Skocz do zawartości

Czy mam ciepłą wodę ?


fish

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu kupiłem swoją pierwszą przyczepkę. Teraz jestem na etapie poznawania i oglądania wszystkiego. Poprzedni właściciel powiedział że nie ma w niej ciepłej wody. Wczoraj w nocy szperając i gmerając odkryłem że do kranów dochodzą dwa wężyki z zimną wodą. Wchodzą do tak jakby mieszalnika ( wielkości pudełka papierosów) w nim jest też kurek do wyboru ciepłej i zimnej wody, i podłączony jest pod 12v. Z tego „mieszalnika- podgrzewacza” idzie już jedna rurka z wodą do kranu. Czy to może być jakiś podgrzewacz przepływowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby urządzenie wielkości paczki papierosów było w stanie ogrzać wodę, chyba jest to zwykły zawór mieszający tylko użyty w "drugą stronę"

normalnie dochodzi do niego gorąca i zimna woda, tam się miesza i wychodzi ciepła "do mycia"

 

być może baterie były pod ciepłą wodę przygotowane, ale brakło podgrzewacza, albo się zepsuł :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że to może być jakaś pompka czy zawór. Ale prześledziłem sobie jak idą przewody z wodą. Pod zlewem wychodzi oryginalnie przewód z woda i tam jest on rozdzielony na dwie części które dochodzą do tego czegoś. Wydaje się że jest to oryginalnie zrobione. Dziś wieczorem zrobię zdjęcie tego czegoś, a jutro przetestuje to z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem do czego służą te kable, do włączenia pompy wodnej :lol:. Tylko teraz nie wiem dla czego nie leci mi woda z kranu ? Pompa pracuje, pompuje wodę ( jak odłączyłem wężyk od niej to byłem cały mokry :niewiem:) W rurkach pod kranem stoi woda i jak włączam pompę to podchodzi do góry na ok 1 cm i nic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jakieś zdjęcie tego ustrojstwa,jeśli to wyłącznik cisnieniowy to powinien mieć jakąś regulację pokrętłem ciśnienia w instalacji.Jeżeli woda nie leci z kranu to przyczyną może być słaba praca pompki ,zaciśnięty ,zapchany lub zapowietrzony przewód wodny.Pytanie czy pompka dostaje odpowiednie napięcie,podłącz ją np. z akumulatora jesli takowego nie ma w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa :lol: instalacja była zapowietrzona. Teraz tylko ją odkazić i kolejna rzecz z głowy :lol:

 

A to jest te ustrojstwo o którym pisałem

 

 

999a49be7b0b3fc0med.jpg

 

 

 

 

 

 

A teraz kolejna niewiadoma, do czego to służy. Jest podłączone do zasilania, bo jak włączę przycisk to pali się na zielono :niewiem:

 

85d88ecec648be64med.jpg

Edytowane przez fish (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na włącznik grzałki, sprawdź gdzie idą przewody od tego włącznika

 

wygląda na to że ta przyczepka miała kiedyś bojler i zniknął

wskazują na to podwójne węże i ten włącznik :niewiem:

 

zobacz tu http://www.ozminski.com.pl/ogrzewania.php?page=32

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to włącznik grzałki wody. U mnie jest również podobny. Na 100% ktoś wymontował bojler i zostawił bałagan z rurkami wodnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.