Skocz do zawartości

Jakie dokumenty do rejestracji sprowadzonej przyczepy


lupilu

Rekomendowane odpowiedzi

Tygrys - czytając twojego posta mam wrażenie, że kompletnie nie orientujesz się w rynku używanych przyczep. Staję w obronie ADRII nie dlatego, że aktualnie ją posiadam (u mnie jest to okres przejściowy, zmieniam przyczepy co rok) ale dlatego, że obecne ADRIE to naprawdę wyrób europejski z wyższej półki. Jakością dorównują wyrobom HOBBY i KNAUS. Jeżeli piszesz, że ADRIA po 3-5 latach rozszczelnia się a po 10 latach jest nic nie warta to widać, że nie orientujesz się w temacie i lepiej nie wypowiadaj się na ten temat zdania.

 

Faktycznie ADRIE z lat 70- tych pozostawiały wiele do życzenia pod względem jakości wykonania. Moja pierwsza przyczepa to właśnie była ADRIA z lat 70 - tych i pod względem jakości odbiegała od przyczep zachodnioeuropejskich. Obecnie posiadam ADRIĘ z 2001 roku i uważam, że jest bardzo starannie wykonana przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Przy moich możliwościach sprowadzenia dowolnej przyczepy na pewno nie kupiłbym byle czego.

 

ADRIA JEST THE BEST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!Już kiedyś pisałem na temat po komunistycznego jugosłowiańskiego wynalazku "adria".Nie chce mi się wertować tematów,a więc w skrócie-NIE POLECAM,złom 1 kategorii (...)

 

Eee, Tajger, czemu tak napisałeś? Porównanie tamtejszych Adrii a współczesnych ma się tak samo jak porównanie Skody 105 z tamtych czasów do współczesnych Octavii... Może miałeś złe doświadczenia i zapewne egzemplarz na którym opierasz swoje zdanie miał jakąś "przygodę" , tu dostała a tam się rozszczelnienie objawiło... ale tak jest z każdymi p-mi.

Nie jestem sympatykiem Adrii bo jeszcze nie miałem a z góry oceniać nie mogę.

Myślę że warto przeprosić urażonych ale i zadowolonych posiadaczy tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:czerwona: Już wróciliśmy, ale do tej pory nie możemy się otrząsnąć po tym co widzieliśmy. Tylko dzięki Waszym studzącym nasz zapał wpisom nie popełniliśmy zbrodni na miejscu, bo byliśmy przygotowani na najgorsze. Ale do rzeczy...Po 5 godzinnej jeździe zobaczyliśmy "naszą" Adrię mocno przybrudzoną (na zdjęciach była czysta). Niezrażeni przystąpiliśmy do oględzin, zadając Panu pytania natury zarówno grzecznościowej jak i technicznej. Pan jednak niechętnie udzielał na nie odpowiedzi, niezadowolony,że w ogóle pytamy. Zaczęły się kłamstwa np. na pytanie od kiedy przyczepka jest w Polsce Pan odpowiedział, że od marca tego roku, a na nasze ponowne pytanie dlaczego wobec tego na zdjęciach cepki widać bujną, letnią zieleń Pan sobie przypomniał, że jednak sprowadził ją w lipcu ubiegłego roku (!) Brnąc dalej postanowiliśmy obejrzeć przedsionek, który według zapewnień był jak nowy. I tu już się Pan zdenerwował mówiąc,że nie trzeba go rozkładać, bo jest kompletny i bardzo ładny, i trzeba mieć trochę zaufania. Zaufanie zaufaniem, ale jednak postanowiliśmy go rozłożyć - szybko się okazało, że namiot posiada tylko ściany, sufitu brakowało, Pan był równie zdziwiony co my, szukał przez dłuższy czas tego sufitu, ale bezskutecznie. Potem zaproponował, że obniży nam cenę za ten niekompletny przedsionek. W międzyczasie odkryliśmy, że podłoga pośrodku przyczepy dość mocno się ugina, więc nie słuchaliśmy już żadnych zapewnień, że tak ma być, bo wszystko jest oryginalne, itp., tylko zażądaliśmy zwrotu zaliczki i wialiśmy co sił w nogach.

Ogółem: zmarnowane 10 godzin, przejechane 700 km, nadszarpnięte nerwy i utrata wiary w człowieka (ale z nadzieją,że tylko chwilowa)

Dziękujemy wszystkim za cenne wpisy w tym temacie, które uchroniły nas przed nabyciem tej budki :dzieki:

Jednocześnie, gdyby ktoś z Was wiedział coś o innej Adrii 400 do sprzedania, to dajcie, proszę cynk, bo wakacje tuż, tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że barachła nie kupiliście.

 

Ja jutro jadę kupować swoją, Hobby. Szkoda, że szukacie Adrii, bo sprzedający ma kilka ładnych przyczepek na placu i macie do niego w miarę blisko. Jeśli będzie miał coś ciekawego to dam Wam znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj sobie zasług przypisywać, ale też się cieszę z powodu niekupienia przez Was tej p-py.

Dla mnie trefna była od pierwszego wejrzenia.

Widzisz, tak mam we krwi, że jak namierzę jedną niezgodność, to gość już jest przegrany i tak jak Ty wierciłbym dziurę w brzuchu z góry wiedząc że nie kupię.

Apropos... zdążyliście wykryć prawdziwy rok budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimna krew i opanowanie! Zero emocji! W taki sposób sprzedawca nie wciśnie nam/Wam kitu!

Marmur - powodzenia jutro.

Lupilu - nie skupiaj się na marce. Skup się na dobrej ładnej przyczepce z podobnym układem jaki Ci pasuje. Nie zawężaj sobie sztucznie pola manewru. Może będzie Adria, może Hobby? A może trafi się Burstner albo Knaus?

Ważne to stan, potem układ i cena. Powodzenia. Podsyłaj linki, będziemy Cię studzili ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze że nie kupiliście, szkoda tylko że musieliście sami doświadczyć rozczarowania i zmarnowanych km ...

 

myślę że Grzesiek ma rację, nie ograniczaj się do Adrii bo tych cepek nie ma wiele i strasznie utrudniasz sobie wyłowienie czegoś sensownego

na naszym trudnym rynku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj sobie zasług przypisywać

 

Wojtek, masz pełne prawo przypisywać sobie zasługi :piwko:, bo bardzo nam pomogłeś!

 

Macie rację, poszerzamy pole poszukiwań, tej Adrii tak się "uczepiliśmy", bo to jedyna znana nam przyczepa z łóżkiem o szer. 160 cm, a takiego przynajmniej potrzebujemy dla naszych trzech urwisów. Nam wystarczy min.120 cm. Adria tak właśnie miała, a przy tym niewielkie wymiary no i DMC 1000 (możemy mieć max 1100). Reasumując: szukamy cepki niewielkiej, lekkiej, ale dla 5 osób (będzie trudno, ale udało nam się zwiększyć budżet do 15 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, poszerzamy pole poszukiwań, tej Adrii tak się "uczepiliśmy", bo to jedyna znana nam przyczepa z łóżkiem o szer. 160 cm, a takiego przynajmniej potrzebujemy dla naszych trzech urwisów. Nam wystarczy min.120 cm. Adria tak właśnie miała, a przy tym niewielkie wymiary no i DMC 1000 (możemy mieć max 1100). Reasumując: szukamy cepki niewielkiej, lekkiej, ale dla 5 osób (będzie trudno, ale udało nam się zwiększyć budżet do 15 tys.)

 

to szukaj cepki z tzw podkową, rzuć okiem na przyczepkę Grześka -gfizyk, bo miał podobne założenia z tego co pamiętam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miała ;-) Ale się zmieniły. Były dla 5 osób, jest dla 6-ciu :-))))

Mam dużą podkowę, drugie dużo łóżko i dmc 1100kg.

 

Planuję dołożyć jeszcze łóżko piętrowe. W głowie już mi się rysuje pomysł.

 

proponuję jeszcze rzucić okiem na budkę Kit-a. Rozwiązanie bardzo ciekawe, na którym się będę wzorował.

 

A Knausa z czystym sumieniem polecam (oczywiście w dobrym stanie).

 

Przy okazji - dla 5 osób warto pomyśleć właśnie o długości około 4,5m. Plus przedsionek. W jakim wieku masz młodzież?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miała ;-) Ale się zmieniły. Były dla 5 osób, jest dla 6-ciu :-))))

Mam dużą podkowę, drugie dużo łóżko i dmc 1100kg.

 

Planuję dołożyć jeszcze łóżko piętrowe. W głowie już mi się rysuje pomysł.

 

proponuję jeszcze rzucić okiem na budkę Kit-a. Rozwiązanie bardzo ciekawe, na którym się będę wzorował.

 

A Knausa z czystym sumieniem polecam (oczywiście w dobrym stanie).

 

Przy okazji - dla 5 osób warto pomyśleć właśnie o długości około 4,5m. Plus przedsionek. W jakim wieku masz młodzież?

 

Nasi juniorzy mają : 10 lat i 2 x 5 lat (bliźniaki). Knausów nie oglądaliśmy ze względu na "za wysokie progi" - finansowe, rzecz jasna, ale kto wie...Jeżeli Twoja budka ma takie fajne spanka, to może Knausa powinniśmy szukać? A ta budka Kit-a, to jaki model? Jakoś tak żywiliśmy przekonanie, że Knausy są raczej dla rodzin 2+2, a do tego z dużą DMC. Macie cztery pociechy??? Aż taki urodzaj???Szacuneczek - może dorównamy :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupilu

 

Ja dziś kupiłem przyczepkę.

 

Sprzedający na własny koszt zrobił przegląd, dał mi do ręki wszelkie papiery potrzebne do rejestracji, sporządziliśmy umowę przedwstępną i dopiero w tym momencie dostał kilka stówek zaliczki. W międzyczasie zweryfikowałem, czy mam wszelkie niezbędne dokumenty wymagane przy rejestracji i złożyłem papiery w WK. Resztę kasy dostanie w momencie gdy przykręcę tablice do przyczepy i sporządzimy ostateczną umowę kupna-sprzedaży.

 

Do ręki dostałem również dokument z jakim przyczepa wyjechała z fabryki z dokładną datą produkcji.

 

Wydaje mi się, że tak powinien wyglądać rozsądny tok postępowania.

 

Na oględziny miałem dowolną ilość czasu i zaglądnąłem w każdy zakamarek. Oczywiście drobne usterki są, ale nowe przyczepy są w salonie i takie mnie z oczywistych względów nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupilu - mamy 4! Dwa tygodnie temu urodził nam się drugi syn (czyli dwie parki) ;-): 11 lat, 8 lat, 5 latek i 2,5 tygodnia ;-)

 

Kit ma identyczną jak moja, czyli 450, ale ma z przodu dodatkowe piętrowe pojedyncze łóżko. Ja planuję zrobić też pięterko, ale dla dwóch osób.

 

Bambosz - w linku otwiera się strona główna sprzedawcy w UK :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambosz - w linku otwiera się strona główna sprzedawcy w UK :niewiem:

 

Coś z linkiem pokręciłem?

Jest tam na stronie ADRIA z 1993r. O tą przyczepę właśnie mi chodziło.

Co do samego sprzedawcy to znajomy kupił u nich przyczepę i bardzo ich zachwalał. Na wszystkie dają gwarancję. On na swojej sporo utargował kosztem właśnie gwarancji. Zdecydował się na 3-miesieczną bo i tak do polski budkę zabierał. Po odbiór umówili się z nim na niedziele mimo że normalnie nie mieli w niedziele czynne i sprzedawca poświęcił kilka godzin żeby wszystko zaprezentować i pokazać że działa. Całe wyposażenie było kompletne a jak się dowiedział że docelowo zabierze ją do polski to dodał jeszcze europejską przelotkę do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.