Skocz do zawartości

VW T4 + przyczepa


mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ciąga tu z was ktoś przyczepę właśnie dostawczakiem ??

jestem ciekaw czy do T4 trzeba zakładać dodatkowe lusterka? jak trzyma opór powietrza takiego dostawczaka? i czy mój multivanek z 2.4 diesel i 75km da radę sobie z przyczepką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie precyzuja bardzo dokladnie kiedy lusterka byc musza kiedy nie, musisz miec dobra widocznosc ot co, tyle nakazuje. Kiedy przyczepa jest szersza nizeli rozstaw lusterek to dodatkowe sa niezbedne. :zlo:

Mateusz, tu chodzi o bezpieczenstwo i komfort jazdy wiec nawet jesli wydaje Ci sie, ze bez dodatkowych dobrze widzisz to.....zaloz dodatkowe a bedzie jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ciąga Wilka 535 VW T 4 2,5 TDI 102 KM i mówił, że mocy lekko starcza, a nie czuć oporu powietrza i nie potrzeba lusterek. Zwykły 2,4 dieseel też sobie poradzi bo ma duża pojemność silmnika, a z tego bierze się duży moment obrotowy. Spalanie powinno być o 1,5-2 litry więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada i gratuluję właściwego wyboru samochodu :zlo:

 

nade wszystko busem (a T4 w szczególności :ok: ) zdecydowanie lepiej się poruszać po drodze niż osobówką.

 

busem zdecydowanie lepiej prowadzić przyczepę, ze względu na dużą masę własną samochodu- przyczepa zdecydowanie lepiej "słucha" się busa niż przeciętnej osobówki.

 

2.4D w T4 to super silnik, również dla przyczepy. super znaczy mocny, ale osiągi typu przyspieszenie, prędkość nie powalają :zlo: tutaj nic nie przebije silnika 2.5 TDI po chiptuningu najlepiej :-]

ja mam 1.9 TD, więc tylko 68KM i turbo się włącza dopiero na wysokich obrotach. niezbyt szybki, niezbyt mocny, ale i tak super :ok:

 

lusterka do przyczepy kempingowej musisz założyć-

po pierwsze: wymagają tego przepisy. jeden mandat będzie droższy niż lusterka :ok:

po drugie: jadąc na trasie nie widzisz samochodów za sobą, dopiero jak Cię wyprzedzają, a to powoduje więcej stresu

po trzecie: cofanie z przyczepą bez lusterek jest trudniejsze, a po co sobie robić problemy? :-]

 

dzisiaj ciągnąłem przyczepę nad jezioro, zobacz fotki

 

lusterka są firmy Reich z Niemiec, w firmie Lew zapłaciłem 115 brutto i po jednym użyciu jestem zadowolony. tylko elektrycznych lusterek nie mogę używać jak te są założone :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEW w Gdańsku na Kołobrzeskiej

producent Reich

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 14:01 ]

-te lusterka są wedle opakowania przeznaczony do większych samochodów, vanów, terenówek, turystycznych...

-potwierdzam, że nadają się do mojego busa.

-są bardzo stabilne i dzięki przyssawkom nie niszczy się lakierowana osłona lusterka właściwego.

-nie widzę takich na polskich stronach, gdybyś miał problem to mogę Ci pomóc w zakupie.

-na opakowaniu jest numer katalogowych (chyba) Frankana 136/786

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 14:25 ]

szukaj takiego opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEW w Gdańsku na Kołobrzeskiej

producent Reich

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 14:01 ]

-te lusterka są wedle opakowania przeznaczony do większych samochodów, vanów, terenówek, turystycznych...

-potwierdzam, że nadają się do mojego busa.

-są bardzo stabilne i dzięki przyssawkom nie niszczy się lakierowana osłona lusterka właściwego.

-nie widzę takich na polskich stronach, gdybyś miał problem to mogę Ci pomóc w zakupie.

-na opakowaniu jest numer katalogowych (chyba) Frankana 136/786

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 14:25 ]

szukaj takiego opakowania

 

 

Z tym zakupem byłoby super bo do Gdańska się nie wybieram.

Jak będę wiedział co i jak z hakiem do mojego auta to zgłoszę się do Ciebie na priva o pomoc w zakupie :zlo::ok::zlo::ok::zlo::ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.