Skocz do zawartości

Światła obrysowe


pwtwsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki.

Mam pytanko dotyczące montażu świateł obrysowych. Moja cycepka to Hobby z 1990 roku. Czy ktoś może montował w takiej cycepce obrysówki. Może kilka porad jak je zamontować. Ja będę chciał przykręcić bezpośrednio z boku do tylnego plastikowego zderzaka. Tylko moje pytanko, czy obrysówka nie wyrwie dziury w zderzaku jeśli przypadkowo zahaczę o coś. Często wjeżdżam na jakieś polanki na dziko i muszę przeciskać się między krzakami, które mogą zahaczyć o te obrysówki i urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w samochodzie ciężarowym to przerabiam, co jakiś czas. W zderzaku możesz rwać

 

Ale możesz zrobić na zawiaskach i przykręcić do podłogi jak będą przeszkadzać to po prostu

 

Złożysz pod spód i po problemie a na drodze otwierasz zawiaski i masz obrysówki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o montażu pod spodem, do podłogi przykręcić takie skośne

http://allegro.pl/la...1529947115.html

post-2580-0-35503800-1301649084_thumb.jpg

ale to jeszcze bardziej będzie odstawać, więc faktycznie jakieś chowane :rolleyes:

 

z drugiej strony są teraz takie fajne płaskie na LED, może coś takiego, nawet bez wiercenia

http://allegro.pl/la...1498959585.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o montażu pod spodem, do podłogi przykręcić takie skośne

http://allegro.pl/la...1529947115.html

 

 

Witam!

 

te obrysówki wg mnie są godne uwagi, a to dlatego, że są na gumowym trzpieniu i przy natrafieniu na jakąś przeszkodę, odkształcą się by po minięciu przeszkody wrócić do swojego pierwotnego położenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obrysówki mają zupełnie inną budowę. (zdjęcia powyżej). Czyli Twój pomysł nie zadziała chyba u mnie. Notomiast jeśli chodzi o stwierdzenie że mają gumową budowę, to owszem. Ale guma jest twarda i tak łatwo się nie podda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie jakichkolwiek lamp koniecznie należy sprawdzić czy te lampki mają homologację to takie "E w kółeczku" bo przy kontroli lub na przeglądzie będą problemy.

Obrysówki przeważnie są z ledami lub z żarówkami .IMO zakładałbym te na ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obrysówki mają zupełnie inną budowę. (zdjęcia powyżej). Czyli Twój pomysł nie zadziała chyba u mnie. Notomiast jeśli chodzi o stwierdzenie że mają gumową budowę, to owszem. Ale guma jest twarda i tak łatwo się nie podda

 

To kup dłuższe zawiaski i do nich przykręć lub przynituj ja kupiłem takie, bo czasami wjeżdżam w krzaki i te urywam a cena niska,:rolleyes: natomiast te twoje powinny być dobre i też się schowają pod budkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają homologację i są na ledach

 

OK. Dzięx. Będę kombinował

 

To kup dłuższe zawiaski i do nich przykręć lub przynituj ja kupiłem takie, bo czasami wjeżdżam w krzaki i te urywam a cena niska,:rolleyes: natomiast te twoje powinny być dobre i też się schowają pod budkę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: ja mam przy towarówce takie jak poniżej na foto i uginają się bez problemu i mimo kilku nahaczeń nie urwały się :policja: A do budki to polecam te żółte wpuszczane w bok :pub: ładnie widać obrys a nic nie wystaje :hmm:

post-1137-0-34322700-1301652134_thumb.jpg

post-1137-0-62139500-1301652263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.