Skocz do zawartości

Podgrzewacz wody. Jak to działa?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie zbaraniałem :niewiem:

Jest do tego włącznik 230V ale po co przelot gorącego powietrza?

Często jeżdżę na dziko i nie mam agregatu 230V i nie chcę mieć.

Czy ktoś wytłumaczy mi, jak to w ogóle działa? Czy można mając tylko LPG i 12V na pokładzie uzyskać ciepłą wodę?

post-2083-0-01155800-1302119250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelot powietrza daje możliwość lekkiego ogrzania wody w czasie działania nadmuchu ciepłego powietrza. Na 230 v podgrzejesz wodę coś koło 60 stopni. Jedna uwaga eksploatacyjna na zimę dokładnie spuść wodę z układu tymi dwoma zaworkami co przechodzą przez podłogę, a najlepiej zostaw je otwarte na zimę i pootwieraj krany, żeby woda dobrze spłynęła. Ja już załatwiłem jeden zbiornik i kran, no cóż człowiek uczy się całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... A podgrzewacz powietrzem i 230V to jest przelotowy czy jakiś zasobnik tam jest? W

ogóle to nie rozumiem, dlaczego podpięte są tam węże ZW i CW

Czy ten wynalazek jest w stanie ogrzać mi wodę na bieżąco , zakładając, że jej zużywanie (przepływ) jest bardzo małe?

Np , prysznic po kropelce/sek ;)

Jeśli podgrzewam powietrzem, to wypadałoby zamknąć do tego celu wszystkie "niekorzystne" wyloty nadmuchowe, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podgrzewacz 5 l. Ma termostat, nagrzewa do ~~60 st. w ciągu ~~40 min. Grzałka 300W. W zupełności wystarcza mnie do kąpieli. Żonie tym bardziej. Jeżeli brak 230V to używam przetwornicy i jadę z aku.

To wg. mnie najlepsze urządzenie do ciepłej wody

:ok: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podgrzewacz 5 l. Ma termostat, nagrzewa do ~~60 st. w ciągu ~~40 min. Grzałka 300W. W zupełności wystarcza mnie do kąpieli. Żonie tym bardziej. Jeżeli brak 230V to używam przetwornicy i jadę z aku.

To wg. mnie najlepsze urządzenie do ciepłej wody

:ok: AdamH

 

Dlaczego najlepsze ?

nie lepsza typowa truma gazowa + grzałka el ? np

 

BN10 EL

a85482ca6b04bb54a54c63532d359119.jpg

 

jakoś nie wyobrażam sobie włączania nadmuchu przy 25'C w przyczepce żeby opłukać się w ciepłej wodzie

a nie każdy ma aku który uciągnie 300W przez dłuższą chwilę :hmm:

 

przy gazowej jesteśmy już zupełnie niezależni od 220V, potrzeba tylko 12 do iskrownika i gazu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najlepsze??

- bo tanie i ew. wymiana części i całości nie kosztuje wiele,

- bo nie zużywa gazu ( w niektórych krajach to problem )

- jest mała i lekka, montaż jest bajecznie prosty ( jest to lepsza alternatywa od tzw. samoróbek proponowanych na forum )

- na zimę łatwo ją " odwodnić " i nie trzeba demontować,

- zużywa mało prądu i aku. można doładować w czasie jazdy.

To moje zdanie. Ustawiłem się na korzystanie bardziej z prądu niż gazu. Jeżeli trzeba zabieram elektrownię.

:AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.