Skocz do zawartości

Tablice wyrózniające z tyłu przyczepy


maćki

Rekomendowane odpowiedzi

Ad.1 - pojazd poruszający się po UE powinien posiadać wyposażenie takie , jak w kraju rejestracji . Niemcy nie muszą mieć gaśnic w Polsce a my nie musimy mieć apteczek u nich .

 

Anglicy mogą śmigać po polskich drogach z kierownicą po prawej stronie itd.

 

Ad.2 - Badaniu została poddana tylko przyczepa , która jako taka nie ma 8 m długości . Zauważ , że nowe przyczepy stojące w salonie także nie posiadają tablic , a są dopuszczone do ruchu .

 

Dopiero w momencie połączenia przyczepy z holownikiem , jeśli długość zespołu pojazdów przekroczy 8 m i wyjechaniu takim zestawem na drogę publiczną na kierującym ciąży obowiązek odpowiedniego oznakowania zespołu pojazdów .

 

:banan:

 

przeciwmgielne tylne wymagane dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po 01.01.1988 roku

Edytowane przez Karlik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie tematy są bez sensu. Takie tabliczki tylko poprawiają naszą widoczność na drodze więc dlaczego tyle osób jest przeciwnych ich montażowi? Ja kupiłem 2 i powiesiłem nad lampami z tyłu i wiem że mnie widać i że żaden gliniarz się nie doczepi że mi ich brakuje. 30zł za 2 tabliczki a spokój w czasie podróży bezcenny i nie muszę się co roku martwić czy tabliczki są obowiązkowe czy nie.

 

jakie masz te tablice - wymiary ? bo jeśli masz w hobby nad lampami to coś czuje że są niewymiarowe, tzn wys 10cm :hmm:

niestety w hobby nie ma jak zamocować wymiarowych tablic żeby to nie straszyło, a było dość proste w montażu

 

co do widoczności, masz światła, masz trójkąty obowiązujące przyczepy ... po co jeszcze tablice ? a może dołóżmy jeszcze żółte koguty jak mają nadgabaryty ?

 

pewnie chodzi też o estetykę - ładnie wygląda taka choinka ?

P2231372.JPG

 

Ad.1 - pojazd poruszający się po UE powinien posiadać wyposażenie takie , jak w kraju rejestracji . Niemcy nie muszą mieć gaśnic w Polsce a my nie musimy mieć apteczek u nich .

 

to dlaczego np w austrii musimy mieć kamizelki ? a na SK czepiają się zapasowych żarówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę zrozumieć iż jest tak jak w "Uni" (tak jak było u nas w pierwotnych przepisach), czyli że tablice informują o długim pojeździe czyli powyżej 12m bo to już jest jakaś tam "dżdżowniczka"... ale 8m to defakto prawie każde auto z przyczepa przekracza ten wymiar a że auto jedzie z przyczepą informują o tym trójkątne odblaski... A tak to rzeczywiście dojeżdżając do "takich tablic" nie wiemy jak długi jest ten pojazd...

 

Karlik - a co powiesz na temat koszulek odblaskowych - to też wyposażenie auta, w Polsce chyba nie wymagane (w pojazdach poniżej 3,5tony) a np chyba w Austrii musi być minimum 1 a dokładnie tyle ile osób opuszcza auto podczas "awarii"? Tak samo przepisy prędkościowe, interpretacja znaków (strzałka zielona), włączania świateł itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a czy miał ktoś kontrolę podczas której toczyła się dyskusja o tablicach, ewentualnie czy ktoś dostał mandat za ich brak?

 

z tego co pamiętam to tak, ktoś pisał że capli go przy zach granicy, skończyło się na pouczeniu :hmm:

 

Karlik - a co powiesz na temat koszulek odblaskowych - to też wyposażenie auta, w Polsce chyba nie wymagane (w pojazdach poniżej 3,5tony) a np chyba w Austrii musi być minimum 1 a dokładnie tyle ile osób opuszcza auto podczas "awarii"? Tak samo przepisy prędkościowe, interpretacja znaków (strzałka zielona), włączania świateł itd...

 

o koszulkach było, wyposażenie osób, a nie pojazdu - trochę pokretne ale może i racja

a przepisy to chyba zupełnie inna kwestia, trudno sobie wyobrazić żeby Niemiec wjeżdżając do PL nie miał ograniczeń na A jak to jest w D

podobnie np z zawartością alko, czy Irlandczyk może jeździć z 0,8 promila w PL ?

 

konwencja wiedeńska dotyczy wyposażenia pojazdu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b trochę przesadziłeś z tą fotką - jak masz jedną długą tablicę to nie potrzeba krótszych. Taka albo takie. Uważam, że umieszczenie ich koło okna jest OK, choć ja bym je dał nad światłami poziomo :)

 

Poza tym mówimy o przepisach obowiązujących w Polsce. Jeśli jedziesz za granicę to też musisz przejechać po drogach publicznych w Polsce. A tu potrzebne są tablice :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b trochę przesadziłeś z tą fotką - jak masz jedną długą tablicę to nie potrzeba krótszych. Taka albo takie. Uważam, że umieszczenie ich koło okna jest OK, choć ja bym je dał nad światłami poziomo :)

 

dokładnie, to są dwa warianty, jedna długa (20x120cm) albo dwie krótkie (2x 20x60cm), tak czy siak choinka piękna ;)

co do dania "nad światłami" nad czarnym pasem jest listwa alu, więc tablica musiała by być zaraz pod oknem, na tym czarnym pasie wchodzi tablica 10cm (trza znowu dać 4szt)

nawet nie pamiętam czemu nie dałem takiej wersji :hmm: myślałem o tej na dole, jednej długiej, bo najmniej rzuca się w oczy, ale tam jest skos i znowu problem z montażem :bzik:

 

szkoda że przepis jednak nie został poprawiony, dziwne że nie zmienili jak już taka poprawka była :hmm:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wejdzie Ci nad listwą poziomo a pod rączkami? Jak nie to zostają Ci miejsca koło okna, ale nie najgorzej to będzie a na pewno bezpieczniej :)

Pozdrawiam.

 

właśnie może by weszła, nie wiem czemu odrzuciłem taką wersję

co do montażu, to chyba przeczekam, szkoda dziurawić budkę, a może za rok zniosą przepis

 

choć w sumie można by powiesić na tyrtyrkach hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupcie sobie naklejki same i nic nie trzeba kombinować;)

Z tymi wymiarami także nikt sie nie czepi jak bedą mniejsze i będą pasowały do całości-> wystarczy spojrzeć na trasach jakie tablice posiadają lawety (tam nie ma gdzie przyczepić prawidłowej wielkości tablicy ) i jakoś bez problemów mają mniejsze;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a czy miał ktoś kontrolę podczas której toczyła się dyskusja o tablicach, ewentualnie czy ktoś dostał mandat za ich brak?

 

 

Będąc na spotkaniu w Czerwonej Wodzie, kolega Seba coś opowiadał że miał kontrolę i bardzo się policjant denerwował jak mu tłumaczył podobne fakty jak my tutaj.Seba obiecał że tablice założy i warunkowo został nie ukarany.

Tak więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy jadąc z przyczepą nie miałem kontroli drogowej , ale przypuszczam , że w tym roku zacznie się polowanie czy aby zestaw nie przekracza 3,5 tony

 

A wiadomo , jak nie kijem go, to pałką

 

Są już od dawna w sprzedaży małe tablice , co prawda nie są zgodne ze wzorem Dz.U. ale homologacje posiadają :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyczepę Hobby. Naklejki mam pod uchwytami/rączkami. Wymiar 30cmx10cm. Podjechałem do studia reklamy i po gościu wyciął z folii odblaskowej 2 prostokąty. Nakleiłem na przyczepę i się trzyma. Nie chciałem tabliczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

przypomnę, że Marmur zadał pytanie jak zamontować, ewentualnie jakie.

Co prawda ja mam mniejsze niż stanowi ustawa, ale nikt się nie czepi, że nie mam. Myślę, że Policmajstry nie znają dokładnie wymiarów. Zapraszam na wątek o moim Knausie - możne je zobaczyć na fotkach.

 

Sposób montażu:

ja posłużyłem się grubą (taką miękką - chyba 1-2mm grubości) taśmą dwustronną. Przykleiłem tablice do budki. Trzymają się już drugi rok i nie zamierzają odpaść. Polecam tę formę montażu, ponieważ:

1. nie dziurawimy budki,

2. jeżeli zmienią się w końcu durne przepisy, to można je będzie odkleić i oczyścić miejsce,

3. nie dziurawimy budki,

..

10. nie dziurawimy budki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.