Skocz do zawartości

Tablice wyrózniające z tyłu przyczepy


maćki

Rekomendowane odpowiedzi

Też zrobiłem sam pracując w agencji reklamowej.Pomimo tego że brakuje im jakiegokolwiek certyfikatu podczas dwóch kontroli drogówki nie zwrócili na nie uwagi.Dodam jeszcze że wykonane są na spienionym pcv i przyklejone dp c-pki taśmą piankową dwustronną - dwa sezony i trzymają się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekzal - chyba jednak miałeś rację. :blagac:

 

Ja pomyliłem paragrafy. Cytowany przeze mnie był 59 (a nie 57).

 

Rzeczywiście, cytowany przeze mnie paragraf został zmieniony., a raczej uchylony.

 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, przyczepy (bo to nas interesuje) podlegają oznakowaniu jeżeli mają ponad 8 metrów długości (z dyszlem).

Jednak dotyczy to przyczep zarejestrowanych 31.03.2011r.

 

Pytanie - co z przyczepami, zarejestrowanymi przed tym okresem? Wydaje się, że objęły nas poprzednie przepisy.

 

Ja totalnie zgłupiałem :sciana: .

 

Karlik - co Ty na to?

 

PS

Tablice mam i nie zamierzam ich zdejmować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają wymiary z godne z rozporządzeniem a czemu pytasz :)

 

 

Podoba mi się jak je wkomponowałeś, a muszę jakieś zamontować u siebia i też mam Bürstnera (mam nadzieję, ze u mnie również się tak zmieszczą bo tył jest profilowany)

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekzal - chyba jednak miałeś rację. :blagac:

 

Ja pomyliłem paragrafy. Cytowany przeze mnie był 59 (a nie 57).

 

Rzeczywiście, cytowany przeze mnie paragraf został zmieniony., a raczej uchylony.

 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, przyczepy (bo to nas interesuje) podlegają oznakowaniu jeżeli mają ponad 8 metrów długości (z dyszlem).

Jednak dotyczy to przyczep zarejestrowanych 31.03.2011r.

 

Pytanie - co z przyczepami, zarejestrowanymi przed tym okresem? Wydaje się, że objęły nas poprzednie przepisy.

 

Ja totalnie zgłupiałem :sciana: .

 

Karlik - co Ty na to?

 

PS

Tablice mam i nie zamierzam ich zdejmować :-)

 

aż wróciłem do tych nieszczęsnych przepisów i czytam ;)

 

mamy stare rozporządzenie Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. i ten nieszczęsny paragraf 59 z pkt 9

"Do pojazdu lub zespołu pojazdów, którego długość przekracza 8 m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 12 t, oznakowanie, o którym mowa w ┬ž 42, stosuje się po dniu 31 marca 2003 r."

 

to w nowym zostaje zupełnie uchylone !

┬ž 59:a) uchyla się ust. 9

dodaje się ust. 9a w brzmieniu: "9a. Wymaganie, o którym mowa w ┬ž 42 ust. 1 i 2, stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 marca 2011 r., a w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 kwietnia 2011 r. stosuje się od dnia 1 lipca 2011 r.",

 

a w nowym 42 czytamy

6) ┬ž 42 otrzymuje brzmienie:"┬ž 42. 1. Samochody ciężarowe i specjalne, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 7,5 tony, z wyłączeniem ciągnika siodłowego, oraz przyczepy, w tym naczepy, których długość włącznie z dyszlem przekracza 8 m lub których dopuszczalna masa całkowita przekracza 10 ton, oznacza się z tyłu w sposób określony w załączniku nr 10 do rozporządzenia.

 

nie ma tu nic o naszych zestawach, teraz musi być 7.5T ?? i 8m, lub tylko 10T ?

i dla pojazdów rej "przed dniem 1 kwietnia 2011 r. stosuje się od dnia 1 lipca 2011 r." - czyli do lipca mają czas na dostosowanie ?

 

więc wychodzi że jednak nie trzeba ???

 

rozporządzenia do poczytania http://www.abc.com.p...u/2011/0242.htm i http://www.abc.com.p...u/2003/0262.htm

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego wychodzi , że faktycznie przyczepy o długości całkowitej ponad 8 metrów , muszą mieć tablice od 01 lipca 2011 , krótszych przyczep nie dotyczy

 

Nic nie piszą o zespole pojazdów :look:

 

Wydrukowałem to , trzy razy czytałem , inaczej tego nie mogę zinterpretować . Kolega w 1 poście miał rację :brawo:

 

Przyczep poniżej 8 metrów do 10 ton DMC przepis nie dotyczy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już była ta informacja. Jeśli tak to adminie wybacz i wyslij na oślą ławkę.

 

Nastąpiła zmiana zapisu co do tablic wyróżniających

 

 

Poprzedni zapis „┬ž 42.1 Pojazd lub zespół pojazdówÔÇŽÔÇŽ” został zamieniony na

 

 

„┬ž 42.1 Samochody ciężarowe i specjalne ÔÇŽ”

 

 

Podstawa prawna „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 21 lutego 2011r.” DZ.U. Nr 47, poz. 242, z dnia 4 kwietnia 2011.

 

W związku z tym nie potrzebujemy już tablic na nasze budki.

 

Miłego weekendu

 

Gosiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.