Skocz do zawartości

Tablice wyrózniające z tyłu przyczepy


maćki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

przypomnę, że Marmur zadał pytanie jak zamontować, ewentualnie jakie.

 

 

 

to nie ta strona ,

tu akurat mowa o noweli przepisów montowania tablic wyróżniających waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niestety bokiem ale innego nie znalazłem. Ja tabliczki przykleiłem na kleju montażowym bo i tak nie mam zamiaru ich ściągać.

post-4365-0-87541900-1303849422_thumb.jpg

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaku - ja wiem, że temat jest o ustawie, ale Marmur zadał pytanie, a temat ustawy został wyczerpany (niestety) ;-)

Marmur - rzuć okiem tutaj:

http://allegro.pl/tablice-wyrozniajace-tablica-odblask-gabaryt-wyprz-i1562171610.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:pad:

Dla kolegów, którzy jeszcze nie czytali lektura na pół nocy http://forum.karawaning.pl/topic/1588-jak-zamontowac-tablice-wyrozniajace/page__p__32603__hl__tablice__fromsearch__1?do=findComment&comment=32603

Po co znów dyskutować o tym, o czym powiedziano już chyba wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja się wtrącę. Przepis przepisem, tabliczka tabliczką ale tak naprawdę komu one służą i o czym informują? Jedzie za mną pojazd z kierowcą który w żadnym swoim pojeździe takich tablic mieć nie musi ale widzi je u mnie i co? Czego on się dowiaduje zauważając je u mnie, na co ma zwrócić szczególną uwagę? Dla mnie jest to rzucanie kota za pomocą młota, ale jakiś pajac za ten absurd siano zgarnął tak? Klasyka P®L.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo - winni są ustawodawcy - bo znowu bubel nam zafundowali. Więc temat jest aktualny.

 

Wojtek - zapewne zapomniałeś, ale na kursie na prawko o takich oznaczeniach uczą. Wyprzedzając pojazd tak oznakowany musisz się przygotować, że ma więcej niż 8 metrów. :ok:

Szczerze? - to nie mam z tym problemu.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timtim - nie przesadzaj. Powód czepiania się mają i tak. Wystarczy, że będą chcieli.

Jeżeli ktoś z policji nas czyta (pozdrawiam :banan:) to zapewne nie po to, żeby nam władować mandat, tylko dlatego, że jest fanem karawaningu. Taka osoba zdecydowanie zrozumie nas i da pouczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w sklepach dla TIRów można kupić tablice w formie naklejek (z homologacją) zamiast blach i kombinowania jak przyczepić. Bardzo mocny klej na całej tablicy trzyma bardzo mocno - wytrzymają wszelkie warunki atmosferyczne i wielokrotne mycie przyczepy. Przy okazji zrobię zdjęcie i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Karlik ma rację. Na temart oznakowania mówią dwa paragrafy 42 i 57 (treść aktu zmienionego znajdziecie http://isap.sejm.gov...=WDU20110470242 pod hasłem akty zmienione).

Zmianie uległ tylko par. 42. Jednak w paragrafie 57 aktu zmienianego pkt 9, gdzie jest zapis :

 

Do pojazdu lub zespołu pojazdów, którego długość przekracza 8 metrów albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 12T, oznakowanie o którym mowa w par.42 stosuje się po dniu 31 marca 2003r.

 

Ten zapis nie został zmieniony. Nadal odnosi się do wszystkich pojazdów.

Kolejny bubel? Może ktoś zapomniał o końcowych przepisach rozporządzenia. :niewiem:

 

Czyli powinniśmy mieć tabliczki wyróżniające. Przynajmniej do momentu, kiedy ktoś swojego niedopatrzenia nie poprawi.

 

Zacząłem ten temat , bo taką informację podał mi diagnosta .

Zaznaczam, że tablice "pełnowymiarowe" mam przyklejone od czasu gdy dowiedziałem się , że są obowiązkowe .

GFIZYK pisze o paragrafie 57 .

W dziale VI w przepisach przejściowych i końcowych o tablicach mówi paragraf 59 p.9 . , a ten został uchylony .

Kilku nerwowych forumowiczów przepraszam , że zaśmieciłem forum :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobiłem sam i nie będę się zastanawia czy trzeba czy nie , czy budka wyglada fajnie czy nie , a może się uda lub nie i czy zabrałem wszystko aby udowodnić na drodze kto ma rację :)

wiem że jak je mam to ja i moja RODZINA jesteśmy bardziej bezpieczni na drodze

a wygląda to tak :)

post-1509-0-17609500-1303881389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne zapomniałeś, ale na kursie na prawko o takich oznaczeniach uczą.

Chyba nie zawsze. Z ciekawosci pytałem kilka osób,które nie mają nic wspólnego z przyczepami, czy wiedzą co oznacaja takie tablice,wiedziała jedna, po kursie na kat C

Edytowane przez adje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.