Skocz do zawartości

Dethleffs


irekg1

Rekomendowane odpowiedzi

Odswieze troszeczke swoją cepke - jest po generalnyn sprzątaniu i szykowaniu do sezonu. Niestety pare drobnych rzeczy pozostało do zrobienia: wymiana kranu w zlewozmywaku, naprawa podnosnika przedniej szyby, sprawdzenie akumulatora (i jego ewnetualna wymiana na ciut większy). Z poważaniejszych rzeczy - naprawa boku i przedniej sciany. Pozniej to juz tylko w swiat szeroki :)

 

IMG_4920.JPGIMG_4921.JPGIMG_4922.JPG

 

IMG_4924.JPGIMG_4925.JPGIMG_4926.JPG

 

IMG_4927.JPGIMG_4932.JPGIMG_4933.JPG

 

IMG_4934.JPGIMG_4943.JPG

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witamy,

dołączamy do dethleffsów, 

Nasza pierwsza przyczepka i mnóstwo niejasności....co i jak?, co z czym?..mamy nadzieje że pomożecie rozwiązać nasze większe i mniejsze problemy ,a przy okazji jest szansa na nowy wątek.

pozdrawiamy

Aga i Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie. 

mieszkamy w Norwegii i niedawno nabylismy pierwszą w życiu przyczepkę.Z powodu bariery językowej trudno było nam zasięgnąć więcej informacji od sprzedawcy więc próbujemy jakos sami sobie radzić. sami rozgryzamy co i jak ale byłoby nam łatwiej jeśli ktoś mógłby udzielić nam kilka porad i informacji. 

wypunktuję żeby nie namotać :skromny:

1. czy akumulator w przyczepie ładuje się podczas jazdy samochodem czy tylko po podlaczeniu 230?

czy lodówka może korzystać z gazu?( ostatnio stanelismy na dziko i lodówka zżarła nam cały prąd z aku w szybkim tempie więc pytam)dodam ze mam ogrzewanie na gaz firmy alde

czy jeśli kibelek w przyczepie jest zintegrowany z poborem bieżącej wody to możemy zamienić go na nowszy który posiada dodatkowy pojemnik na wode do spłukiwania ?

czy jest mozliwe zastosowanie w przyczepie przetwornicy z 12 na 230 aby działał komp, tv itp?

jeśli nie ma mozliwosci zastosowania przetwornicy to jakie są inne pomysły na przetrwanie kilku dni na dziko z prądem?

...to chyba tyle na pierwszy rzut...z góry dziękujemy za wszelkie rady

Kris i Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie. 

mieszkamy w Norwegii i niedawno nabylismy pierwszą w życiu przyczepkę.Z powodu bariery językowej trudno było nam zasięgnąć więcej informacji od sprzedawcy więc próbujemy jakos sami sobie radzić. sami rozgryzamy co i jak ale byłoby nam łatwiej jeśli ktoś mógłby udzielić nam kilka porad i informacji. 

wypunktuję żeby nie namotać :skromny:

1. czy akumulator w przyczepie ładuje się podczas jazdy samochodem czy tylko po podlaczeniu 230?

czy lodówka może korzystać z gazu?( ostatnio stanelismy na dziko i lodówka zżarła nam cały prąd z aku w szybkim tempie więc pytam)dodam ze mam ogrzewanie na gaz firmy alde

czy jeśli kibelek w przyczepie jest zintegrowany z poborem bieżącej wody to możemy zamienić go na nowszy który posiada dodatkowy pojemnik na wode do spłukiwania ?

czy jest mozliwe zastosowanie w przyczepie przetwornicy z 12 na 230 aby działał komp, tv itp?

jeśli nie ma mozliwosci zastosowania przetwornicy to jakie są inne pomysły na przetrwanie kilku dni na dziko z prądem?

...to chyba tyle na pierwszy rzut...z góry dziękujemy za wszelkie rady

Kris i Aga

Gratulacje z zakupu i witamy w naszym gronie.

jeśli chodzi o ładowanie akumulatora i używanie lodówki podczas jazdy to musisz mieć gniazdo i wtykę 13 pin gdzie masz tzw. + po zapłonie (napięcie pojawia się w przyczepie tylko wtedy gdy pracuje silnik-zabezpiecza tyo akumulator w samochodzie przed rozładowaniem),lodówka powinna być zasilana gazem,jeśli masz akumulator w przyczepie to grubymi kablami podłączysz przetwornice i 230 jest wewnątrz,ale szału z trwałością akumulatora nie ma-zależy to od ilości odbiorników,ewentualnie możesz korzystać z agregatu prądotwórczego-jest niestety głośny,no chyba,że Honda ale ma swoją cenę.

No co do toalety to na nowszy nie możesz wymienić bo właśnie go masz,to starsze modele miały własny zbiornik i ręczną pompkę.

To tak na szybko a polecam kącik tematyczny Technika tam wszystkiego się dowiesz z całą pewnością.

 

pozdrawiam Irek

Edytowane przez gazirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to ja też się dopiszę:) a pry okazji prośba! Może ktoś mi podesłać fotkę umieszczenia przewodów 12 V znajdujących się w łazience przy zbiorniku na wodę, u mnie straszny bałagan!!! Jak u Was z zasilaniem 12V? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Ja również kocham Dethleffsy. W tym roku sprzedałam Campera z 1990 r i juz zadatkowałam (odbieram w niedzielę) Camper EL3 z 2001.

Mam jednak pewien problem. W dokumentach przyczepy poza DMC - 1350 i długością całkowita - 7,15 m nie mam żadnych danych.

Może ktoś z Was zna bliższe dane tej przyczepy - model, wymiary zewnętrzne i wewnetrzne przyczepy bez dyszla.

Będę wdzięczna za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wydaje mi się, że zidentyfikowałam model - 510 V. Masa własna - 1090 kg (wybita na przyczepie), model z dwoma pojedynczymi łóżkami i salonką. Czy dobrze kombinuję? Czy ktoś ma pełne dane takiego modelu? Prosze pomóżcie. Chcę dokupić pewne rzeczy i wszędzie pytaja mnie o model.

Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ale tu nie ma w czym pomagac

Myslalem że może ktoś pomoże w temacie na co w tym modelu zwrócic uwagę lub stwierdzi co jest tu nieoryginalne...(wiem ze łóżko ale co tam np. mogło być w oryginalnie).

No ale trudno... nie zawracam głowy i pozdrawiam sympatyków Dethleffsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Dethleffsiaków. Niedawno stałem się posiadaczem małej sympatycznej cepki właśnie tej marki Dethleffs EF 450.

Pożegnałem się z moim,zbyt dużym na bieżące potrzeby Fendzikiem i szukając czegoś do 4,5 metra trafiłem na taki właśnie egzemplarz z 1999 roku. Fajnie utrzymana w wesołej kolorystyce no i z prysznicem ( żonka wiele by mi wybaczyła ale nie brak prysznica   :palacz:) . W środku już wysprzątana czeka na pierwszy wyjazd na majówkę, kierunek Łeba a więc do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.