Skocz do zawartości

adria 450


tomsad

Rekomendowane odpowiedzi

Może daj więcej "czadu" na pokrętle - jakieś 5-7 ??? No i sprawdź czy wszystkie zawory masz otwarte - (u mnie są w szafce). Czasami nawet z minutkę trzeba "popstrykać" żeby piecyk zaskoczył...

Powodzenia

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz jesli np plomien zgassnie ODCZEKAC ok 2 minut bo bedzie male BUM :-]

W prawidlowo dzialajacym grzejniku nie powinno byc bum bo w przypadku zaniku plomienia natychmiast uruchamia sie iskrownik!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - cytat z instrukcji Trumatic S3002:

"W żadnym razie nie

powtarzać włączania

zapłonu przed upływem

2 minut, w przeciwnym razie

niebezpieczeństwo wytfuknięć!

Obowiązuje to także

wtedy, gdy ogrzewanie

znajdujące się już w trakcie

eksploatacji zgaśnie i trzeba

będzie ponownie włączyć zapłon."

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze iskrownik zalacza sie automatycznie w przypadku zaniku plomienia.

Obowiazuje to takze

wtedy, gdy ogrzewanie

znajdujace sie juz w trakcie

eksploatacji zgasnie i trzeba

bedzie ponownie wlaczyc zaplon."

Wobec tego skad masz wiedziec kiedy zgasnie plomien podczas eksploatacji?

Po to jest automat, ktory reaguje natychmiast a kiedy nie uda mu sie uruchomic grzejnika gaz jest odcinany przez termopare, w przeciwnym razie polowa z nas wachala by kwiatki od strony korzeni.

Zauwazylem, ze w instrukcjach Truma sa babole np. dzis kiedy montowalem Ultraheata w swoim piecyku gdybym sie sugerowal instrucja musialbym wybebeszyc caly S3002 i rozszczelnic go w dwoch miejscach. Na szczescie ogladnalem film, podczas ktorego fachowiec pokazuje jak mozna przeprowadzic montaz demontujac jedynie blache za grzejnikiem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - ale cytuję instrukcję producenta i na niej się opieram. Nie ja wymyśliłem to urządzenie i nie ja napisałem do niego instrukcję. Ale po coś ktoś to napisał czyż nie tak?

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

tomekk: to iskrownik wytwarza prąd, czyli obwód musi być zamknięty, żeby iskra pojawiła się w piecu

 

Affa nie rozumiem, u mnie jak nie podłączyłem 12 V z akumulatora lub 230 V z gniazdka do instalacji elektrycznej przyczepy to nie można było uzyskac iskry. Zapalnik mam taki co jak się wciśnie to jest silne "pstryk" (jak w zapalarce do gazu). Trzeba kilka razy energicznie popstrykać żeby odpalić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie jak nie podłączyłem 12 V z akumulatora lub 230 V z gniazdka do instalacji elektrycznej przyczepy to nie można było uzyskac iskry.

Pozdrawiam

 

może ktoś wcześniej zrobił przeróbkę żeby baterii nie wymieniać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej: musiałbyś zastosować zasilacz, ale po co? ja mam akumulatorek i zasilacz

 

tomekk: iskrownik działać powinien bez prądu- to on jest od wytwarzania napięcia, nie odwrotnie. nie wiem co masz za ustrojstwo, to co piszę to wiem z obsługi trzech różnych pieców trumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.