Skocz do zawartości

Czajnik


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobno na zachodzie takie wybicie to 5 euro

 

Nie spotkałem się z czymś takim. Np. włoskich kampingach skrzynki przyłączeniowe nie są zamykane i można "szaleć" do woli. W innych miejscach spotkałem się z zamykanymi i problem polegał na tym, że trzeba było czekać długo na obsługę.

 

A ja mam czajnik 2000W podłączany przez regulator mocy (przerobiony ściemniacz do oświetlenia). Dopasowuję sobie moc do zabezpieczeń na polu i nie mam problemu. Sprawdzony nawet z bezpiecznikami 2A.

 

Witaj! Czy możesz coś więcej na ten temat napisać, jak to zrobić. Zaznaczam, że nie jestem elektrykiem . Może na PW :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wy mi nie wierzycie, że mam taki mały śliczny zakupiony w sklepie

Ewa ja Ci wierzę widziałem taki(orginalna kupna buzała) zresztą do niedawna używałem nawilżacza powietrza działającego na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Podobno na zachodzie takie wybicie to 5 euro

 

Nie spotkałem się z czymś takim. Np. włoskich kampingach skrzynki przyłączeniowe nie są zamykane i można "szaleć" do woli. W innych miejscach spotkałem się z zamykanymi i problem polegał na tym, że trzeba było czekać długo na obsługę.

 

A ja mam czajnik 2000W podłączany przez regulator mocy (przerobiony ściemniacz do oświetlenia). Dopasowuję sobie moc do zabezpieczeń na polu i nie mam problemu. Sprawdzony nawet z bezpiecznikami 2A.

 

Witaj! Czy możesz coś więcej na ten temat napisać, jak to zrobić. Zaznaczam, że nie jestem elektrykiem . Może na PW :ok:

skąd wziąłeś taki regulator , te dostępne w handlu pozwalają przyłączyć odbiornik o max mocy 500 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowym ściemniaczu wymieniłem triaka na mocniejszego plus dodałem większy radiator. Na allegro urządzenia większej mocy występują jako regulatory do silnków.

Coś takiego powinno się nadać:

http://www.allegro.pl/item246651750_hit_regulator_do_elektronarzedzi_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po przekształceniu wzoru otrzymasz wszystkie parametry jakie cię interesują zakładając że napięcie to od 220 do 240v

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale do obliczenia czy bezpiecznik sie spali czy nie chyba powinno sie użyć napięcia maksymalnego (ok. 325 V), a nie skutecznego. Czy może się mylę? :bzik:

 

Do obliczeń MUSISZ wstawić wartość skuteczną napięcia czyli 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Często na campingach są bezpieczniki 6A i takie nie wytrzymują podłączenia czajnika ok. 2200W. Ja w takich przypadkach chodziłem z czajnikiem do łazienek i korzystałem z gniazdek przy umywalkach, te mają chyba większe bezpieczniki, bo zawsze wodę zagotowałem bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są czajniki z grzałkami o mocy 900 W i pojemności ca. 0,8 litra. Ja swój zakupiłem w makro i dla dwóch osób spokojnie starcza :blagac:. Nie wyobrażam se biegać z czajnikiem do łazienki :lol: za leniwy jestem. Zawsze przecież można kuchnie gazową uruchomić :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.