Skocz do zawartości

Szyba do Brustnera Lux


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z szybą od strony zaczepu. Na początku byłła lekko pęknięta a teraz poszłoooooo!!!! Szukam takiej (165,5x68,0 - 3 zamknięcia na dole) już drugi rok. Co znajdę (przeważnie na allegro) to zawsze za duża albo za mała. POMÓŻCIE :-]

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W papierach celnych napisane jest że jest to Brustner Lux

rocznik 1984, typ 4751. Dzięki za zainteresowanie się sprawą. Mam cichą nadzieję że coś mi doradzisz.

Pozdrawiam Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowej szyby nie kupi Pan do tego rocznika (częsci dostępne są do modelów do 1993). Jedyna mozliwosc to kupna uzywanej na allegro albo niemieckim ebayu.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaas, proponuje zajechać na Wiewiórczą do komisu. Prowadzą tam jednocześnie serwis i widziałem, że mają sporo używanych części do różnych przyczep. Napewno warto tam podpytać.

 

Pozdrawiam! :ok:

 

 

PS. Wkońcu ktoś z Białegostoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z moich ulubionych tematów :ok:

 

Więc tak:

Jeżeli nigdzie nie kupisz okna jakie chcesz to pozostaje tylko samemu zrobić

 

1. przy pomocy piłki lub tzw fleksa wyciąć stare okno zostawiając ramy

2. oszlifować ramy co by lepiej klej trzymał i zmyć benzyną lub rozpuszczalnikiem

3. przygotować na wymiar nowe okno z pleksy

4. nałożyć klej do szkła, plastiku itp na ramę i nowe okno

5. nałożyć okno na ramy, docisnąć

6. Cieszyć się z posiadania nowego okna

 

Ja tak zrobiłem i jakoś trzyma, można to później doszczelnić silikonem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szary11: byłem nieraz na Wiewiórczej, nawet kupiłem szybę ale nie pasowała i musiałem oddać. Drogi jest koleś, można na allegro taniej kupić.

POZDRAWIAM :)

 

[ Dodano: Nie 25 Lut, 2007 16:58 ]

Do Maciej: dzięki za radę, to chyba będzie jedyny sposób na to moje okno. Bo dwuletnie poszukiwania nie dały rezultatu. Jeszcze liczę na allegro bo czasami tam się pojawiają tylko za jaką kasę :ok: Niektórzy za taką cenę przyczepy kupują :)

POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, na wiewiórczej ceny nie są rewelacyjne... monopolista na nasz rynek lokalny :)

 

 

Jeszcze ewentualnie można coś takiego zrobić... kupić nowe okno od niewiadówki. Tylko na 100% nie jestem pewny czy wymiary by się zgadzały choć teoretycznie mogą. Łatwo się je montuje (listwa z szyną od góry) i być może by pasowała... Cena za nowe okno 250zł (kupowałem 3 lata temu w wypożyczalni przyczep po drodze na Zabłudów i jak jesienią tam byłem cena się nie zmieniła). Uszczelki też mają. Używane zachodnie okno chyba nie jest tańsze jak się nie myle.

 

Hmmm... nie wiem czy to dobry pomysł ale mi się nasunął na myśl.

 

Pozdrawiam! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Szary11

 

Świetny pomysł. :)

Chyba się tam wybiorę. Wiem gdzie, bo do swojej przyczepy kupiłem u nich zamek z klamką do drzwi. Oczywiście po dodaniu odpowiedniej podkładki zamek pasował jak ulał.

Jeszcze raz dzięki. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem niewiadówkę kiedyś kombinowałem odwrotnie :ok: Do niej próbowałem z zachodniej, ale żadnego okna nie mogłem znaleźć więc kupiłem oryginalne... A ztego co oglądałem różne przyczepy to kształt okna i uchwyty są niemal identyczne jak z zachodnimi. A nóż widelec może podpasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wymiar okna tylnego:

 

http://sklep.campotur.pl/szczegolytowaru.php?idtow=27094&kategoria=105&od=0&idk=95640&idpp=0&hasid=pepumu

 

a tutaj przednia (trochę mniejsza)

 

http://sklep.campotur.pl/szczegolytowaru.php?idtow=27095&kategoria=105&od=0&idk=95640&idpp=0&hasid=pepumu

 

Popatrz sobie bo są też podwójne szyby do niewiadówek.

Osobno możesz dokupić zawias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.