Skocz do zawartości

Balaton w lipcu


Walusie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To co koledzy nazywacie brudną wodę w Balatonie to nie jest to prawda,gdyż jest to pewnego rodzaju "osad,muł" specyficzny dla płytkich i ciepłych wód.

Nazwał bym ją raczej mętną, pod względem chemicznym to brak tam zanieczyszczeń gdyż widać to bo bogatej faunie wodnej /wiele gatunków ryb/.

Co do kampingów to jest ich dużo,tyle że te o wysokim standardzie /Balatonturist/ nastawione na turystów z Europy Zachodniej są drogie,a kursy w kantorach na kampingach bardzo odbiegają od tych w miastach.Nie należy mówić że oszukują gdyż tabele są widoczne i każdy decydować o wymianie w dowolnym miejscu.

Ceny są tak ustawione gdyż kampingi są zajęte w 90% przez Duńczyków,Belgów lub Niemców.Lepiej też wybrać sobie miejscowość z termalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobało i pewnie jeszcze tam wrócę. Faktycznie było drogawo, ale - moim zdaniem - warto.

Moja relacja jest tu : http://eth.pl/fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=1865 zachęcam do lektury.

( Link podany kilka postów wyżej nie działa ).

Najlepiej pojechać i samemu się przekonać. Dodaję, że inne kempingi ( np. Europa ) są już poza Balatonfured i aby dostać się do cywilizacji trzeba użyć pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A mi się podobało i pewnie jeszcze tam wrócę. Faktycznie było drogawo, ale - moim zdaniem - warto.

Moja relacja jest tu : http://eth.pl/fanklu...php?f=10&t=1865 zachęcam do lektury.

( Link podany kilka postów wyżej nie działa ).

Najlepiej pojechać i samemu się przekonać. Dodaję, że inne kempingi ( np. Europa ) są już poza Balatonfured i aby dostać się do cywilizacji trzeba użyć pojazdu.

 

Witam, czy możesz podać jeszcze raz link do twojej relacji bo ten również nie działa. :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wyjeżdżam 30 czerwca,do ZAMARDI,z dzieciakami właśnie.Po raz 3 .Żona moja jest Węgierką ,jeśli ktoś chce służymy pomocą na wypadzie.

http://www.balatontourist.hu/index.php?WG_NODE=WebBTEgysegek&WG_OID=btEf_a385275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

wracamy jutro...

wrażenia jak najbardziej pozytywne :)

planowalismy jechac na Vadvirag w Balatonszemes, ale wylądowalismy na Hattyu tuz przy samym porcie, przez płot z kampingiem Lido :)

 

Vadvirag odpadł ze względu na wielkość... 16 ha plac zabaw na początku pomiędzy tym basen a miejsca na rozbicie z kilometr dalej... przy pomysłowości dzieci (jechaliśmy w 3 załogi, każda z trójką dzieci) nie był to najlepszy wybór...

 

Hattyu jest mały, kameralny, nad samym Balatonem, wszędzie blisko (czego o Vadvirag powiedziec nie mozna, bo owszem jest nad Balatonem, ale do "centrum" jest daleko).

 

Pogoda cymes :serducha: poza wieczornymi wiatrami i jednym deszczowym dniem (padało do 9 rano i było potem chłodniej) cały czas słońce :)

 

Ja polcam :)

 

jak wrócimy to napiszę więcej :)

Edytowane przez mila (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.