Skocz do zawartości

wycieczka w okolicach Wrocławia


calkiemnowy

Rekomendowane odpowiedzi

calkiemnowy,uzupełnił swój profil bedzie łatwiej dać ci namiary na cos w twojej okolicy.Ja ze swojej strony polecił bym zwirownię ,,bajkał'' w kamieńcu wrocławskim ryby,las ,woda w miarę spokojnie do lipca a i mnie można tam czasem spotkać ;) pozdrawiam.

 

No to fajnie byłoby Cie tam spotkać Woterku, bo ja też planuje tam jakiś weekend, majowy lub czerwcowy ;D

Tym bardziej, ze to jakies 5 km ode mnie hehe%281%29.gif

To chyba nie żwirownia lecz stare koryto Odry, ale mniejsza z tym ;D

 

Nawet wczoraj byłem tam zrobic mały rekonesans. Stały ze 2 kamperki i 2 przyczepy, namiot. W tygodniu po południu cisza, spokój, tafla wody jak lustro, ludzie rybki łowią, również w niedaleko płynącej Odrze. Naprawdę całkiem przyjemnie.

Gorzej na weekendy. Wtedy tłumy.

Co do dojazdu: jakis czas temu wysypali tłuczniem droge łączącą most w Kamiencu z Bajkałem. Teraz jest w miare.

Ale będąc już na miejscu, chcąc dojechać z budką na lewy brzeg jeziorka (najpopularniejsze miejsce na nocleg) trzeba pokonać jakies 500 m ok 4km/h bo straszne muldy, korzenie drzew itp.

 

Generalnie polecam. A mozeby tam zorganizowac kiedys mini spocik w kilka - kilkanascie załóg na dziko?

Więcej chyba nie wejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dopisuje do tego spotkanie :) , też mam blisko . Tylko czy koniecznie ten Bajkał?

 

Mogę polecić kemping w koło Brzegu Opolskiego , miejsce na rozbicie się spore, warunki sanitarne jako takie ( nie najwyższy poziom, ale znośne ) prąd jest , woda bieżąca jest, można powędkować i od wrocka nie daleko czy Strzelina.

Musiał bym podjechać pogadać z właścicielem - zmienił się od ubiegłego roku , a szkoda z poprzednim miałem dobre układy.

Edytowane przez Wirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki mini spocik to by było to :yes:

 

Tak właśnie. :ok:

Ja chciałbym sprawdzić, w jakimś niedalekim miejscu warunki biwakowania na dziko, zanim wyrusze w 3-tygodniowy wakacyjny rejs po Polsce, z noclegami na kempingach oraz poza nimi. Może byc Bajkał.

 

Terenowcu, czy kamieniołomy w okolicach Strzelina nadają się również na tego typu wypad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dacie się namówić na ten kemping w Kościerzycy koło Brzegu , jeszcze dziś bym podjechał pogadał zrobił fotki .

 

Z Wrocławia jest 40 parę km ze Strzelina 30 parę , a ja mam najbliżej bo 20 parę :) , ale to żadna różnica.

Edytowane przez Wirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dacie się namówić na ten kemping w Kościerzycy koło Brzegu , jeszcze dziś bym podjechał pogadał zrobił fotki .

 

Z Wrocławia jest 40 parę km ze Strzelina 30 parę , a ja mam najbliżej bo 20 parę :) , ale to żadna różnica.

 

Ten Bajkal to niekoniecznie. Ale i tak tam kiedys zajade sobie na nocke, jako, ze kolo domu. smirk%281%29.gif

 

Myślę, że chodzi o to, zeby pomiędzy takimi zlotami w długie weekendy (jak Sława) spotkać się gdzieś blisko bez konieczności brania dnia wolnego (piątek popoludnie - niedziela popoludnie). Kościerzyce - ode mnie 37 km :] Jestem za! :bravo:

Chetnie Wirku przeglądnął bym fotki i poznał szczegóły dot. tego kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI jadę w takim razie zaciągnąć języka, miejsce mi jest znane i nadaje się w zupełności na takie spotkanie : jest prąd , bieżąca woda, są sanitariaty takie w miarę, jest wiata pod ognisko, jest spory plac na rozstawienie, jest woda do powędkowania, jest molo, jest wyspa, jest mała plaża,jest bar na miejscu ( tylko nie wiem od kiedy czynny i co obecnie oferuje po zmianie właściciela)

Nie znany mi jest obecny właściciel ( poprzedniego znałem bardzo dobrze i super się dogadywałem ) i dlatego jadę pogadać i zobaczymy jakie będę efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościerzyna - byłem , pełniejsza relacja w poniedziałek (foto też), bo w tej chwili zaczepiam budkę i wracam tam ( pogoda sprzyja ) .

Optymistycznie to wygląda widać nowy właściciel inwestuje - już widać pewne zmiany na lepsze, a ma być - jak właściciel mówi "perełka ziemi opolskiej", ale chyba nie tylko bo Dolny Śląsk czy Górny też blisko.

Jakby ktoś chciał dziś coś więcej na ten temat ( telefon w avatarze ) , a może ktoś kto ma blisko będzie miał też tak szalony pomysł i zaczepi budkę i dobije do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kościeżynie byłem 100 lat temu i miejsce to miło wspominam. Jak termin przypasi, między komuniami a weselami, to chętnie przyjedziemy :przyczepa:. Mogę już dziś powiedzieć, że u nas odpadają: 14 maja, 21 maja i wszystko od 12 czerwca do 3 lipca. Jak widać harmonogram mocno napięty. Tak naprawdę zostaje tylko 27 maj i 3 czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Kościerzyna oki , Wirek na rekonesansie czekamy na relację wstępnie na za tydzień sie z nim tam umówiłem może ktoś sie skusi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Kościerzyna oki , Wirek na rekonesansie czekamy na relację wstępnie na za tydzień sie z nim tam umówiłem może ktoś sie skusi :hmm:

 

 

Qurcze,

ale kusicie :slina:

 

Jesli nic innego nie wypali to i moze ja sie zdecyduje...?

Ale najpierw zdjęcia i relacja! :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.