Skocz do zawartości

Jakie dokumenty do rejestracji sprowadzonej przyczepy


lupilu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiliśmy ( a raczej zarezerwowaliśmy wpłacając zaliczkę) niedawno Adrię 400. Przyczepka jest przywieziona z Holandii, stacjonuje obecnie w Zielonej Górze. Jako, że my jesteśmy z Zabrza, oglądaliśmy ją tylko na zdjęciach polegając na zapewnieniach sprzedającego,że w 100% wszystko jest w porządku. A że zależało nam na tym konkretnie modelu (którego nie ma w nadmiarze), więc zdecydowaliśmy się na zakup. Jedziemy po nią we wtorek, jednak po przeczytaniu na forum o problemach z rejestracją sprowadzonych przyczep, nie wiemy,czy nasza Adria będzie mogła być zarejestrowana. Doradźcie proszę, jakich dokumentów żądać od sprzedającego, żebyśmy mieli pewność, że uda się cepkę bezproblemowo zarejestrować. Dodam,że Adria jest w bdb stanie, z 1993 roku i kosztuje 7500 zł, więc cena chyba nie jest zaniżona. Liczymy na Wasze rady, bo sami jesteśmy kompletnie zieloni w tym temacie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciężko doradzić bo nie wiem jaką umowę dostaniecie ...

ja do rejestracji miałem umowę z Holendrem, RDW - wyrejestrowanie, dowód rejestracyjny z oderwaną jedną częścią

oczywiście OC, przegląd i tłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś się ta cena nie podoba.

Może być tak, że sprowadzający czegoś "nie zauważył" potem durne tłumaczenie, "a bo wie Pan jak to jest, szybko, szybko bo żona pod kołderką czeka ale jak kocham Boga nie zauważyłem że prawej ściany w tej p-pce nie ma...".

Albo inne głupa palenie: " No co Pan gadasz???? a ja byłem pewien że to 1994r, ale mnie holer wyrolował, tfu..."

Tak naprawdę... to są najgorsze pesymistyczne wynikające z doświadczenia moje przemyślenia więc gorzej być już nie może,

tylko lepiej i tego

SERDECZNIE ŻYCZĘ .

Zapodaj jakiś link, ja do Z.Góry mam 40 minut jazdy a jutro mam wolne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. pytanie-czy ta osoba co wam przyprowadzi przyczepke ma dzialalnosc gospodarcza czy przyczepka jest kupiona na was.jesli prowadzi dzialalnosc to powinniscie dostac od niego fakture vat oraz kopie jego wpisu dzialalnosci.oczywiscie holenderski dowod rejestracyjny(sklada sie on z 3 czesci ,ktore po zlozeniu razem maja wymiar kartki A4) Nastepnie przeglad techniczny .Z tymi dokumentami udajecie sie do wydz komunikacji i rejestracja(dowod rejestracyjny musi byc przetlumaczony na polski)nie bierzcie przyczepki jak nie ma wszystkich czesci dowodu,bo nie zarejestrujecie.

Jezeli przyczepka jest kupiona na Was w NL to potrzeba umowe tez przetlumaczyc,i w urzedzie skarbowym uzyskac zaswiadczenie ze przyczepka nie portzebuje zaswiadczenia o zaswiadczeniu nieplacenia vat i nie potrzeba zswiadczenia VAT24 (paranoja)

Jesli niezroumiale cos wytlumaczylem to podaje moj telefon 607645321 i wytlumacze bo to przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Koledzy napisali się zgadza za wyjątkiem Urzędu Skarbowego. w wydziałach komunikacji nie wymagane są takie dokumenty. Chyba, że u Irka. Proponuję wykonać telefon do W.K. Przyczepka nie podlega też opłacie akcyzy.

I jeszcze jedno, jak nie masz blach holenderskich, to wypełniasz w W.K., że przyczepka została przywieziona na lawecie. Tekturowe tablice się nie liczą.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co Koledzy napisali się zgadza za wyjątkiem Urzędu Skarbowego. w wydziałach komunikacji nie wymagane są takie dokumenty. Chyba, że u Irka. Proponuję wykonać telefon do W.K. Przyczepka nie podlega też opłacie akcyzy.

I jeszcze jedno, jak nie masz blach holenderskich, to wypełniasz w W.K., że przyczepka została przywieziona na lawecie. Tekturowe tablice się nie liczą.:niewiem:

 

A czy możemy ją przywieźć z Zielonej Góry jeżeli cepka jest bez blach? Czy trzeba wykupić jakieś chwilowe ubezpieczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. pytanie-czy ta osoba co wam przyprowadzi przyczepke ma dzialalnosc gospodarcza czy przyczepka jest kupiona na was.jesli prowadzi dzialalnosc to powinniscie dostac od niego fakture vat oraz kopie jego wpisu dzialalnosci.oczywiscie holenderski dowod rejestracyjny(sklada sie on z 3 czesci ,ktore po zlozeniu razem maja wymiar kartki A4) Nastepnie przeglad techniczny .Z tymi dokumentami udajecie sie do wydz komunikacji i rejestracja(dowod rejestracyjny musi byc przetlumaczony na polski)nie bierzcie przyczepki jak nie ma wszystkich czesci dowodu,bo nie zarejestrujecie.

Jezeli przyczepka jest kupiona na Was w NL to potrzeba umowe tez przetlumaczyc,i w urzedzie skarbowym uzyskac zaswiadczenie ze przyczepka nie portzebuje zaswiadczenia o zaswiadczeniu nieplacenia vat i nie potrzeba zswiadczenia VAT24 (paranoja)

Jesli niezroumiale cos wytlumaczylem to podaje moj telefon 607645321 i wytlumacze bo to przerabialem

 

Kupiliśmy tę Adrię na Allegro, sprzedający nie prowadzi działalności i cepka nie jest kupiona na nas. Z rozmowy telefonicznej dowiedzieliśmy się, że sprzedający ma dowód rejestracyjny i "wszystkie papiery są w porządku", powiedział też, że przyczepa jest bez przeglądu i musimy go zrobić we własnym zakresie. Adria nie jest również ubezpieczona - wg sprzedawcy to wszystko nie jest problemem, nas dopadają wątpliwości (po niewczasie, bo zaliczka wpłacona :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z gościem, żeby zrobił przegląd, za który Ty zapłacisz. Będziesz miał temat z głowy.

Jeżeli nie przeszkadza Ci podwójny wyjazd, to możesz pojechac obejrzeć. Pamiętaj, że przy sprzedaży poprzez net możesz od umowy odstąpić ;-).

Jedziesz, oglądasz budkę i papiery. Kwity (łącznie z przeglądem) zabierasz, rejestrujesz u siebie, robisz OC i jedziesz po budkę.

Ew. niech gościo rejestruje na siebie (koszty mu zwrócisz w takiej wysokości, jakie sam byś poniósł). Umowę piszecie na taką kwot jaką zapłacił (mial wpisaną) sprzedawca (żeby nie płacił podatku). I temat też jest zalatwiony.

Najprościej - laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jak nie masz blach holenderskich, to wypełniasz w W.K., że przyczepka została przywieziona na lawecie. Tekturowe tablice się nie liczą.:niewiem:

 

i znowu mam inne doświadczenia, mnie kazali zdać te NL tablice, fakt że nie były tekturowe tylko z plastiku ;)

sam byłem zdziwiony i pytałem pani czy aby na pewno chce takie "tablice"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z gościem, żeby zrobił przegląd, za który Ty zapłacisz. Będziesz miał temat z głowy.

Jeżeli nie przeszkadza Ci podwójny wyjazd, to możesz pojechac obejrzeć. Pamiętaj, że przy sprzedaży poprzez net możesz od umowy odstąpić ;-).

Jedziesz, oglądasz budkę i papiery. Kwity (łącznie z przeglądem) zabierasz, rejestrujesz u siebie, robisz OC i jedziesz po budkę.

Ew. niech gościo rejestruje na siebie (koszty mu zwrócisz w takiej wysokości, jakie sam byś poniósł). Umowę piszecie na taką kwot jaką zapłacił (mial wpisaną) sprzedawca (żeby nie płacił podatku). I temat też jest zalatwiony.

Najprościej - laweta.

 

 

 

Jak zarejestrować przyczepę campingową ?

 

Aby zarejestrować przyczepę należy przetłumaczyć umowę zakupu ,dowód rejestracyjny i wymeldowanie przyczepy (o ile jest ,w Holandii przyczep o DMC do 750 kg nie rejestruje się) , potem należy zrobić przegląd techniczny . Z oryginałami dokumentów i tłumaczeniem należy udać się do urzędu komunikacji i można zarejestrować przyczepę . Później można się tylko cieszyć z posiadania własnego domku na kółkach ,ale ...

 

 

wymagane dokumenty :

 

  • dokument rejestracyjny przyczepy + tłumaczenie
  • wymeldowanie przyczepy + tłumaczenie
  • przegląd techniczny - ok 150 zł.
  • rejestracja - dowód rejestracyjny + 1 tablica - 130 zł.

i tu jest ale :

 

zaświadczenie US - 150 zł. + 5 zł. znaczek ???

 

to zaświadczenie jest niepotrzebne i minister to wyjaśnił :

 

wyjaśnienie PP4-8130-1273-\04\tz\3944

 

Artykuł pochodzi z "Podatkowego przeglądu prasy" przygotowanego przez Pricewaterhouse Coopers

 

Gazeta Prawna

 

Dla przyczep lub naczep naczelnik urzędu skarbowego nie ma obowiązku wydawania zaświadczenia na formularzu VAT-25 - podkreślono w piśmie Ministerstwa Finansów. Tymczasem niektórzy czytelnicy "Gazety Prawnej" twierdzą, że brak zaświadczenia może komplikować dokonanie rejestracji.

 

Wydawaniu zaświadczeń poświęcone jest pismo Departamentu Podatków Pośrednich Ministerstwa Finansów (nr PP4-8130-1273/04/TZ/3944). W dokumencie tym powołano się na przepis art. 105 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.). Zgodnie z tymi regulacjami, naczelnicy urzędów skarbowych dla celów związanych z rejestracją środków transportu są zobowiązani do wydawania zaświadczeń potwierdzających uiszczenie przez podatnika podatku od towarów i usług, w przypadkach, o których mowa w art. 103 ust. 3 i 4 (lub potwierdzających brak takiego obowiązku), z tytułu przywozu pojazdów nabywanych na terytorium państwa członkowskiego innego niż Polska. Chodzi o pojazdy, które mają być dopuszczone do ruchu w kraju.

 

(...) Za inne środki transportu powinny być uznane pojazdy tożsame z nowymi (w przypadku pojazdów lądowych są to te, które wymieniono w poz. 1-4, 9-10, 15-20 załącznika nr 1 do ustawy, napędzane silnikiem o pojemności skokowej większej niż 48 centymetrów sześciennych lub o mocy większej niż 7,2 kilowata), nie spełniające warunku niezbędnego do tego, aby uznać je za nowe środki transportu.

 

(...) Przyczepy i naczepy nie mają własnego napędu, co jest warunkiem niezbędnym do uznania danego pojazdu za środek transportu w ustawie o VAT.

 

W związku z tym, gdy przedmiotem nabycia jest przyczepa lub naczepa, naczelnik urzędu skarbowego nie ma obowiązku wydawania zaświadczenia na formularzu VAT-25.(...)

 

Krzysztof Tomaszewski

 

Gazeta Prawna

 

Urząd skarbowy jak ma to w zwyczaju najpierw żąda pieniędzy , nie interesuje go żadne wyjaśnienie nawet ministra

na szczęście urzędy które żądają w\w zaświadczenie należą do rzadkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irekg1 wszystko się zgadza tylko teraz pierwszy przegląd kosztuje 78 zł i zaświadczenia z US już nie wymagają.

 

 

zgadza sie,ale u mnie chcieli zaswiadczenie o tym ze nie jest wymagane zaswiadczenie na formulazu VAT25 (co nazwałem PARANOJA)ale pomysłowosc urzednicza nie zna granic.W UC wystawili mi taki papier za darmo.Dokładnie wiem ze ten papierek wWK był im potrzebnyjak rybie recznik-ale urzednik ma racje.Ktos musi byc madrzejszy i odpuscilem sobie pouczania NIEOMYLNYCH !!!

Pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, skoncentrujmy się nad pomocą dla Kolegi lupilu i uchrońmy przed rozczarowaniem bo porządny jest.

Osobiście mam wrażenie że jest zagrożony zakupem tej przyczepki.

Oto ona, zaliczkowana p-pa Adria którą ma zamiar kupić nasz Kolega.

w/g mnie odmłodzona o 4 lata.

Porównajcie na początek tą z 1993r

 

http://allegro.pl/adria-przyczepa-kampingowa-jak-nowa-i1538534177.html

i tą z 1990r.

http://regiomoto.pl/oferta/RMU1110113514500/adria-400-warszawska-93-1990-8900-00

 

 

Dla chętnych zapodaję link do podobnych dla porównań.

Liczę na to że się mylę, ale cóż, musicie to jakoś uzasadnić, ja swoje uzasadnienie napisałem na PW kolegi lupilu, ponieważ handlarze też czytają to, po czym się ich kłamstwa rozpoznaje.

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=2N&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&biw=1047&bih=449&site=search&tbm=isch&sa=1&q=adria+400&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co urząd to inna interpretacja przepisów. Wszak żyjemy w wolnym kraju i każdy urzędnik może sobie dowolnie je interpretować.

U mnie aby zarejestrować przyczepę z Holandii wymagają w WK:

-Dokument rejestracyjny

-Duplikat

-RDW

-Faktura zakupu lub umowa

-Przegląd techniczny

 

+ oczywiście wszystkie tłumaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.