dno-pojazd z pradnica tego nie jest przystosowany do ciaglej jazdy na swiatłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 i tu się z Tobą nie zgodzę, bo nawet podczas ładnej słonecznej pogody samochód z włączonymi światłami jest lepiej widoczny (czyt. z dalszej odległości).

Nie zaszkodzi włączać świateł a tym bardiej że ich nie włączenie może sporo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ile statystycznie wypadków dało by się uniknąć dzięki światłom? Ciekawe czy ktoś zrobił taką statystykę. To by było dopiero argumentem "ZA": włączaniem świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki za 2005 r. mówią, że prawie 58% wypadków drogowych ma miejsce w okresie od marca do września, czyli w czasie dobrej widoczności, kiedy nie ma obowiązku jazdy na światłach w ciągu dnia. W ubiegłym roku od marca do września w dzień wydarzyło się ponad 18 700 wypadków z udziałem co najmniej dwóch pojazdów, w których zginęło ponad 1 500 osób

 

źródło: http://www.infomoto.pl/tekst.php?tekst=5327,0,jazda,na,swiatlach,przez,caly,rok,to,20,mniej,zabitych,na,polskich,drogach

 

I tu fajna stronka: http://www.swiatlacalyrok.org.pl/porady.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki za 2005 r. mówią, że prawie 58% wypadków drogowych ma miejsce w okresie od marca do września, czyli w czasie dobrej widoczności, kiedy nie ma obowiązku jazdy na światłach w ciągu dnia. W ubiegłym roku od marca do września w dzień wydarzyło się ponad 18 700 wypadków z udziałem co najmniej dwóch pojazdów, w których zginęło ponad 1 500 osób

 

źródło: http://www.infomoto.pl/tekst.php?tekst=5327,0,jazda,na,swiatlach,przez,caly,rok,to,20,mniej,zabitych,na,polskich,drogach

 

I tu fajna stronka: http://www.swiatlacalyrok.org.pl/porady.html

 

 

Maciej, myśle, że to nie jest spowodowane światłami, tylko każdy dociska nieco gazu bo wkońcu (niby wkońcu) warunki na to pozwalają. Zimą jeździ się wolniej i ostrożniej (dużo ludzi wogóle nie jeździ) i temu mniej wypadków. Myśle, że światła nie mają tu nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, myśle, że to nie jest spowodowane światłami

ok może masz 50% racji to i tak ginie 750 osób :-]

 

 

Wiecie to tak jak z tymi 50km/h.Są badania dane o wzroście śmiertelności,a niektórzy dalej się kłócą i analizują.Ja na prawdę nie wiem czy kogoś boli jak są światła zapalona po 1marca.

Ja osobiście jestem za:

1. 0 promili jedziesz po pijaku prawko zabierają do końca życia

2. światła cały rok

3. badania lekarskie co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, myśle, że to nie jest spowodowane światłami

ok może masz 50% racji to i tak ginie 750 osób :-]

 

 

Wiecie to tak jak z tymi 50km/h.Są badania dane o wzroście śmiertelności,a niektórzy dalej się kłócą i analizują.Ja na prawdę nie wiem czy kogoś boli jak są światła zapalona po 1marca.

Ja osobiście jestem za:

1. 0 promili jedziesz po pijaku prawko zabierają do końca życia

2. światła cały rok

3. badania lekarskie co roku

Marek, co do 1 i 2 to OK ale z tymi badaniami to może dopiero po 70tce bo ja bym jeszcze chciał na wakacje pojechać, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 0 promili jedziesz po pijaku prawko zabieraja do konca zycia

No co Ty, chcesz naszym Urzednikom i politykom prawka pozabierac :-]:-]:)

Tak na powaznie to jestem podobnego zdania co Ty, w radiowozach powinny byc niszczarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, myśle, że to nie jest spowodowane światłami

ok może masz 50% racji to i tak ginie 750 osób :-]

 

 

Wiecie to tak jak z tymi 50km/h.Są badania dane o wzroście śmiertelności,a niektórzy dalej się kłócą i analizują.Ja na prawdę nie wiem czy kogoś boli jak są światła zapalona po 1marca.

Ja osobiście jestem za:

1. 0 promili jedziesz po pijaku prawko zabierają do końca życia

2. światła cały rok

3. badania lekarskie co roku

 

W 100% się zgadzam. Co do badań - wystarczy zwykła "psychotechnika" - obecnie wydane prawo jazdy jest "bezterminowo" - ale badania robione przypuśćmy w wieku 18 lat nie będą "ważne" jak się ma powiedzmy 70... Może nie co roku ale 3 do 5 lat byłoby optymalne żeby wyeliminować niektóre osoby (osobiście znałem "łebka" - to były czasy gdzie można było prawko robić od 17- który miał okulary jak denka od butelek i wpis "ZAKAZ JAZDY NOCNEJ" - oczywiście szalał po mieście nocą aż opony piszczały.... :-] )

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.