Skocz do zawartości

ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

 

Szukam pomocy .Mam ogrzewanie Truma w Hobby 370 i po wciśnieciu pokrętła zapala się gaz,jednak w żadnej pozycj po puszczeniu pokretła nie zaskakuje ogrzewanie - po prost gasnie.Czy tam jest jakiś termostat czy elektromagnes, a jeżeli tak to jak sie do tego dostać.

 

Pomóżcie - to moja pierwsza przyczepa , a czas nagli i w Swornych może być zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo trzymasz wciśnięte pokrętło ?

Tam jest jeżeli dobrze kojarzę bimetal który musi się nagrzać i odkształcić coś jak w tradycyjnym piecyku gazowym :slina:

Chwilę trzeba potrzymać, żeby nie gasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo trzymasz wciśnięte pokrętło ?

Tam jest jeżeli dobrze kojarzę bimetal który musi się nagrzać i odkształcić coś jak w tradycyjnym piecyku gazowym :slina:

Chwilę trzeba potrzymać, żeby nie gasło.

 

dokładnie tak, musisz chwilę potrzymać wciśnięte pokrętło, żeby się zagrzał bimetal i dopiero puścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały gwoździk z drucikiem wychodzącym z zaworu, końcówka musi wchodzić koło palnika świeczki razem z iskrownikiem ( dwa czubeczki jeden iskrzy w trakcie zapalania drugi musi dotykać płomienia jak nie dotyka to nie zadziała, lub jest uszkodzona jeszcze są dwie podkładki, ale nie opiszę ci jak tam się dostać. Poza tym pamiętaj że to gaz , ostrożnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym linku widac zawor http://allegro.pl/zawor-gazowy-do-pieca-truma-trumatic-gaz-i1514865516.html to powiedzcie mi ta termopara

 

czyli ta termopara jest w tym co na linku?http://allegro.pl/palnik-do-pieca-gazowego-truma-trumatic-swieca-i1514865665.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zajrzałem do piecyka i przez szbke widac że drucik jest w płomieniu ,czy to znaczy że jest uszkodzony/moze mozna to oczyscic/ jak tam sie dostać

 

Rozumiem ze to po prawej to ta termopara, jak to działa bo mam wrażenie, że to termoelement i może wystarczy to wyczyscic papierkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie witam

 

zdemontowałem piecyk i wymontowałem tę nieszczęsną termopare/ taki zaworek elektromagnetyczny z kabelkiem i na jego końcu czujnik/ Wszystko byłoby fajnie gdyby ktoś mi powiedział gdzie to kupić napis na tym jest junkers 064- dzwoniłem do Junkersa to mnie spuścili do TRUMY bo nie znam ich numeru katalogowego.

 

Skoro to tak często pada może ktos wie gdzie to kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie witam

 

zdemontowałem piecyk i wymontowałem tę nieszczęsną termopare/ taki zaworek elektromagnetyczny z kabelkiem i na jego końcu czujnik/ Wszystko byłoby fajnie gdyby ktoś mi powiedział gdzie to kupić napis na tym jest junkers 064- dzwoniłem do Junkersa to mnie spuścili do TRUMY bo nie znam ich numeru katalogowego.

 

Skoro to tak często pada może ktos wie gdzie to kupić

 

 

 

Witam spróbuj tutaj http://www.noclegi-w...i-sup3a-34-zumi

 

http://www.baza-firm.com.pl/dzialy/bazafirm/fullinfo.php?lg=_en&idk=90018&st=Centrum_Campingowe_Elcamp-Ventilation_systems,cold_storing,air_conditioning_Motorization,accessories,motorization_services_Shipping,ships,yachts,harbor_services_Rent_a_car_service_Sport,recreation,sport_and_tourist_equipment_Car_dealers%20-%20Krak%F3w

 

Pozdro,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor nie powinien być powodem awarii.Gdyby dawał za słabe ciśnienie gazu to najwyżej piec grzałby słabiej.Zakładam że np. kuchenka działa normalnie?Pytanie zasadnicze czy płomień omiata idealnie końcówkę termopary.Obejrzyj ją czy końcówka nie jest przepalona.Jeżeli na oko wszystko jest w porządku to przyjrzyj się elektrozaworowi.Może trzeba go przeczyścić.Możliwe że dawno nie używany i się zastał.Jeszcze jedno , zakładam że przyczepa nie jest przykryta plandeką?

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

UDAŁO SIĘ . :(

 

 

 

 

Rozebrałem, wyczysciłem i odpaliłem na reduktorze 30 mbar /niestety ledwie odpalił na 10/,po wymianie na 50 mbar pali na kazdym zakresie .

 

Teraz to ja mogę już podpowiadać co zrobic jak Truma nie pali. :(

 

No to teraz już mogę pozwolić kobiecie upychać w cepce niezbędne rzeczy do rozpoczęcia :( sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.