Skocz do zawartości

Pomocy!!


mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzięki że tu zerkacie

więc tak noszę się z zamiarem zakupu przyczepy lub przyczepki! niegdy się tym nie interesowałem ale już znudziły mi sie wyjazdy z :zlo: i szukam z żoną czegoś do spania :zlo: na kołach.

co byście mi proponowali szukałbym czegoś dla 4 osób.

TANIEGO!!

pytanie 1

czy szukać czegoś za granicą?? bo to nie problem pojechać

pytanie 2

a może kupić coś taniego np do remontu? widziałem na trasie Chojnice -wałcz ma facet takie troche zapuszczone przyczepy?

pytanie 3

mam prawo jazdy kat B,C z jaką przyczepą mogę latać? bo dużo tu pisze n ten temat i ciężko coś wywnioskować mój samochód waży około 1500kg

dziękuje za pomoc :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Generalnie jest tak jeśli zestaw - holownik + przyczepa nie przekracza 3,5t to prawko kat.B. Jak poszperasz na forum to znajdziesz pogaduchy na ten temat.

Co do przyczepy to zależy od kasy, zdolności manualnych, i wolnego czasu.

Co do marki to trudno powiedzieć rzecz gustu i okazji jaką trafisz a także stanu przyczepy. Na forum jest sporo rad na temat zakupu przyczepy, ale to teoria jak nie masz doświadczenia i nieczyjesz się na siłach lepiej poszukać pomocy kogoś doświadczonego(wie gdzie patrzeć co szarpać i gdzie wąchać :zlo: )

A jeśli chodzi o miejsce to bez ruszania się z domu Allegro, lub lokalne komisy.

Jak coś znajdziesz konkretnego to pstrykaj foty pokazuj będziem oceniać :ok:

A poza tym witaj na forum jakby co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz, idealnym komisem "obok ciebie" jest Szadek. Polecam przyczepki, nie polecam obsługi. Jest olbrzymi wybór bo ze 100-150 przyczep. Sprzedający j.w, "szacher macher". Od ciebie to jakieś 400km ale jedziesz raz i wracasz z przyczepą. Ja za kamperem z 1500 przejechałem i dopiero tam znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prawo jazdy kat B,C z jaką przyczepą mogę latać? bo dużo tu pisze n ten temat i ciężko coś wywnioskować mój samochód waży około 1500kg

dziękuje za pomoc :zlo:

 

W skrócie na kat B można:

1) holować przyczepę lekką

LUB

2) przyczepe której DMC nie przekracza MW holownika, a DMC zestawu nie przekracza 3,5T. W razie innych wątpliwości odsyłam do wątku na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tyle już wiem tylko teraz dylemat czego szukać :zlo: by było wygodnie dla 4 osób wiadomo tylko do spania bo w dzień to się nie siedzi w przyczepie bynajmniej nie przez cały czas

jaki kierunek zakupu wybrać? :ok:

na co zwrócić uwagę przy oglądaniu? :zlo:

czy jak są zielone przyczepy od drzew to nie przeszkadza zejdzie?? i czy można pomalować ja jak samochód? np różowy metalik :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zagłębie przyczepowe w naszej okolicy to chyba Koszalin, ja tam właśnie zanabyłem przyczepę :ok:

zwracać uwagę trzeba na wszystko tylko musisz być świadom swoich potrzeb

zobacz sobie jakieś przyczepy na aukcjach albo w komisach i zadaj pytanie jaki układ Ci odpowiada, jaki wygląd preferujesz itp. napisz ile chcesz wydać

i nie próbuj malować przyczepy na różowy metalik, w ogóle jej nie maluj, błagam :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz , zostaw w tym kolorze co jest , najwyżej odśwież, widziałeś kiedyś np . różowe żaglowki ? . Ten kolor [biały lub lekko kremowy ew. srebrny ] chyba najlepiej wygląda na kempingu ale przedsionek możesz mieć różowy . To jest jedynie moja opinia - zrobisz jak chcesz . Jacek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z gdańska czy oriętujecie się gdzie w moich okolicach szukać takich komisów?

 

hmm :zlo: w Wejherowie są trzy czy cztery komisy w których stoi po kilka przyczep. Co prawda nie jest to duży wybór ale dla zorientowania się w temacie powinno wystarczyc, no i niedaleko od gdanska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się wybieram do wejherowa coś polukać

 

no to powodzonka życzę. Wczoraj oglądałem przyczepy w komisie na I Bryg. Panc.

Tam jest obok hurtownia wędlin i taki samolot stoi na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.