Skocz do zawartości

toaleta turystyczna czy kasetowa


kobas

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Adrii Unici 360 z 2002 r. Budka bardzo atrakcyjna i czyściutka i prawie pachnące mebelki i zasłonki itp. Moje zadowolenie zakłóciły informacje, że większość forumowiczów preferuje wc kasetowe. W mojej pięknej Adrii jest wc turystyczne - wyjmowane z wnętrza przyczepy. Ciekawy jestem jakie są pozostałe minusy toalety, która nie posiada możliwości opróżniania z zewnątrz oraz jak bardzo jest kłopotliwe korzystanie z takiego wc jak ja posiadam (thetford).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz minusy ??? Zacznijmy od plusów:

Przed zimą bierzesz pod pachę i zanosisz do piwnicy - i nic ci nie zamarznie, nie trzeba nic spuszczać, suszyć, odpowietrzać itp.

Jak by się jednak coś popsuło kupujesz nową i po bólu. ( a kupie jest chyba wszystko jedno hehe%281%29.gif ) :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że zaczynasz od złej strony, co innego gdybyś nie miał nic ... ale jak masz przenośną to używaj i ciesz się kibelkiem, bo nie wszyscy go mają

miałem turystyczną, teraz mam kasete ... wielkiej różnicy nie ma, największa to opróżnianie

w przenośnej najbardziej przeszkadzało mi brak ... łazienki, tzn pomieszczenia gdzie WC można postawić i się s_kupić :-]

Ciebie to nie dotyczy, bo łazienkę jak rozumiem masz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj złych stron. Ja mialem przenośke, teraz kasetę i wolę przenośkę. Wygodniejsza była, bardziej przypominała kibelek z domu niż maława kaseta. Wynoszenie nieczystości nie sprawiało mi problemów. A nawet łatwiej się nosiło niz kasetę (za jeden uchwyt, a nie za dwa... kasetę w pionie jakoś dziwnie się nosi, mniej pewnie - takie odczucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też mam przenośną i zimową porą było tak jak pisał Ci kolega beruang - do piwnicy i po kłopocie. Jak trzeba myć się lub dzieci w przyczepce wystawiasz ją i masz więcej miejsca. Za cenę drzwiczek serwisowych w WC kasetowym masz prawie nową przenośną. Minusem (choć mi to nie przeszkadza) jest to ze trzeba ręcznie pompować "spłuczkę". Jeśli chodzi natomiast o opróżnianie - kwestia wprawy. Wyciąganie też jest bezproblemowe - na płasko na zewnątrz a potem w rękę i do cudnego miejsca, choć ja wiozę go dumnie w skrzyneczce na kółkach z "kominem" do góry. W sumie to powiem Ci że i kasetowe i przenośne WC to gó....na sprawa ale nie oceniona. I tak kiedy z niej korzystasz masz ją z tyłu a nie przed oczami.

 

Pozdrawiam i miłego użytkowania życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem właśnie pierwszą przyczepę firmy ABBEY i jest w niej pojemnik na wodę, kibelek z 2 części z pompką ręczną i dziwny pojemnik na kółkach jeśli ktoś może udzielić kilka rad jak działa taki kibelek bo podejrzewam, że do pojemnika dolnego wlewa się jakąś chemie i po co ten pojemnik na kółkach :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki powoli dowiaduję się wszystkiego i widzę że warto mieć taki pojemnik bo na bo dostało się jednemu z forumowiczów z próbę puszczania tego w glebę

Pewnie na wodę szarą tzn tą zużytą aby nie wyciekała na ziemię.

 

Kibelek - do dolnego wlewa się wodę dodaje płynu by neutralizował brzydkie zapachy. Do górnego robi się analogicznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.