Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki w lodówce


woolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem, a mianowicie muszę wymienić uszczelkę w lodówce Elektrolux. Czy może ktoś wie gdzie kupie taką uszczelkę? Byłem ostatnio w sklepie z częściami do przyczep i nic.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem, a mianowicie muszę wymienić uszczelkę w lodówce Elektrolux. Czy może ktoś wie gdzie kupie taką uszczelkę? Byłem ostatnio w sklepie z częściami do przyczep i nic.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Witam, ja bym na kolegi miejscu szukał w dobrym serwisie AGD gdzie naprawiają lodówki domowe mieś wzór lub dobrej jakości zdjęcie oryginalnej uszczelki co by można było łatwiej porównać jak lodówka ma taki wzór uszczelki. A co do sklepów z częściami do przyczep ta raczej mizerne wysiłki by mieli coś takiego.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy.

 

W sobotę zrobię zdjęcie i padam wymiary.

 

PS Tak to jest jak się zapomnij wyjąc jajek z lodówki i cała zawartość spłynie do uszczelki przez 2 mm dziurkę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy.

 

W sobotę zrobię zdjęcie i padam wymiary.

 

PS Tak to jest jak się zapomnij wyjąc jajek z lodówki i cała zawartość spłynie do uszczelki przez 2 mm dziurkę :)

 

Pozdrawiam

 

Witam, a tak na marginesie namaczanie nie da rady by usunąć zawartość ???

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dostania nowej uszczelki jest prostsza niż sie wydaje.Firma DOMETIC wykupiła prawa do produkcji lodówek Elektrolux. Wszystkie części do lodówki elektrolux należy zamawiać w Dometic-u,podając nr lodówki model,rok produkcji.Firmą handlującą lodówkami Dometic-a jest firma Elcamp z Krakowa. www.elcamp.pl Oczywiscie rozmawiamy o lodówkach turystycznych zasilanych na 12/230/gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Namaczanie nic nie dało, nawet ktoś polecił ocet i tez nic.

 

jutro podjadę na włókniarzy i zapytam a jeśli nie będą mieli to zadzwonie i do firmy DOMETIC .

Muszę ją wymienić ponieważ pierwsze co przyszło mi do głowy to wyciskanie tego co jest w środku i niestety troszkę się zdeformowała. Boję się że nie będzie trzymać.

 

Wszystkim bardzo dziękuję za porady

 

Pozdrawiam

 

PS Miłego przygotowywania się do sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

qrcze, późno przeczytałem wątek, a znam z własnego doświadczenia! Tyle, że w domowej zamrażarce - zostawiliśmy mięso na wyjazd wakazyjny. Wybiło wyłącznik różnicowoprądowy i zamrażarka razem z mięsem wpłynęła na zapach uszczelki. Podobnie wycisnąłem to, co się do niej dostało. Dodatkowo nie certoliłem się - soda żrąca w dowolnej postaci (ja akurat skorzystałem z kreta. strzykawką w otwór, który zassał mięsko, potem bardzo obficie spłukiwać, potem jeszcze octem dla wyrównania kwasowości i ponowne płukanie. Uszczelka śmierdziała jeszcze przez kilka dni, ale dzisiaj już nie ma w ogóle problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzięki za wszystkie porady.

W poczepce już nie śmierdzi, ale uszczelka wygląda bardzo źle i nie wiem czy będzie trzymać.

We wtorek jadę na rybki to ją sprawdzę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.