Skocz do zawartości

Szyba do przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Poszukuję szyby do przyczepy kempingowej starszego typu.

Przyczepa to Adria 380 QSL, 1982 r.. Wymiary szyby: +/- 164 cm x 76 cm,

wymiary otworu okiennego: 154 cm x 64 cm. Szyba jest pojedyncza i otwierana (zdjęcie w załączeniu).

Poszukiwania już od dłuższego czasu kończą się fiaskiem (np. allegro, e-maile do osób sprzedających okna).

Nawet zamówienie oryginalnego okna nie wchodzi w grę z uwagi na nienależyte katalogowanie starszych modeli przez Adrię. :(

Dowiedziałem się również, że prawdopodobnie w Sandomierzu jest człowiek "złota rączka" który dorabia szyby

do przyczep (poliwęglan, akryl).

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do braci forumowiczów o ewentualną pomoc w odnalezieniu takiej szyby lub

firmy, osoby, która zajmuje się dorabianiem szyb do przyczep.

Nie jestem jeszcze zdesperowany ale ...

Za wszelkie informacje i pomysły z góry dziękuję.

post-6038-0-97464800-1300651747_thumb.jpg

Edytowane przez PabloB (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co piszesz , to dostać legalny oryginał jest trudno.

W takiej sytuacji może rozglądnij się w firmach zajmujących się reklamą .

Oni ( oczywiście te lepsze firmy) mają opanowany temat plexi , jej ciecia i gięcia .

Może ten kierunek okaże się trafny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PabloB mam identyczną przyczepę z roku 1983,w miejsce przedniej szyby można zastosować płytę z poliwęglanu lub pleksiglasu odpowiednio przyciętego.W naszym przypadku gięcie nie jest konieczne ponieważ uszczelki są tak ułożone że płaska powierzchnia spokojnie się uszczelni.Moim zdaniem poliwęglan jest lepszy -bardziej wytrzymały. Firmy reklamowe zajmujące się obróbką tworzyw bez problemu dotną i obrobią taką szybę.

Edytowane przez markb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zainteresowanie moim problemem. :(

Jest jakieś światełko w tunelu jutro będę miał odpowiedź - używana. Trzymajcie kciuki :(

A tak na poważnie gdyby to nie wypaliło, to o czymś takim własnie myślałem jak pisaliście wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

napisz jak sprawuje ci się ten poliwęglan i jakiej grubości zastosowałeś bo nie chyba czeka podobna zabawa w mojej bydce, ale słyszałem że poliwęglan lubi popękaś jeśli jest ponktowo obciążony( myślę ty o zamontowanych zamknięciach) i działają na niego warunki atmosferyczne a w lecie może to być ostra próba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliwęglan komorowy był chyba grubości 3 mm, oprawiony w ramkę z kształtowników aluminiowych. Sama szyba opierała się o dotychczasową uszczelkę i zapewniało to wystarczającą szczelność. miałem to w przyczepce chyba przez 4 sezony i znakomicie zdawało egzamin. Być może, że mam gdzieś zdjęcia na których to widać, jeśli znajdę to zamieszcze je tutaj.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie !

W następnym tygodniu odbieram płytę poliweglanową dociętą na wymiar oryginalnej szyby (oczywiście poliwęglan lity).

Płyta będzie grubości 4 mm. Miejsce mocowania płyty z zawiasem będzie sfrezowany do grubości 3 mm czyli do grubości oryginału.

Tylko teraz muszę się zastanowić nad sposobem montażu szyby w zawias.

Postaram przy okazji zrobić foto relację montażu.

 

Tak jak proponowaliście znalazłem firmę reklamową, która za naprawdę rozsądne pieniądze dorobi szybę.

(obdzwoniłem kilka innych i ceny mieli znacznie większe od wybranej)

Z informacji jakie uzyskałem moja szyba nie będzie pierwszą, którą dorabiają dla braci caravaningowej.

Nie wiem czy na forum można podać nazwę i adres firmy. Ale jakby coś to proszę kontakt na PW.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PabloB (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

W następnym tygodniu odbieram płytę poliweglanową dociętą na wymiar oryginalnej szyby (oczywiście poliwęglan lity).

Płyta będzie grubości 4 mm. Miejsce mocowania płyty z zawiasem będzie sfrezowany do grubości 3 mm czyli do grubości oryginału.

Tylko teraz muszę się zastanowić nad sposobem montażu szyby w zawias.

Postaram przy okazji zrobić foto relację montażu.

 

Tak jak proponowaliście znalazłem firmę reklamową, która za naprawdę rozsądne pieniądze dorobi szybę.

(obdzwoniłem kilka innych i ceny mieli znacznie większe od wybranej)

Z informacji jakie uzyskałem moja szyba nie będzie pierwszą, którą dorabiają dla braci caravaningowej.

Nie wiem czy na forum można podać nazwę i adres firmy. Ale jakby coś to proszę kontakt na PW.

 

Pozdrawiam.

 

ile kosztowała???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.