Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie się na wypadek awarii samochodu / kampera


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zabezpieczacie się na wypadek awarii samochodu lub kampera, w szczególności zagranicą.

 

Czy wykupujecie jakieś ubezpieczenia assistanc i w razie awarii to telefonujecie po pomoc drogową i nic was nie obchodzi. Ubezpieczenie pokrywa koszty holu i naprawy.

 

Ile takie ubezpieczenie kosztuje, w jakim towarzystwie i czy jest limit na wiek samochodu / kampera.

 

Np jeżeli zdecydowałbym się na zakup kampera to byłby on stary początki lat 90. Czy da się gdzieś ubezpieczyć assistans na 3 tygodnie takie nastoletnie auto.

 

W kraju to się nie boję, warsztaty mają polskie ceny robocizny, ale w Europie to może zrujnować a napewno popsuć wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak jeździłem do niemiec to kupowałem ubezpieczenie które zapewniało holowanie do warsztatu i jeden nocleg w hotelu ale i tak ogromne koszta by były w takim warsztacie

bo tyle co wiem nawet koła nie wolno zmieniać na autobanie tylko dzwonisz po pomoc a koszt to 500Euro :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ :ok:

Ostatnio dowiadywałem się w PZU o asistanse na polskie to ok 48zł na rok bez znaczenia w jakiej jesteś ubezpieczalni , a autokasko na przyczepe o wartości 8 tyś zł wyliczyli na 400zł na rok (rozkładasz na cztery raty po 100 zl i masz AC na cztery miesiące a dalszych rat nie płacisz bo to ubezpieczenie jest nie obowiązkowe - tak mi powiedziano w firmie j.w.) :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie zależy mi na assistanc, ile takie ubezpieczenie kosztuje i czy obejmuje tylko holowanie do warsztatu czy też i naprawę aby można kontynuować jazdę np z powrotem do kraju.

 

Jestem ostatnio po lekturze opini użytkowników różnych aut dostawczych (Ducato, Transit, VW Lt, Mercedes Sprinter) i co ciekawego nie zależnie od wieku auta te trapią niespodziewane awarie i konieczność holowania.

 

Zakładając bardzo optymistycznie, że może kiedyś będę miał kampera to napewno będzie on stary. Pytanie czy opłaca się ryzykować jazdę starym kamperem do Chorwacji lub Hiszpani, przecież jeżeli coś w nim strzeli to pójdę "z torbami"

 

Wg opini użytkowaników dostawczaków to nawet 2-3 letnich autach może rozlecieć się skrzynia biegów i czeka się na hol.

 

Chciałbym aby było takie ubezpieczenie, które pokrywało by chociaż prowizoryczną naprawę umożliwiającą powrót do Polski, albo holowanie do kraju. dopiero w domu na spokojnie naprawę auta u polskiego mechanika za polską roboczogodzinę.

 

Co Wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ :ok:

Ostatnio dowiadywałem się w PZU o asistanse na polskie to ok 48zł na rok bez znaczenia w jakiej jesteś ubezpieczalni , a autokasko na przyczepe o wartości 8 tyś zł wyliczyli na 400zł na rok (rozkładasz na cztery raty po 100 zl i masz AC na cztery miesiące a dalszych rat nie płacisz bo to ubezpieczenie jest nie obowiązkowe - tak mi powiedziano w firmie j.w.) :zlo:

 

 

Z tego co wiem, to nie jest z ty tak kolorowo. Umowe zawierasz na rok i jesteś zobowiązany do zapłacenia reszty rat. Dobrowolnie wykupujesz ale umowa to umowa - takie były zasady jak pracowałem w ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak jak usłyszałem w PZU ale AC można wykupić na dowolny okres ,mam warunki AC i asistans tylko brak czasu na przeczytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.